V německém zajateckém táboře se za druhé světové války odehrává příběh západních generálů, ubytovaných v relativním pohodlí, zatímco obyčejní vojáci živoří v mrazu a nepohodě. Vysocí důstojníci dbají jen své pochybné cti, na osudech podřízených jim nezáleží - však také i hladovku, kterou vyhlásí na protest proti chystané popravě nevinných zajatců, drží čistě formálně a jen s vidinou budoucích zásluh. A imperiální povýšenost je jednou sblíží i s jejich nynějšími vězniteli - takové je poselství této agitační válečné historky, která měla ukazovat prohnilost anglo-americké generality... (oficiální text distributora)

nanamarak1

Zdejší hodnocení jsem absolutně nechápal. Pak přišel všemi zmiňovaný konec a já si říkal, že i přes ten jasně propagandistický tón je to pořád slušné. To jsem ale netušil, že mě čeká ještě dovětek, který je tak debilní, že si ho tam snad muselo dopsat politbyro. To byla opravdu nepěkná tečka za tímto filmem. 60% ()

Jiljí

áááno. totálně zapomenutej nářez. rozhodně jeden z nejlepších čs válečnejch kousků. top 10. výprava jako kudla do pajšlu. překvapivě kladné charaktery západních důstojníků, holanďan, frantík i anglán. amík trochu za vola a kulturního barbara (což by asi i odpovídalo). ()

cyglos

Opět kino, které jsem neznal a nic si o něm nechtěl zjišťovat. Něco mi ten námět připomíná, ale marně tápu co. Každý, i generál, má svou "třináctou komnatu". Možná jsou jednotlivé příběhy zbytečně natažené a jen málo se odehrává v reále věznění na zámku. I tak se nemohu zbavit dojmu, že pózy a chování v protiváze skutečného dění je hodně podobné dnešní době. Hrdý postoj před okolím a hnětená plastelína v reále. Určitě to není standard, ale konec filmu se nikterak neodchýlil od reality a skutečného chování spojenců k některým vrcholným fašistům. Kdo se hodil, ten prošel, kdo ne, ten si to odseděl v Norimberku na lavici obžalovaných, to aby byl vlk nažranej a . . . Cui bono. Výkony, obsazení a řada reálií stojí společně s hudbou za nesouhlas, že se jedná o komunistický odpad nebo sr..ku. ()

godal

Tak tudy vede cesta-natočit poměrně slušný film,kde se střečci od Havloidů budou vztekat a špinit pravdu.Naštěstí jsem měl možnost hovořit s těmi,kteří šli "na západ" po Mnichovu a celkem ten film to vystihuje,jak to vypadalo-klobouk dolů...Nádherný film a řekl bych i popravdě.Plná palba ()