V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

gumli

Mne sa to nejako nepáčilo.Všetko sa mi tam zdalo dosť dobré,ale nejako to nefungovalo.A posledná polovica filmu je úplne predvídateľná.Šváby mi pripomínali akýchsi votrelcov,akurát že nie v kozmickej lodi.Celý film je hodne tmavý a dosť depresívny.No námet je to určite dobrý,zmutovane obrie šváby,to nie je bežné.Ale hlavná predstaviteľka sa mi páčila,hrala dobré,pripadala mi,že má viac zdravého rozumu ako všetci dokopy.Je dosť možné že som ho podcenil. ()

Ruut

del Toro si opravdu umí pohrát s atmosférou filmu. Hodně ale opravdu hodně béčkový a průměrný námět dokázal zpracovat celkem zajímavě. Mimic je jedním z lepších monster hororů a díky zajímavé vizualní strance vypadá také o dost dražší než ve skutečnosti je. Přecejen bych ale příznivcům hororů doporučil spíš del Torův novější film Princ bez království. ()

*CARNIFEX*

Dlhé roky odkladaný, prehliadaný švábo horor, ma v konečnom výsledku veľmi milo prekvapil. Možno je to tým, že som od neho nič nečakal (respektíve absolútne nič), a možno aj tým, že je to naozaj dlhá doba, čo som videl horor z obdobnou tematikou. Veď kedy naposledy ste videli horor o zmutovaných obludách, ktorý spĺňa aspoň ako takú kvalitu? Ono kým nedošlo na scény, kedy ten zmrd lieta, tak samotný snímok pôsobí veľmi vydareným dojmom. Keď k tomu prirátam to prostredie kanalizácie, tak mi vychádza jedno jediné, a to ľahko nadpriemerné hodnotenie, čím niektorých zrejme prekvapím viac, ako čakali .. ()

fcreading

Veľmi dobrý hororovo-sci-fi thriller u ktorého sa ani len nebudete nudiť. Dej to má dobrý v kanáli sa rozmnožili šváby ktorý roznášaju smrtelnú infekciu. Potom o 3 roky tieto šváby narastú o niekolko centimetrov, a sú dosť velký a hnusný. Ale ludia začnu chodiť do tochto kanálu a hrozí im nebezpečenstvo. Atmosféru to má výbornu a čo vytknut len jedine to, že obrátky to začína mať až v druhej polke. Škoda že Del Toro z toho ešte niečo nevyťažil. ()

misterz

Uff, tak toto je veľké sklamanie. Jednoznačne najslabší film od del Tora. Ja len pevne dúfam, že sa mu po natočení snímku ťažko zaspávalo a aspoň troška ho hrýzlo svedomie. Začalo to celkom fajn, ale potom to po obsahovej stránke upadlo do šablónovitého klišé typického pre B-éčkovité filmy 90. rokov podobného razenia. Jediné čo sa podarilo boli samotní slizkí chrobáci, inak snímok postrádal akékoľvek napätie. V metre by sa síce našlo pár lepších scénok, ale stále to nedosiahlo ani na priemer. Hoci dávam tri hviezdy, tá tretia je však vyslovene protekčná a z ľútosti. 50/100 ()

• Režisér Guillermo del Toro se vzdal natáčení filmu pod záštitou stuida Weinstein Company, jelikož Bob Weinstein často navštěvoval natáčení a vznášel nesmyslné požadavky, co se týče scénáře. O té doby del Toro s tímto studiem nikdy nespolupracoval. (HellFire)
  • "Mimic" bola pôvodne krátka poviedka, ktorú napísalslávny autor sci-fi a fantasy poviedok Donald A. Wollheim. Príbeh bol prvýkrát publikovaný roku 1942 v zbierke poviedok "Astonishing Stories". Príbeh predstavuje špekulatívny pohľad na entomológiu a ukazuje, ako hmyz rástol a vyvíjal sa k životu po boku ľudstva. Film sa výrazne líši od poviedky tým, že predstavuje "mimické" bytosti ako monštruózne tvory, ktoré boli vytvorené pomocou ľahostajných a nezodpovedných vedeckých postupov a genetického inžinierstva. (Rorschach_SK)
  • Natáčelo se od 22. září 1996 do 4. ledna 1997 v Torontu (Ontario, Kanada) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)