Reklama

Reklama

Světlo a stíny - Série 1 (2021) (série)


Srdce je jako šíp (S01E06)

(epizoda)
  • USA The Heart Is an Arrow

Obsahy(1)

Kirigan šílí kvůli nositelce světla a pídí se po informacích. Alině se dostane pomoci, právě když ji nejvíc potřebuje. Nině se zalíbí lovec grišů. (Netflix)

Recenze (11)

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Keď sa Kazovi konečne pošťastilo a mal Sun Summoner v podstate v hrsti, vzápätí nato o ňu prišiel. Taktiež sa naše Crows zapletú s The Darklingom a jeho grishami. Kazovi spoločníci, Jesper a Inej, si viedli naozaj excelentne a sledovať akčné sekvencie s nimi bolo skrátka fascinujúce. Jesper nám zase predviedol jeho strelecké zručnosti, zatiaľ čo Inej nám ukázala, ako vie zaobchádzať s nožmi. Jedine Kaz bol odkázaný na milosť samotnému generálovi Kirigana, avšak zapojil svoj rozum a podarilo sa mu ho štýlovo prechytračiť. Každopádne, ich konfrontácia bola ohromujúca, i keď pomerne krátka. Na ich vzájomný stret som sa nesmieme tešil. Na druhú stranu, dejová linka s Alinou a Mal bola dosť planá i nezáživná. Dokonca aj ich opätovné stretnutie bolo odfláknuté a ani emócie a nepodaril vyťažiť. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Najoblubenejsia grisa s nabojom a iskrou v ociach jednoznacne Nina Zenik. :) Presne na sposob dotahovaciek, aj s tym "co citila v noci pod duchnou" Jon Snowa s Ygritte z GoT. Zrejme jedine vdaka dobrej predlohe to tam aj fungovalo. Nasa ustredna trojka sa mota v meste a necha sa dobehnut..."cernoknaznik" hadze ksichtiky a par dalsich bludov...udrziavacka. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám prostě tenhle fantasy svět rád, je dobře vybudovanej. Takže mi vůbec nevadí to, že například tenhle díl kopíruje Hru o trůny a vztah Johna Snow a jeho barbarky. Dva nepřátelé, muž a žena, kteří musí být spolu, aby nezemřeli. Jak originální :-) ()

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O něco slabší než minule, ale stále poměrně dobré. Kupodivu mě nejvíce bavila dějová linka s gríšou NInou a jsem zvědavý, kam to povede. Seriálu by asi více slušel větší rozpočet, přeci jenom ty lokace a kostýmy by mohly být o něco lépe vybrané. Stále si nejsem jistý úplnou kvalitou námětu, místy to bývá takové povrchní... ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6.díl. Alina se dostane z kufru, čelí však Kazovi, Inej a Jesperovi. Naštěstí pro ni jí zlodějíčkové nechtějí nijak ublížit, dívka se schopnostmi rychle mizet ji dokonce pustí, když zatouží Světlonoška utéct co nejrychleji pryč. Při úprku před nejrůznějšími obyvateli města, kteří nemají rádi její původ, ji zachrání její kamarád z dětství. S ním se dostane až do hlubokých lesů, kde Alina zatouží dostat se co nejblíže k bájnému jelenovi, a získat od něj dost síly při boji nejen k Alexandrem, ale i s vrásou. Nina končí v moři, když loď, jež ji unesla, ztroskotá v bouři. Blízko ní se nachází i lovec Grišů, obyčejný člověk, do něhož se však pomalu zamilovává. Své city mu dá najevo nejen v malém Fjorsdském (či jakém, to nyní nevím) domku, kde je překvapená jeho studem. Poté, co ji při cestě dál zachrání, se do něho již úplně zbláznila, a i když to nedává příliš najevo, i on do ní. 95 procent. ()

Reklama

Reklama