Akce Mutant

Spolok mutantov

Mutant Action

Komedie / Sci-Fi

Španělsko / Francie, 1993, 95 min

Duše romantika plesá, na první pohled jsem se zamiloval do Frederique Feder, uznejte sami, to je přeci dokonalá žena ! Accion mutante ale nabízí i další Iglesiovskou imaginaci, u které si budete říkat, jestli se narodil jako normální nebo to přišlo až s věkem, osobně si myslím, že s takovou fantazií se už rodí, chtěl bych vidět jeho hračky z raného dětství, jistě z nich dokázal vykouzlit úžasné záležitosti. Alex mne opět nezklamal a já si vychutnal další procházku jeho obludáriem.(9.6.2013)

Trhlinou v časopriestore sa v druhej polovici 90-tych rokov na obrazovkách STV2 objavil film, ako nikdy predtým. Španielsky, a k tomu sci-fi s kúskom komédie. Príbeh neohúri originalitou: spolok mutantov sa snaží získať nejaké tie drobné únosom dcéry pangaliktckého megamagnáta. Stane sa tak práve počas jej svadobnej hostiny a keďže mutanti nechodia neozbrojení, väčšina svadobčanov už dort neochutná. Priebeh pomerne štandardného únosu sa začne komplikovať potom, čo mutanti zistia, že šéf sa ich snaží obrať o ťažko (ešte ne)zarobené peniažky. Že sa celý spor neskončí nie celkom mäkkým pristátím na nehostinnej planéte je zrejmé, ale aspoň sa zredukuje počet postáv. Ďalej to ide už samo: rukojemníčka trpiaca štokholmským syndrómom a k tomu jediná žena na planéte, nafetovaní baníci, preživší mutant odhodlaný pomstiť sa, a otec nevesty odhodlaný neplatiť výkupné. To všetko natočené v nenáročnom štýle, miernom tempe, preložené absurdným humorom a na konci potvrdené ničím neprekvapujúcou pointou. Film, ktorý neurazí.(21.3.2004)

Ukrutně uhozená španělská komedie. Sled více či ještě více vtipných scén se sympatickými zloduchy mě nenechal vydechnout, prakticky pořád se bylo čemu smát (reklama na cornflaky mě dostala do kolen). Skupina kryplů nemá chybu a jejich šéf a hlavní záporák je nejsympatičtější padouch ze všech které jsem doposud viděl (i unesená dcera boháče mu podlehne :-))Děj je poměrně nevýrazný, ale na tenhle film se snad nikdo nedívá kvůli ději. Doporučuji všem kteří neberou filmy za každou cenu vážně a rádi se zasmějí něčemu ještě absurdnějšímu než Absurdistán :-)(20.4.2011)

je to vlastně pořádná ptákovina, která si mě ale i tak dost získala. Nejde tu ani tak o příběh, o nějakou logiku, ani nevadí, že na meziplanetární tématiku se autor vydal zjevně s velmi nízkým rozpočtem. Tady šlo hlavně o prezentaci řady absurdních nápadů, ujetostí a gagů. S překvapením musím konstatovat, že tahle zásoba snímku vydržela až do konce, přestože s ní nešetřila. A to se stává málokdy, většinou takovým filmům dochází brzo dech nebo se už jen čím dál víc opakují. V tomto filmu neplatí žádná pravidla, ale dá se na to snadno zvyknout, skoro by se dalo říct, že je to návykové. Pobavil jsem se. 70%(2.11.2013)

Kultovností na sto (no dobře - tak aspoň deset) honů smrdící prohláškovaná podívaná s pár milými gore-scénečkami. Na 4* to sice není, ale za ten počáteční vélmi slibný rozjezd, pár opravdu povedených vtipných momentů a za sympatickou "pohodovou" atmosféru mutantům klidně udělám protekci - beztak je tu skoro nikdo nezná - a to je docela škoda.(16.3.2007)