Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Plodná fantazie tohoto španělského režiséra není divákům našeho festivalu neznámá. Ani v tomto filmu nezklame. Odráží se zde především jeho inspirace komiksovými příběhy a surreálnou absurditou. Mutanti teroristé unesou dceru ¨ bohatého magnáta. Skryjí ji na planetu špatné pověsti, která je obydlena pouze muži. Akce mutant je skutečně převážně plná akce a divák se baví především tím, že čeká, jakou nechutnost mu režisér zase předhodí. Ve zvláštní atmosféře občas i samotní hrdinové umírají tak nějak náhle, bez upozornění. Film nemá žádná pravidla a údajně nejoblíbenějším se stal muž se zdeformovanou tváří, který masakruje kohokoliv kdekoliv a neustále fackuje zdánlivě ubohou dívku. Nejslavnější se stala scéna krvavé svatby, nejcitovanější reklama na ovesné vločky obohacené LSD a nejsympatičtější postavou je mrtvé siamské dvojče. (Festival otrlého diváka)

(více)

Recenze (29)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Nemám nic proti sci-fi ani surrealistickým filmům, ale tahle podivně uchýlná komedie, v níž bylo mnohem více krve a násilí, než humoru, mě fakt neoslovila a připadala občas na hraně. Skupinka zvláštních mužů říkajících si mutanti mě svými svéráznými projevy plnými odborných terminů a zároveň vtipné nadsázky ze začátku i dost bavila, ale podobný humor, který zaobstarával zejména během první třetiny obstojné momenty, později z filmu téměř úplně vymizl a postupně ho naplno vystřídala bezduchá akce jakoby z nějakého tuctového amerického blockbusteru, navrch doplněná o krvavé efekty. Takhle jsem si originální žánrovku ze země bičích zápasů tedy nepředstavoval... :o) Jak jsem si ještě v polovině říkal, že snad si to udrží některé povedené nápady do konce a budu moct dát 3 hvězdičky, každou druhou chvíli tento film začal v mých očích klesat percentuálně níž a níž... a nezachránil to ani jakýsi Fernando Guillén namaskovaný za Dennise Hoppera a těch sympatických zpívajících horníků tam bylo taky požehnaně málo. [35%] ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Fantastická ptákovina plná absurdního humoru, ošklivých, a proto zajímavých postav, a jedné unesené kočky. Při sledování se samozřejmě vybaví celá řada snímků - Vetřelcem 3 + 4 počínaje a Mad Maxem konče. Všechny ty špinavé sci-fi snímky plné odlidštěného prostředí chladných kosmických lodí, šrotu, podivných existencí, slizu a nehostinných planet. Zde však posunuto do roviny černého humoru. Samozřejmě samostatnou hvězdu si zaslouží jak masakrální svatba, kdy gejzíry krve šplíchají na všechny strany, tak i běsnění v kosmickém baru (jeden si musí vzpomenout na Čtyři vraždy stačí, drahoušku). A strom oběšenců? - Excalibur, jistě, minimálně. V malé roli se mihla almodorovská extravagantní Rossy de Palma, která byla na svatbě ve slušivém červeném kostýmu rozkošně rozstřílená... A taky se mihly comicsy. Několik hluchých míst vyplněných bláboly však sráží snímek dolů. Milé, leč znovu už vidět nemusím, proto průměr. ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Kultovností na sto (ok, aspoň na deset) honů smrdící prohláškovaná podívaná s pár milými gore scénami. Na 4* to sice není, ale za ten počáteční vélmi slibný rozjezd, pár opravdu povedených vtipných momentů a za sympatickou "pohodovou" atmosféru mutantům klidně udělám protekci - beztak je tu skoro nikdo nezná - a to je docela škoda. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě fakt bavilo. Skvělá atmoška bizarního světa a ještě bizarnějších postaviček, skloubená s vražednou, avšak vtipnou brutalitou (třeba krmení zvyřátka, skoněná pusa unesené, mučeníčko malým capartem). Toho vtipu je tam tolik, že to musí bavit i nejpřísnějšího hráče o kamennou tvář. On navíc i ten příběh je silně originální a pokud jste nečetli Obsah, tak z toho snad budete minimálně tak hotoví, jak já. A navíc skvělej plakát a skvělá hudba "Acción Mutante" od Def Con Dos. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Duše romantika plesá, na první pohled jsem se zamiloval do Frederique Feder, uznejte sami, to je přeci dokonalá žena ! Accion mutante ale nabízí i další Iglesiovskou imaginaci, u které si budete říkat, jestli se narodil jako normální nebo to přišlo až s věkem, osobně si myslím, že s takovou fantazií se už rodí, chtěl bych vidět jeho hračky z raného dětství, jistě z nich dokázal vykouzlit úžasné záležitosti. Alex mne opět nezklamal a já si vychutnal další procházku jeho obludáriem. ()

Galerie (30)

Související novinky

Britská herecká elita na stopě zločinu

Britská herecká elita na stopě zločinu

10.06.2008

Thrillerem The Oxford Murders s Elijahem Woodem v hlavní roli španělský režisér Álex de la Iglesia kdovíjak rozměrnou díru do světa neudělal, ale my ještě tomuto pošukovi přece jen dáme další šanci … (více)

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (více)

Reklama

Reklama