Kuře melancholik

Melancholic Chicken, The

Česko, 1999, 114 min

• Bathory

Kájo ? Áňo ? Vilmo ? Co Vám to ten ubohej Brabčák udělal ? Po hodině jsem již nahazoval "WiFinu" a dával Vám, nebo spíše jemu odpad. Ještě štěstí, že je ta "WiFina" natolik pomálá, že jsme stihl hořící, běhající kuře, jak zapaluje všechno kolem sebe a změnil své hodnocení na jednu hvězdu. Nojono, kdyby tu slepici někdo nepolil a běhala ještě chvíli, tak dám hvězdy dvě, ale s takovouhle je to provdu skoro odpad!!!(12.5.2014)

Mně se tedy ten film líbil, knížku jsem ale nečetl. Ten název je tedy dost zavádějící, s melancholií to nic moc společného nemělo, spíš je tu těžká deprese a "schýza". Roden je jako vždy výborný, Kostelka je taky dobrý, Chramostová taky dobrá, ta fakt hraje samé "baby". Geislerová je tu spíš jen do počtu, Cibulkové ta role vyloženě sedla. Líbila se mi ale taky kamera, ta byla fakt fantastická, Český Lev šel asi oprávněně. Bylo to dobře nasnímané, poměrně jistě zrežírované, solidně odehrané a úžasně depresivní. Příběh sice nebyl moc výrazný, ale překvapivě to nenudilo, pro mě 70%(2.4.2009)

• jatamansi

Jestlipak dnes ještě někdo ví, co to znamená, když zvony přiletěla z Říma? Geislerová téměř vede můj žebříček nejneoblíbenějších hereček, ale uznávám, tady je dobrá. Podobně jsem na tom s Rodenem. Ale jeho herecké kvality jsou na rozdíl od ní nesporné. Blesky přicházejí zčistajasna. A zvláštní příležitosti někdy vůbec nenastanou. Je větší bolest ze ztráty matky nebo kuřat? S divokým vstupem Vilmy Cibulkové se rodinná romantika mění v drama. Živočišná Cibulková a hlavně neokoukaná Vlasta Chramostová udávají vývoji hlavní tón. Malý Lojzík pak je zcela obdivuhodný. V epizodních rolích hvězdy, které drží děj nad vodou, spolehlivý Kostelka, Huba – muž tisíce tváří i hereckých výkonů. Jen mi na konci filmu chybělo ono americké „při natáčení tohoto filmu nezahynulo žádné zvíře…“ Jak to tedy bylo s kuřetem?(20.8.2009)

Já jinak české filmy z historie kvituju s povděkem, ale tady se to nějak minulo účinkem. Možná za to můžou herci, kteří ne vždy mi ve své roli sedli. Spíš ale za to může příběh, který mě vůbec nijak neoslnil stejně tak, jako způsob, kterým místy byl vyprávěný. Karel Roden je ale výborný a kdyby nic jiného, tak on tady prostě za žádných okolností nezklame.(25.9.2014)

• lenka.lemur

Vzhledem k tomu, že se film ke Šlejharově textu otevřeně hlásí, domnívám se, že se nejedná o dobrou adaptaci. Obsazení je výborné, slušná je rovněž výprava, ale autor scénáře se snažil děj uměle zatraktivnit, výsledek tak obsahuje několik anachronismů a postavy jsou nekonzistentní. Také zacházení s některými symboly je laciné (madona s dítětem). Atmosféru dobře dokreslují některé naturalistické momenty.(16.5.2015)