Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

spacylemon

Tak tohle je moje libůstka, ve spojení s písničkami Péti Kotvalda a Standy Hložka, asi trochu úchylná. Každopádně jde o film, který si v televizi nikdy (a myslím skutečně nikdy!) nenechám ujít a k všeobecné starosti okolí o mé zdraví z něj při každé (ne)vhodné příležitosti cituju... "nosále, sosále" ()

Adiemus

Absolutně přesně vykreslená atmosféra osmdesátých let. Ale jinak typický Troška - uřvané děti, kýčová otravná melodie. ()

Armin82

Jeden z prvních počinů Zdeňka Trošky,který nás zavede na základní školu,kde se záhadně ztrácí věci. Zábavné a vynikajícně zahraná postava Radima Dochleby v podání Davida Raucha... jen škoda,že se nechytil,mohl ještě rozesmát nejednoho českého diváka --->80% ()

Chip89

Hezký starý rodinný film, to se Troškovi ještě dařilo:-) Film ze školního prostředí,co umí zaujmout. Takovéhle filmy by se mohli točit!:) ()

Mik_e

Čekal jsem něco ve stylu Slunce, boty, panely, kde v rytmu diska znějí Holky z naší školky. To první tam sice není, zato toho druhého tam je bohužel až až, místy film připomíná lobotomii Vágnerem, Hložkem a Kotvaldem. Jenomže to by bylo jako hodnocení velmi nefér, film je pohodová a tak nějak lidská podívaná, kde se dějí drobné neplechy a samozřejmě nakonec vše dobře dopadne. Musí se nechat, že Troška umí, jakkoliv podivně to zní, přirozený dialog. Díky tomu film není zdaleka tak křečovitý, jako některé další dobové filmy pro mladé. Jako odstrašující srovnání lze uvézt například Vlčí boudu. Hlavní hrdinové jsou správní rošťáci se srdcem na pravém místě. Určitě jeden z nejlepších Troškových filmů, který ale snese srovnání i s kouskama mimo jeho tvorbu. :) Zatím za tři, terapie Vágnerem mě trochu ubíjela, ale kdo ví? Třeba to příště bude za 4*. jé, jé, jé, kdepak ty fajn holky jsou..:) ()

Psycho.R

Komedie, která mohla být ve své době prima, z dnešního pohledu by to neuspělo. Ale hodinku vás to zabaví, když je o víkendu ošklivo. ()

Inozuka

Teprve až nedávno jsem se dozvěděl, že tenhe film režíroval Troška. Jako teenageři jsme Botu měli celkem rádi, i když tam je nepřehlédnutelný moralizující efekt. Ale ve srovnání s podobnými filmy té doby to bylo dost v pohodě. V osmdesátkách holt Troška ještě celkem uměl, degenerovat začal až když dostal volnou ruku a možná také, že zblbnul z těch svejch pohádek. ()

rublik05

Vcelku příjemný rodinný nebo chcete-li dětský film z dílny Zdeňka Trošky, kterému se podařilo zejména dokonale vykreslit příjemnou atmosféru, humorné situace a chování dětí a učitelů ve škole. Je to sice jenom taková jednoduchá blbost, ovšem i po těch letech je to příjemná oddechová podívaná. 7/10. ()

Nix

Zase takový ten typ české komedie, který není úplně mým šálkem kávy nebo čaje a trochu jsem nepochopil, proč je to tak věhlasný. Ale budiž. ()