Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

Jahudka15

Oblibeny film meho detstvi. Ted jsem ho videla po letech a nic ze sveho kouzla neztratil. Uplne se mi zastesklo po skolnich laskach... ()

LuNaj

Oddechový film, který jsem v tomto roce (2009) viděl vůbec poprvé. Legrační je film už sám o sobě. Jiná doba atd. Mimochodem- v roce 1983 jsem byl ještě na houbách;-) ()

Dinsberg

Film, který je blízký snad každému, kdo chodil do školy. Ať už jde o zachycení různých žákovských i učitelských typů či zachycení generační "bitvy" mezi nimi. Ať už jde o první lásky, které neodmyslitelně patří k oněm bezstarostným školním letům. Co víc dodat? Snad jen, že Zdeněk Troška v té době opravdu ještě točil filmy a ne žádný kameňákovský odpad. Bohužel podobný film už asi nikdo nenatočí, protože téma není dost atraktivní a doba už školské poetice nepřeje. Srovnávat Botu třeba s Vorlovým Gymplem je pro mě naprosto zcestné. To je jako porovnávat Cameronova Avatara s Cameronovou Piraní 2. ()

STARKOVA20

Jeden z nejhezčích dětských filmů vůbec. Přesto, že je to film natočen za hluboké totality, má svoje kouzlo a já ho prostě miluju. Dochleba! Ludvíková! :) ()

eFOXsize

Příjemná rodinná komedie, nevtíravý humor (který je u Trošky běžně zvykem), nepřeplácané, dobří herci. Nic závratného, ale pohodový film na dlouhé chvíle. :-) ()

Gamekeeper77

Troškovi minulej režim očividně svědčil, tenkrát jeho filmy stály za to, čehož je Melichar výborným důkazem. Teď už nás jen láduje jedním hovnem za druhým. 82%. ()

ostravak30

Těžko to hodnotit. Docela mě překvapilo, jak vysoce je film hodnocen. Mě to zase tak dobrá komedie nepřijde. Je to takový předvoj komedií o puberťácích. Rok před tímto filmem vyšel na povrch snímek Sněženky a machři. Je pravdou, že zde ještě vedle puberťáků hrají i malé děti. Mladí herci předvedli docela kvalitní výkony. Příběh, který vlastně není žádný, se alespoň okrajově točí kolem krádeží. Podle mě lehce nadprůměrný snímek o náctiletých a humorný až ve chvíli nahánění zlodějky s klasickými osmdesátkovými hity. ()

moviepill

Na oddych je táto nostalgická komédia ako stvorená. Nič výnimočné, ale ani nič katastrofálne. Dokonca aj pesničky sú dobré... ()

pasqviL

Ještě že již nemusím chodit do školy a díky bohu že jsem chodil do normální školy a ne do téhle imitaci školy. ()

veroniiiiika

Půvab dětské naivnosti dělá půvab celého filmu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ke kterému se opakovaně a ráda vracím. O to víc jsem překvapená, že je z tvorby v dnešní době tolik diskutovaného Trošky. 5* ()

madam.art

Na "Botu" se vždy těším. Jednoduše stravitelná, vtipná komedie, která má své kouzlo a pár dobrých hlášek. Ani nemůžu věřit, že film natočil Troška. ()

kitram71

ať je to jak chce, pro mne prostě kulťák a srdcovka z doby dospívání :) ....a Dochlebu budu holkám závidět nejspíš do konce života ;) Jednoznačně nejlepší Troškův film ()

cimrman2.

Tohle je prostě dobrý. Neřekl bych úplně kultovní, ale minimálně Troškovský Ano. Kdepak ty holky jsou, české školní prostředí, pohodovka. ()