Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

Kontryhelka

Pěkný film z našich dětských let. Hodně se tam v tom školním prostředí člověk poznával. Všechno bylo stejný, vyučování, školy, učitelé. ()

SpicyNugget

To byly ty skvělé časy, kdy ještě Troškovy filmy nestály za o shizl gzngahr. Mně se takové filmy líbí - dětské, rodinné, ze školního prostředí. Učitelky mě bavily, malé děti taky a puboši byli skvělí. Takový náhled zpět do socialistické školy. Dětské lásky, problémy ve škole... Prostě pohoda. Film je skvělý, ráda se na něj kouknu vícekrát. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JesterKruger

Jó! Takhle by nějak měla vypadat komedie o škole. Nejlepší komediální film o škole co jsem v životě viděl! Klobouk dolů tvůrcům, jelikož se mi u České kinematografie stávalo hodně málo, když jsem narazil na dokonalou komedii. Je to jedinečná nostalgie, a pamatuji si, jak se na to moje Mamka dívala u Kávy s mojí babičkou. Ach ty vzpomínky. Komedie nenudí, a je i hodně fajn. ()

PTuranyi

Pohodová komédia zo školského prostredia. Hlavnými postavami sú súrodenci Honza a Jolana Ludvíkovi a ich spolužiaci z prvej a ôsmej triedy. Každý z nich má svoje špecifické problémy. O zábavu sa stará hlavne triedny šašo Dochleba, krásavica triedy a žalobaba. ()

charles3

První a u mě dosud nepřekonaný Troškův film už se stal ve svém žánru (dětská komedie ze školního prostředí) klasikou. Scéna dopadení zlodějky mě pokaždé naprosto spolehlivě dojme. Stejně jako mě vždycky pobaví četné hlášky ("Nějaký potíže, Žolyku?" - "Jo, růstu. Jsou mi krátký tepláky.") ()

huriccan

Dochleba coby třídní šašek a ty jeho hlody, jako dítě jsem to žral..Dáme Zdenkovi 5 hvězdiček, protože je to pravdepod. naposledy v jeho životě...Nebo radši jen čtyři, zas taková bomba to není ()

montel

Příjemná rodinná komedie z prostředí základní školy. Honzík jde poprvé do školy a dost ho to trápí, protože jeho kamarád David ještě zůstal ve školce. Jeho sestra Jolana z osmičky se zase zamilovala do o rok staršího kluka Radima. Do toho se ještě ztrácejí bundy a tak nebude o zajímavé situace nouze... Komedie, která nastartovala kariéru režiséra Trošky. Bohužel se u něj jedná možná o to nejlepší, co kdy natočil. Za zmínku už stojí jen jeho nejslavnější trilogie Slunce,seno a taky snad první Princezna ze mlejna. Ale pak??? Ještě počkám,já mám času dost.. 65% ()

Lenny76

Ja mám tenhle film moc ráda, je to vtipná podívaná. Herecké výkony jsou poněkud slabší, ale to se dá odpustit. Je to můj nejoblíbenější dětský film, a stále jím zůstává. ()

Vergo

Po delší době jsem opět tento filmek viděla celý a musím přiznat, že je pořád moc fajn. Nejlepší jsou na něm písničky, ZLATÉ HROMNICE a ,,brácha":o) ()

Linsang

Jediný z Troškových filmů, na který se můžu koukat pořád dokola. Velmi jednoduchá zápletka, která je vlastně trochu podružná. Důležitější je dokonalé vykreslení školního života, a to i v zákulisí (sborovna). Radim Dochleba je naprostý borec a takovou "soušku učitelku" Adamovou bych také chtěla mít. ()

Mr.Hackels

Nemám jedinou výtku. Takhle má vypadat rodinná komedie, která je opravdu pro všechny generace. Jsou tam hlášky, které známe všichni a jsou vskutku vtipné. Všichni zdejší odborníci, co okem "umělce" odsuzují pana Režiséra Trošku ať skočí do zdi! Je to borec a točí pro lidi. Bavilo mě to v deseti letech a stejně mě to baví i ve třiceti. 95% PS: Jen mi není jasné, proč se David Rauch neobjevil v žádném dalším filmu? Přišel mi opravdu dobrej! ()

bishi1

nikdy mě nenapadlo, že tenhle pohodový dětský film je od Trošky, kurňa to je ale pěknej kotrmelec k dnešním Kameňákům a jiným Troškozhovadilostem :) ()