Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

Lord_Helma

Nemůžu si pomoct, ale kritika na tenhle film není na místě. Většina kritizujících uživatelů by asi raději přivítala víc "inteligentní" humor. U mě slunce, seno, jahody patří mezi to nejlepší co v české filmové tvorbě vzniklo a řadím ho na přední pozice spolu s např. pelíšky. Pokud se zamyslím kriticky, tak narozdíl od většiny českých filmů co vznikají v dnešní době a nazval bych je při nejlepším odpadem, mohl divák u slunce, seno, jahody alespoň vydržet a zasmát se. ()

x_ander

Trošku opravdu rád nemám, ale musím uznat, že u jeho Slunce, seno trilogie se pobavím vždycky. První díl je na jednu stranu nejpřístupnější, na druhou stranu takový "nemastný neslaný", ale spousta charakterů a hlašek se staly legendárními. 60%. ()

Matamoroz

Ať si říká kdo chce, co chce, Troškovy Slunce, sena patří mezi klasiku. Jsou to pravda buranské komedie, ale Kelišovou, pana faráře (Velebnosti) a Škopkovic rodinu (hlavně tu dementní bábu) zná snad každý. A také je to bezesporu to nejlepší, co Troška natočil! Jak se píše v úvodu filmů, jsou to "letní komedie" a jako takové splňují všechno, co od nich člověk může očekávat. Třetí díl, Slunce, seno, erotika je už tradičně (protože je to třetí pokračování) nejslabší a nejtrapnější: (ne)erotické scény a "Evík- Miluna". Takže shrnuto: Slunce, seno, jahody 80%, Slunce, seno a pár facek 75%, Slunce, seno, erotika 65%. ()

spookee

Já nevím, co máte! V dětství jsme tím prošli všichni a jako děcka jsme se řehtali na celé letní kino. Nejlepší byla, pravda, bábrlina, ale proč ne. Patří to do úsměvných vzpomínek a vždycky se ráda na tyto "charaktery" znova podívám. ()

m.xFuck

Na tomhle filmu a na celé této trilogii je nejsmutnější to, že je dokonalým zrcadlem české uprděné malosti... ()

Perchta6

Film jsem poprvé viděla v letním kině, vedle sebe pod dekou chlapce, studovala jsem VŠ a byla na koleji v Houštce... Moc se mi film líbi! Podruhé jsem ho viděla už jako vdaná za úplně jiného chlapce, měla jsem už děti, takže večery pod dekou se moc nekonaly... Až tehdy jsem ho opravdu viděla. No a teď už jako babička znám dialogy nazpaměť a naše rodina používá spostu hlášek, které už u nás zdomácněly. ()

rodier

Tahle stranka na CSFD je jasnym dukazem demence publika CSFD. Kopat do vlastni tvorby? To nedela ani IMDB. Ano, slo o naprosto skvelou komedii a porad jde. Jen maloktera z polistopadove tvorby se ji vyrovna. Ze je obecne ceska tvorba na nic? Ano je, ale tohle je proste skvela serie. Jenze to vetsina dnesnich teenageru kteri sem chodi nepochopi. Podivejte se na filmy ze zbytku evropy z te doby.. jake to byli kejdy. pro galadriel - ty jsi presna ta krava o ktere tu hovorim. blba 20tka co nedokaze pochopit retrospektivu. Vetsina filmu 20 let starejch stoji za ho.. i puvodni takove Star Wars jsou z dnesniho pohledu senilni detinska vykopavka. A presto to uctivaj miliardy lidi. Jinak doporucuji navstivit web meteleskublesku.cz tam sou ty nejvetsi forky v mp3. Kdo ani to nepochopi, nemel by filmy hodnotit. ()

maldoror16

Spolu s druhým dílem to jediné, co se páně Troškovi kdy povedlo. O filmařské stránce radši pomlčet, ale je to prostě takové milé, zábavné, (jiho) české. Přesně dle zdejšího hodnocení, někomu to sedne, někomu ne, někoho to rychle omrzelo, někoho to nikdy tolik neotrávilo atd. Já se každopádně jednou za čas, jako třeba dnes, nezdráhám podívat. Slabších 70% ()

simon111 odpad!

Přehlídka české malosti. Vysoká popularita tohoto "něčeho" je jasným důkazem, že se Česi mají přesně tak, jak si zaslouží. ()

Schmitke69

Ano filmově je to sr*ka, ale když si uvědomíme že tento film je zacílenej jenom na čechy - kteří jsou taky jediní schopni ho pochopit, tak to nakonec zas tak hrozný není, vtipné hlášky které se staly legendami, a bezprostřednost celého snímku si ty tři hvězdy prostě zaslouží... 5/10 ()

honzic

První díl je z celé série asi nejvydařenější, s originálním nápadem a průměrně humorným ztvárněním. Hodnocení: 65 % ()

Nonna

Kdo pochází z vesnice a nestydí se za to, musí mít tuhle komedii rád (jako já). Všechny ty tetky od fary a z návsi, jako bych odmala potkávala, sledování slepičího dvorečku za sousedovou zahrádkou, řev televizorů z oken za letní noci a Angelika v nich, drbny, JZD, sem tam intelektuálka z knihovny, vesnické krásky a frajírci a jejich lásky......tady se režisér Troška opravdu trefil. Mile působí i občasné přehnané nadpřirozené vstupy v celé trilogii (mizící kouzelný dědeček, apod.) a dnes již zlidovělých hlášek (ještě ne kameňákovsky stupidních) je ve filmu nepočítaně. Kdysi poprvé, když jsme na tom byli v kině, řvala smíchy celá naše rodina, tedy téměř celá........babička s prababičkou s námi nebyly, ty se zrovna rvaly doma o slepičák pod peřinou...... ()

BAADRAAM

Nebojim se jit proti proudu a tento film ohodnotit vysoko. Mozna se nejedna o inteligentni humor, ale polozme si otazku, co to inteligentni humor vubec je. Jak ho definujeme? Film odrazi zivot na venkove pred par lety...a dnes tomu neni o moc jinak. A jde mu to skvele. Je to proste ceska klasika, ktere si clovek zacne vazit tim vice, cim dele je v cizine. ()

kubilov

Ne tak na Slunci, senu ani jahodách se nedá hledat žádný speciální vnitřní poselství, jde spíš o jen trochu ozvláštněnej typickej vesnickej život. Báby drbny, ženský soupeřící o chlapy a chlapy soupeřící o ženský, mimoň farář a jeho "gang", spousta důležitejch jézéďáckejch pohlavárů a do toho stará, střední i mladá Škopková, který maj na krku inovátora v oboru dojivosti, je toho vážně dost. I když tady spousty lidí Trošku odsuzujou, podle mě se mu SSJ docela povedly, každopádně ale během let zlegendárněly. ()

Reiner

Nikdy jsem nepřišel na chuť těmto "vtípkům" české provenience. Bohužel (anebo Bohu dík) mě tohle totálně minulo... ()

MP17

Tenhle film je v pohodě, netřeba najíždět na nějakou ostentativní "anti-Troška" posu. Pointa ok, humor ok. ()

Weany

Miluju, jak všichni říkají, jaká je tenhle film sračka, ale když to dávají v televizi, tak si to stejně zapnou. Ano, je to sračka. A mám ji fakt hrozně ráda. ()

garry

Už v roce 1983 se Fojtík rozmýšlel zda to půjde do trezoru nebo do distibuce. Pokleslá vulgární zábava. Bohužel Zdeněk tento žánr v dalších letech dovedl k "dokonalosti". ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů