poster

Smrt je mým řemeslem

 • Západní Německo

  Aus einem deutschen Leben

 • USA

  Death Is My Trade

Drama / Životopisný

Západní Německo, 1977, 145 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • grizly007
  ***

  Jako fanouška kolem 2.světové mě to samozřejmě oslovilo i bavilo ale i přes toto vše těžko mohu ignorovat slabé herecké výkony a hlavně příšernou kameru a střih. To že se to natáčelo v Osvětimi by nebylo špatný kdyby ovšem z filmu uplně nevyzařoval pocit že tam vězní tak 20 židů maximálně. Tady se asi šetřilo a celý to na mě působilo hrozně laciným dojmem což je prostě škoda. Skoky v kariéře jsou zde předkládány zvláštním dle mě né zrovna citlivým způsobem. Víc jak 3* z toho nevytáhnu.(1.5.2015)

 • Enšpígl
  ****

  Na mých toulkách německou kinematografií jsem si samozřejmě nemohl odpusit rande s představitelem Schimanskiho Götzem Geroge. Snímek, který jsem si vybral jako první pochází ještě z dob, kdy po Schimanskim nebylo ani vidu ani slechu, zato o Götzovi se už vědělo a to díky "mayovkám". V tomu filmu dává odpověď všem, kteří by snad pochybovali o jeho hereckém talentu. Jeho herecký projev je naprosto adekvátní postavě, kterou ztvárňuje, chladný bezemoční stroj plnící rozkazy. Velmi klíčový je vidět film s titulkama, protože hlasová dikce, kterou Götze používá například při rozhovorech s manželkou je mistrovská a dokonale ukazuje způsob myšlení Hösse. Největší emoce jsou díky odtažitému až chladnému způsobu vyprávění, který ale o to víc vyniká, když si uvědomíš o co vlastně jde.(19.8.2017)

 • Volodimir2
  ****

  Film je životným príbehom Rudolfa Langa, v skutočnosti Rudolfa Hőssa, veliteľa vyhladzovacieho tábora Auschwitz -Birkenau. Vo filmových skokoch sa prenesieme cez detstvo, 1. svetovú vojnu, ťažký život po vojne, väzenie, až po vstup do NSDAP. Tu v strane dostáva dielčie úlohy, ktoré plní zodpovedne, má výborné organizačné schopnosti a dôsledne dodržuje režim vojenského života. Himmler ho odmení a poveruje založením a vedením koncentračného tábora v Osvienčime. Tu pracuje na automatizácii čo najefektívnejšej likvidácie Židov. Po vojne ho zadržali Američania a v Osvienčime bol symbolický popravený.(6.3.2015)

 • Arsenal83
  ***

  Kým bežne v životopisných filmoch preferujem zobrazenie celého života, tu to nebolo treba. Rudolf Höss je zaujímavý len Osvienčimom. Preto film je zaujímavý asi tak po hodine a za najlepšieho herca považujem toho, čo hral Himmlera, už len spôsobom reči tak hnusne slizký. Takisto oceňujem, že niektoré scény boli točené priamo v Auschwitzi. Höss je vo filme dobre ukázaný ako ochotný vykonávateľ príkazov. Veď sám uviedol vo svojich spomienkach: "Najdôležitejšie bolo, aby sa celý proces príjazdu a vyzliekania odohrával v atmosfére čo najväčšieho pokoja. Deti však plakali, ale keď ich konečne matky alebo členky zvláštneho ženského komanda utešili, stíchli a odchádzali do plynových komôr a pritom sa hrali, žartovali medzi sebou a niesli si hračky. Stovky mužov a žien kráčali bez podozrenia na smrť v plynových komorách pod rozkvitnutými stromami v sade. Tento obraz smrti uprostred života pred sebou vidím do dnes. Videl som v nich však nepriateľov nášho ľudu. Dôvody vyhladzovacieho programu sa mi zdali správne."(10.9.2019)

 • KM Phoenix
  *****

  Naprosto skvělý Gotz George. Akorát jsem trochu nepochopil proč oproti knize i skutečnosti udělali z Hosse (zde Langa) infanteristu na západní frontě, když to byl kavalerista (dragoun) a bojoval na středním východě.(30.9.2019)

 • Jitomirka
  ***

  Kniha byla totální nářez! Film z ní hodně vychází, ale přijde mi, že to nejdůležitější z ní vynechal, například onen samotný proces, jak Rudolf Hösse vůbec přišel na nápad s plynovými komorami a cyklonem B. První polovina filmu je strašně nudná, druhá už se začíná rozjíždět, ale myslím, že ti, co četli knihu, se stejně budou cítit ochuzeni.(9.2.2015)

 • Agnostik
  ****

  Knihu Roberta Merleho jsem četl,a dokonce mi zabírá místo v mé knihovničce.Téma o životě nechvalně proslulého velitele vyhlazovacího tábora Osvětim je velmi zajímavé z historického hlediska,což knize nechybí.Ovšem film/ne že by byl špatnej/,je jen nerozvinutej a trochu ztrácí štávu.Dané téma by se naopak dobře vyjímalo v Hollywoodské produkci megalomanských projektů na způsob Ryanů a Schindlerů.Dávám 4* a dle mě za 70%.(21.9.2015)