Reklama

Reklama

Zub za zub

  • Česko Schimanski: Zub za zub (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Komisař Schimanski dostává na starost případ bývalého spolužáka Krugera. Ten pracoval v Duisburgu ve firmě pana Grassmanna, která zkrachovala, a Kruger tak přišel o práci. To mělo být údajně důvodem k tomu, že povraždil svou rodinu a nakonec sám spáchal sebevraždu. Když se to Schimanski dozví, vtrhne ke Grassmannovi na schůzi a ztropí tam scénu: obviní průmyslníka z chamtivosti a klade mu za vinu Krugerovu smrt. Případ je brzy oficiálně uzavřen jako vražda a následná sebevražda. Ale Schimanskému se tento verdikt nezdá pravděpodobný, a tak se rozhodne pátrat na vlastní pěst. A nezastaví ho ani to, že je dočasně suspendován. První stopy vedou do Marseille, kterou Kruger krátce před tragédií navštívil... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Návrat mého jedinýho oblíbenýho poldy na televizní obrazovky mě citově úplně rozmrdal. Bylo krásný cítit z televize po dlouhý době zase sex, chlast, průsery, rvačky, sledovat hektolitry vychlastanýho piva a vidět ranaře z 80. let jak si s politickou korektností vytírá prdel. Pamatuju si to jako dneska, když jsme jako fagani viděli Schimiho poprvé a pak jsme prolejzali každej krám, jenom aby jsme měli tu samou bundu, co nosí Schimanski. Mám chuť dát pět, ale nakonec dám čtyři, protože vím, že některé další díly jsou hotová krasojízda všeho co se mě líbí a až začne hrát Midnight lady a Schimi zlitej jak křen půjde v náručí nějaký superkočky špinavejma ulicema Duisburgu do toho svýho brlohu, aby dotyčnou princeznu pohostil pivem a kvalitním sexem, tak se obávám že samým nadšením půjdu, vytisknu Schimiho fotky a nalepím je ve všech kostelech, mešitách a bůh ví kde ještě, ať se konečně lidstvo začne modlit k tomu pravýmu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kinům určený spin-off s mým oblíbeným, abstinenci nevyznávajícím a věčně pomuchlaným komisařem Horstem "podívejte se na mou rozhalenou hruď" Schimanskim. Tentokrát opouští rajón a vydává se do Marseille, tolik se nešpičkuje s kolegou Thannerem (kterého nedabuje Moravec) a pokud ho nepřemůže lihový spánek, zvládne i soulož s 35 kilovou žurnalistkou osmanského původu. Zbavit tu legendární béžovou bundu skvrn od krve zřejmě bude pro duisburské čistírny nadlidský úkol - ještěže jich má Schimi plný šatník.. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Německé kriminálky mne nikdy moc nebraly, připadaly mi všechny tak nějak stejné a neatraktivní. Všechny kromě Schimanského. Avšak není mi známo, proč je zde tak podhodnocen a dáván do jednoho pytle s ostatními kriminálkami von Deutchland. Jde totiž o jinou ligu, možná i o jiný sport. Schimi není žádný vědátor, který koukne a vidí, ani udatný superman, přeskakující za jízdy z auta na auto - je to obyčejný chlap z masa a kostí, který chybuje, dostává rány, doplácí na svou cholerickou povahu, holky střídá jako fusekle, má motorku v bytě a téměř permanentní kocovinu. "Zub za zub" je skvěle napsaná krimi s výborným obsazením (kromě Götze Georga skvělý Rufus), spoustou zajímavých scén (Schimi vs Francouzská policie - krásný příklad známé Francouzské nevraživosti k Němcům) a uvěřitelným dějem, který s každou minutou graduje. Když Schimi na plný plyn vrazí na Grassmannovu oslavu a jde si to s tím úlisným gaunerem vyřídit, měl jsem srdce až v krku. "Zub za zub" ode mne nedostane plné hodnocení, snad jen proto, že jsou lepší díly. I když vzhledem ke zdejší "popularitě" možná časem zvýším. 85%. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nepovažuji Zub za zub, jako top případ Schimanského. Kdo se na tyto příběhy podívá v dnešní době, a znaje pouze z vyprávění, asi si poklepe na čelo. Já osobně s Schimim vyrůstal, ať už sériemi Místa činu, tak i samostatnými příběhy. Tenhle Duisburgskej švihák, kterej dostane na budku snad v každém díle, mrtvolama, ani agresí nešetří, k tomu s lehce homosexuálními sklony k jeho kolegovi Tannerovi mě zkrátka bavil. Takže spíše z nostalgie, než příběhy jako takové, budu nadhodnocovat. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Schimi je komisař, o kterém jsem od mládí věděl, kolovali kolem něj různé zvěsti, ale já ho prostě bral jako klasickýho komisaře osmdesátek a přiznám se...lehce jsem ho ignoroval. Jenže to byla obrovská chyba. V dnešní době, ve které když už vznikne kriminálka, tak si hraje na efekty, barevný filtry a každý herec ve filmu je hustej, jsem se totiž setkal s člověkem, který všecky tyhle neduhy současných kriminálek strčí do zadku a zalije to pivem nebo při nejhoršim tvrdym. Schimanski, vochlasta a komisař v jednom. Není to snadný, ale když si uvědomím, co hned v prvním dílu, který jsem viděl, zažil, ani se mu nedivím. A určitě se budu těšit na další díly. Netušil jsem totiž, že kriminálka z roku 1985 dokáže bejt tak drsná, tvrdá a zajímavá zároveň. Klobouk dolů. A ten závěr? Ten mě naprosto zlomil. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Píseň Faus auf Faust (Pěst na pěst), kterou zpívá hudebník Klaus Lage, byla v roce 1985 na desáté příčce německé hitparády. (Terva)

Reklama

Reklama