• český

• slovenský

Crack Connection, The

Akční / Krimi / Drama

Západní Německo, 1987, 96 min

24. seriálový díl dvojice Schimanski a Thanner, jinak také DRUHÝ FILM, který šel v tehdejším Západním Německu do kin, do televize potom o 3 roky později. Osmdesátky tady jedou na plný kule. Kinoprodukce je tu znát, ve filmu je dost kaskadérských kousků. Škoda že jen ve formátu 4:3. Schimi tentokrát pátrá na vlastní pěst, dokonce prodá i svůj policejní odznak za 1 marku, aby měl na telefon. Opět je to pro Schimiho osobní. Po letech se potká se svou nevlastní dcerkou Conny, která si teď říká Zabou. Spát s ní či nespat? Jako děcko jí chvíli vychovával, teď je z ní striptérka v takovém jakože lepším podniku a krom toho se tam i kšeftuje s crackem, nebo-li kokainem chudých. Vesele se dováží z Itálie v mražených rybách a dealuje se kde jinde něž ve striptýzovém podniku. Schimi se Zabou zažije honičku v člunu na řece skoro jak z bondovky, nechybí ani přestřelka a Schimi dostane i solidně přes držku. Píchnou mu crack, aby se pak slušně povozil sjetej nočním městem ve dvojkovém golfu a napral to do sloupu. Až na to, že Zabou v tom jede taky, sama si pak vystřelí mozek z hlavy. Takže nakonec je pro Schimiho nejlepší, že má kámoše Thannera. Do seriálové sledu nezapadá jen jediná věc a to zmínka o šéfovi Schimiho a Thannera, kterým byl v době uvedení do kin ještě Karl Königsberg až do 20. dílu, pak ho nahradil Oberrat Ossmann. Schimi zde uvádí datum svého narození 2. listopadu 1940. V závěrečných titulcích je uvedeno, že k filmu je i slušně nabušený sountrack od EMI, kde nechybí Joe Cocker, Freddie Mercury a další. 70%(2.7.2015)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = ?.??.19??, réžia českého znenia (ÚPF 1989) = K. M. WALLÓ - Možnože pre väčšinu tuctová, pre mňa naopak výborná (v rámci štandardu Schimanského prípadov) drsná krimi v ktorej "Schimi" pátra po priekupníkoch drog. Tí tentokrát lapili do svojich sietí aj jeho nevlastnú dcéru. A keďže je nevlastná tak ju Schimi samozrejme "vojede". :-) Táto krimi je zároveň dôkazom, že dobrý film sa dá nakrútiť aj v nehostinných lokáciách priemyselného Duisburgu v severnom Porýní (kam sú situované skoro všetky Schimanského prípady). (16.3.2010)(16.3.2010)

Schimi překvapuje Thannera a přiznává mu že vychovával 4 roky s bývalkou nevlastní dceru. Tu se po letech snaží dostat z kolotoče kolem cracku. Později však odhaluje že Conny je v obchodě s fetem zapletena. Ta má jako vedlejšák práci jako čupr striptérka v nočním podniku kde udělá Schimi štáru jako smyslů zbavený. Thanner se snaží Horsta pořád tahat z průšvihu ale po jeho opilecké jízdě městem ve starém passatu kdy končí střechou napřed na střeše kamionu s kontejnerem nad ním definitivně láme hůl a dokonce na něj několikrát vytahuje pistolku:-)). Super je scéna kdy Horst řádně potlučený je sváděn svojí nevlastní dcerou v ložnici kde mu před chvílí ošetřila nakopané žebra. Horst odolává,,omlouvá se že je to divné,že nemůže ale nakonec...:-)) Hraje super song. Případ je nakonec rozluštěn a Schimi nachází svoji pravdu, bohužel přitom přichází o dceru která se už neudržela na šikmé ploše. Výborný celovečerák :-)))(31.7.2015)

Nedávno sa mi dostal do rúk asi tak dvesto stranový paperback "Schimanski vyšetruje", ktorý obsahoval prepis dvoch epizód z nemeckého kriminálneho televízneho seriálu "Miesto činu". V poradí prvý príbeh sa volal "Zabou". Po jeho prečítaní som sa rozhodol, že si pozriem aj jeho filmovú verziu (Tatort - Zabou). No a hoci kníratý komisár Schimanski nikdy nepatril medzi mojich obľúbených kriminalistov, tak tento krát zrejme vďaka prelúskanej literárnej adaptácii ma tento jeho drogový prípad celkom zaujal. ***(12.3.2019)

Dalšího setkání se svým nejoblíbenějším poldou - Schimanskim jsem se nemohl dočkat. Začátek filmu nás trošku ladí do romanticko - melancholické rovinou, ale krátce na to jsme už v drsným realu. Začíná převládat špína a to jak lidská, tak Duisburská, která ale svými exteriéry dělá z tuctu nadprůměr. Fetky, nasilí, kurvičky, drsňáctví no prostě Schimi jak ho známe a máme rádi, ovšem konec je tady ještě o fousek drsnější než v klasických seriálovkách se Schimim.(19.8.2017)

• - V cameo roli kuchaře se objevil zpěvák Klaus Lage, který je také autorem hudby k tomuto filmu. (KM Phoenix)