Epizody(8)

V alternativní verzi Velké francouzské revoluce objeví budoucí vynálezce gilotiny nemoc, která nutí šlechtice vraždit obyčejné lidi. (Netflix)

Plaque

Možno ak by sa to netahalo, ako sopeľ po rukáve a nesnažilo sa byť tajomné tam, kde je všetko jasné, tak by to malo plných 5. Lenže to by museli celú sériu stlačiť do úvodnej trojky a zvyšok rozplietať nejaké záživnejšie linky. A viac kilovať aristokratov. Inak nápad zasadiť vampzombikov do francúzskej revolúcie je za 100bodov. ()

kokofek

Líbilo se mi spojení historického prostředí s hororem. Myslím,si,že lidstvo je skutečně nakaženo nějakou chorobou,protože se často chová jako bez rozumu a racionálního uvažování. Jen jestli je aspoň jeden lékař,který má zájem hledat lék. ()

Slack

Škodáá tých zombíkov, čí ako to nazvať. Moderný šat si Francúzska revolúcia zaslúži. Ale toto je krok vedľa.Keď sa mlátia dvaja nesmrteľní, baví ma to len chvíľu.Dopozeral som celú sériu ale nemôžem povedať, že by som bol namotaný na ďalšiu. ()

CheeseFigure

Seriálové sklamanie? Pre mňa určite. Kedže sa mi Kingdom veľmi páčilo, tak som sa tešil na ďalší historický zombie seriál. A ešte k tomu z dôb francúzskej revolúcie. Ale ostal som sklamaný. Všetko sa tak nejak deje. Postavy idú z bodu A do bodu B, kde získajú informácie, ide sa do bodu C, tam zase získajú ďalšie informácie a takto to nejak plynie. Napojenie južanskej tématiky by mi nevadilo, predsa len ide o alternatívnu históriu, ale prišlo mi to tak umelé, nezaujímavé, proste odbitie vysvetlenia nákazy. Čo sa týka postáv, tie nie sú zaujímavé. Síce, pravda, na kontesu (Marilou Aussilloux) sa dobre pozerá, ale na to netreba osem dielov seriálu. Nie všetky postavy sú ale vždy nezaujímavé, vždy aspoň jedna vytŕča. V tomto prípade je to Edmond de Pérouse. Aj napriek jeho úlohe, sadistickej pravej ruky vladára, som mu držal prsty nech sa mu v deji darí. Koniec opäť otvorený, tak ako to v dnešnej dobre býva zvykom, ale neviem, či ďalšej, potencionálnej, sérií šancu dám. ()

mh91

Velká nuda a zbytečnost. Upřímně to bylo skoro k nepřežití. Trailer dá se říci mě nalákal, ale co z to vzniklo!! Bylo to díl od dílu horší a horší. Scénář buď vznikal na place jako improvizační show nebo autor ho psal pod velmi účinnou drogou. Velmi předvídatelné, od počátku se postavy zařadí do škatulky (dobro/zlo) a do konce z ní nevystoupí. Jediné plus na tomto seriálu je lokalita. Francie má na víc. Druhou sérii určitě již nedám. Prostě ztráta času. Hodnocení 30% (a to jsem ještě hodný) ()

BDups

Nechápu 56% místních plaček a buranů, asi se budily zechcaný z toho, že jim ze stropu vyleze Nais. Začněme tim co bych tomu vytkl, nezajímavá postava Alberta s ještě trapnějším závěrečným fightem 1. série, rádoby dojemné ale ve skutečnosti k smrti nudné dialogy Elise(ty už nás naštěstí v 2. serii nečekají lol), pomalý rozjezd. Teď pozitiva, dokonalý soundtrack, skvěla ponurost a nechutnost, scéna kdy se z Donatiena stane hrabě mi v kombinaci stím sexy soundtrackem postavila chlupy i penis. To že francouzská vlajka se skládá z krve normálních lidí a krve šlechticů je docela cool. Jsem zvědavej na další sérii. ()

xihereckaxi

Ak sa chcete dozvedieť viac o francúzskej revolúcii, choďte si pozrieť History Channel. A ja si vychutnávam úžasné kostýmy, soundtrack a zaujímavý fantasy príbeh. ()

Herrydos

Jako už několikrát se musím na úvod podivit nad nízkým hodnocením. Pokud do toho mnozí šli jako do historické rekonstrukce Francouzské revoluce tak jasně chápu dostali o dost jinou podívanou. Ovšem musím uznat, že tohle byl od Netflixu tah na moji branku od prvního dílu si mě to zaháčkovalo a nepustilo až do konce. Nechci rozhodně říkat, že je to bez chyby postavy jsou ploché a taky jsem měl problém si k nějaké vybudovat nějaký vztah. Ale ten audio vizuál je úžasný a hodně pomáhal hluchým místům a vůbec celí ten nápad podívat se na F.R. z jiného dosti hororového fantasy úhlu je za mě nápad na 1* první řada je hlavně o příslibu že to největší maso nás teprve čeká a že krvežíznivá šlechta v čele s králem ještě zdaleka nevytáhla všechny trumfy tak snad nebudeme muset dlouho čekat na novou sérii a zatím přátele bruste gilotiny a hrr na Bastilu 5* ()

lulundia

Jakozto milovnik historie jsem mela ze zacatku problem s pojetim fantasy-hororu, ale kdyz jsem se prestala branit, nadchlo me to. Myslenka metafory, kdy slechtu museli vybit, protoze byla nemocna, je genialni. Dostala me scena, kde je “vysvetlen” vznik moderni franc.vlajky. Vyprava je uzasna, je videt, ze se na prostredcich nesetri a to chvalim. Muzika pripomina Dark a pusobi tak na me obzvlastne plizive a desive. Skvele se sem hodi. Hrabe Mrzak je obzvlaste odporny. Pribehy a postavy nijak nestrhavaji pozornost jen na sebe, coz je fer vzhledem k hlavni myslence. Na dane obdobi muzu odporucit serialy Nicholas le Floch a knihy od L. Feuchtwangera-Lisky na vinici a od S. Zweiga-Marie Antoinetta. ()

BigJohn02

Když to shrnu: Je to v podstatě hrozná slátanina, která spojuje jakési voodoo a upírsko-zombícké téma ve francouzských reáliích v době těsně před vypuknutím VFR. Celkově to nedává nijak velký smysl, jediné postavy, které diváka mohou zaujmout, jsou Elise a malá Madeleine. Dr. Guillotin, který nás dějem provází, chápe nesmrtelnost modrokrváků jako chorobu, kterou chce léčit. Moc tomu nerozumím, protože aby se člověk mohl stát modrokrvákem, musel nejdřív umřít - jak se léčí mrtvola? Po podání vakcíny zůstane v klidu mrtvá??? Taky mi chyběla nějaká pointa - např., že dr. Guillotin konečně prohlédne a dojde mu, že jediným lékem je vymyslet něco efektivního na sekání hlav. Sakra, že bych tady teď shrnul druhou sérii? ()

markusmerk

Asi som tento serial nemal pozerat po 4 dielnej serii s rovnakym nazvom, ktora bola hereckym koncertom. Toto ako keby sa Francuzi vyhecovali a natocili svoj francuzsky Twilight. Pohlad na zzsenstenych zombie dandies bol skor na smiech, obzvlast ked ich reziser do poslednej bitky deklasoval iba na zbabelych ohlodavacov ludskych trupov ()