Můj učitel Ibrahim

• Francie Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran (více)

Momo je 13-ročný fešák, ktorý žije s otcom na periférii Paríža. Doma to nemá ľahké matka odišla s iným chlapom, otcovi sa v práci veľmi nedarí a stále žije v napätí, kedy ho z nej vyhodia. A tak sa Momo radšej túla po okolí, užíva si život a stáva sa miláčikom miestnych prostitútok, ktoré mu čoskoro pomôžu stať sa chlapom. V škole života mu však najviac pomáha Ibrahim- majiteľ obchodu, kam chodí často nakupovať. Keď po otcovom odchode ostane Momo úplne sám, vytvorí sa medzi nimi blízky vzťah . Vyberú sa spolu na cestu do Ibrahimovej rodnej obce, ktorá navždy zmení ich život (oficiální text distributora)

Martin741

Krasny film o trampotach zivota ludi kdesi v Parizi. Reziser Francois Dupeyron zabodoval tymto filmom na celej ciare. Vylet do Ibrahimovej rodnej obce len dokresluje nadheru celeho filmu : 81 % ()

starbrejkr

Můj učitel Ibrahim je absolutně oddechová věc. Když nad tím tak uvažuju, asi jsem ještě neviděl na ČT2 oddechovější a na mysl tak nenáročný film. První část se nese ve felliniovském stylu malých příběhů složených do jedné skládanky, která nám navodí krásnou atmosféru 60. let (tohle na mě zabírá prostě vždycky, trochu správné muziky, nostalgické kamery a je to tam). Druhá část, která už se vyloženě soustředí na popis vztahu Momo-Ibrahim už je dějovější, přesto nijak nevybočuje z nastolené pohody. Někdo by možná mohl říct, že snímek je až idealisticky naivní, mně to však do nálady sedlo výborně. Nějaká palčivější témata (náboženství, rodinné trauma) jsou tu záměrně jen lehce nakousnuta, aby nepokazila vyznění snímku, který ví, že má být hlavně pohlazením. ()

zette

Prislo mi to jako takove snazeni o priblizeni kultur v dnesnim svete... Pokud se ale na to divame strizlivyma ocima, vidime velice naivni a prosty filmecek. Jako klady bych urcite jmenoval postavu ztvarnenou Omarem Sharifem, ktera dodala pohodu a klid i pres obrazovku. Slusny byl i vyber pisni a prvni polovina filmu. Od odchodu otce, uz mame moznost videt spoustu rozpacitych scen ( at uz navsteva matky, koupe auta, identifikace otce... ). Vrcholem je pak cesta do Turecka, kde vidime svycarske popelnice, albanske mraky, recke mraky, recke sloupy a Istanbul. Zaver s Ibrahimem v hlavni roli je taky takovy " zvlastni ". Jednou a dost. ()

M-arta

Vidíš prázdné udržované popelnice? Tak to je bohatá, civilizovaná země... Popelnice přetékají odpadky? Téhle zemi se taky daří, protože jsou v ní turisti... Žádné popelnice? - To je zlý... Ibrahimova "ekonomicko - civilizačně - popelnicová" teorie fakt nemá chybu!! :-))) Jen pro některé ty rozvláčnější pasáže bych se na to asi zrovna teď nechtěla dívat znovu... ()

farmnf

Začalo to jako velmi milý film z Francie 60. let za zvuku RNR. Pak se zvrátilo na sladkobolnou pitomost jak starý turek adoptuje malého žida. Ukažte mi na takového turka! Protože si tvůrci asi uvědomili, že takovou hovadinu nikdo nesežere, udělali z Omara Sharifa točícího derviše, což je odnož islámu donedávna i v Turecku politicky pronásledovaná za otevřenost a mírumilovnost k ostatním vyznáním. Je jich tak promile z muslimské populace. Zkuste si vlézt někde v islámské zemi do mešity, uvidíte zač je toho loket. Závěr filmu je už vyloženě stupidní, asi jako ordinace v růžové zahradě nebo spíše prdeli. ()

Karush

Skvelý film o "spárení" 2 rôznych kultúr, s myšlienkou, ktorá pohladí dušu aj myseľ, so životnými pravdami a s nádherným hudobným podfarbením, ktoré vytvára atmosféru 60-tych rokov. Malé nenápadné dielo v hlavnej úlohe so sympatickým Omarom Sharifom, vo filme, ktorý je veľmi humánny, vtipný a zároveň si divák uvedomí, že s úprimným srdcom a priateľstvom je svet krajší. Podobné filmy: Tunel do Číny, House of D, Wool Cap, Osudové stretnutie. ()

LadyDevil

Toto je klasický film na pohodičku. Příjemně se na něj kouká, zároveň není bez příběhu..líbí se mi taky, že nelehký úděl dospívajícího kluka je nastíněn tak, že z toho na mě nepadá deprese, ale je to natočeno tak, že se dá se vším žít a pokud přeje okolí, dokonce i líp..Moc se mi líbí, jak se vztah mezi Momem a Ibrahimem postupně prohlubuje a konec je vyloženě na usmání a pokývání hlavou..:-) ()

jefff

Překrásný film, který si nic jiného než plný počet nezasluhuje. Je pravda, že ke konci mírně (ale opravdu mírně) ztrácí na kouzelnosti, kterou je v prvních dvou třetinách charakteristický. Na Omara byla tato role jako ušitá a nikdo by ji lépe zahrát nemohl, lépe to totiž ani nešlo. I role Moma byla mladým hercem zahrána výtečně a z postav svítí opravdovost a uvěřitelnost. Po celou dobu stopáže jsem věřil, že postavy nehrají herci, nýbrž život. Realistické, překrásné, dojemné...výtečný film. 95% ()

fruitbueno

Hvězda za Omara Sharifa, kterému jsem věřila každičkou slabiku, kterou ve fimu ucedil, každičký úsměv, který rozdal. Film stojí a padá na jeho výkonu, jeho mladší kamarád, hejskovitý fracek, který má za sebou v životě už hodně, je docela příjemný, ale nemůžu se ubránit pocitu, že mohl být výraznější... Slzička ovšem ukápla, milý film, doporučit můžu bez obav! ()

ebi

V jednoduchosti je síla. Silný motiv,prostý příběh. Může se odehrávat kdekoliv,tentokrát v Paříži.. Výborný Omar Shariff,natočeno působivě,ale s lehkostí.Příjemný zážitek. ()

ceBBek

Naprostá ztráta času, nic mi to nedalo. Neuvěřitelně nudný film prokládaný moudry Ibrahima, které mi začaly lézt brzo na nervy. ()

Tamten

Napůl veselý a napůl vážný děj filmu se příjemně sleduje a člověk z něj má dobrý pocit. Jenže po polovině najednou jak když utne a dál se film vleče a vleče až do úplného dovléknutí. ()

bono22vox

Určitě lepší průměr. Příběh přátelství starého muslima a židovského chlapce vypráví víc o lidskosti než o náboženství. Retro příběhu s duchovním rozměrem se rozhodně nebojte. Fakt, že tu na přetřes často přijde Korán, němění nic na tom, že umí být půvabny i vtipný... 3/4 ()

Mocoft

Pěkný film o dospívání židovského chlapce bez chápajících rodičů. O tom, jak pro něj nění nejdůležitější hodnota náboženství, ale cit a zájem. ()

Rodin

V té záplavě hollywoodské produkce je každý takový evrposký film svěžím vánkem. Závěr tedy malinko pokulhával za celým vyzněním filmu, ale skvělí Omar Sharif, Pierre Boulanger i ostatní, povýšili tento opus do vysokého nadprůměru. 80% jistých, možná i víc, ale to se budu muset podívat dnes večer znovu. ()