Zrůda

• USA Monster (více)

Puyi

Skvělý příběh o masové vražedkyni, spousta skvělých dramatických, ale i romantických scén... Výborný výkon od Christiny Ricci a hlavně od Charlize Theron, která je úžasná, fantastická, dokonalá, škaredá, zlá/hodná?, no vlastně všechno jen ne hezká - naprosto zasloužený Oscar. Ve filmu je navíc skvělá hudba..:) Hodněn váhám kolik hvězd filmu dát, ale hlavně díky Charlize je to na plný počet! ()

Koryntos

Nejvíce mě v tomto filmu překvapila vizáž Charlize Theron, opravdu bych ji nepoznala. Její ztvárnění role bylo opravdu působivé a věrohodné. Také charakter Aileen Wuornosové, tam byl věrohodně vykreslený. Na jedné straně žena-loser, která nenávidí všechno a hlavně všechny muže. Na straně druhé lidská bytost, která postrádá dostatek lásky,než potká Selby, pro kterou by obětovala všechno. ()

KarKulA

V jednom krátkém večeru druhý film, který se stal pro mě důkazem toho, že i když jsou herecké výkony vynikající (v tomto konkrétním případě pak doslova oscarové), nemusí být výsledek nijak oslňující, když to všechno nezafunguje "chemicky" jako celek. I přes opravdu vynikající výkon Charlize Theron a několik momentů na které člověk jen tak nezapomene, to byl pro mě jenom jeden z mnoha filmů o nějakém sériovém vrahovi - nic originálního v rámci zpracování tohoto tématu to zkrátka nepřineslo. ()

mkubalikova

Takhle fyzicky špatně mi při sledování nějakého filmu bylo naposledy u Mlčení jehňátek. Oscar pro Charlize naprosto zasloužený. 80% ()

Autogram

Dve skvelé herečky v príbehu s posolstvom, ale nejako mi to veľa nedalo. Majú sa radi, urobia pre seba čokoľvek, ale koniec je trpký. Znovu cítim, že životopisné filmy musia mať v sebe niečo mimoriadne, aby mi vyhovovali a tentokrát sa to nestalo. ()

JustMeeKatie

O Aileen jsem kdysi dávno četla v knížce, kterou si půjčila mamka v knihovně. Už přesně nevím její název, ale pamatuju se že v ní bylo obsaženo několik žen, které zabíjely. Příběh Aileen mi trochu zůstal v hlavě a řeknu vám, tahle ženská mě děsila a asi bude děsit i v budoucnu. Ale po shlédnutí filmu Zrůda musím říct, že se ani moc nedivím, že se "dala na zabíjení". Nechci ospravedlňovat její činy, ale jak už jednou vyrůstáte v temnotě, těžko se vyhrabete na světlo. Díky tomuhle filmu jsem aspoň získala náznak toho, čím si tahle žena musela projít a musím říct, bylo mi jí v mnoha momentech líto. Na její příběh asi jen tak nezapomenu a film určitě doporučím i dalším. Trochu mi to připomíná "My děti ze stanice Zoo" - obojí člověk musí vidět, aby pochopil i obrácenou stránku života. Herecký výkon Charlize Theron byl absolutně fantastický! Přidávám se k vám všem - Oscara Charlize získala opravdu zaslouženě! Ve filmu nebyla Charlize ale Aileen. Celá ta proměna vzhledu Charlize byla skvělá! Smetám před Charlize pomyslný klobouk za to, že do něčeho takového šla na 110% (a tak bych ji mohla chválit do nebes!). Christina Ricci odvedla taky skvělý kus práce, ale její postava mi prostě byla nesympatická. V neposlední řadě také musím pochválit výběr hudby, který mě překvapil, ale také potěšil - zejména "Don't Stop Believing" bylo skvěle použito! Film je plný skvělých a silných scén, které vám jednoduše nezmizí z paměti. Hlavně teda finále a poslední ohlédnutí Aileen/Charlize. ()

Nepi

Celkem tvrdej a hlavně psychologickej film podle skutečný události...Velkej krok dopředu pro Charlize Theron (Oscar to jen potvrzuje) a taky jedna z nejlepších rolí pro Christinu Ricci (mimo Ospalý díry). ()

pfa

Drsný film o masovém vrahovi v ženském podání (C. Theron) a její nová přítelkyně (C. Ricci) atmosféru jen podtrhuje. [8/1O] Zkuste také třeba: Ted Bundy(8/10) ()

Borat

Špičková práce maskérů, ale hlavně Charlize Theron, která ze sebe nechala udělat opravdovou zrůdu, jak fyzicky, tak psychicky. Dokonale se naučila mimikry Aileen Wuornos(ové), ze které jde opravdu strach...(aby ne, když zabila 7 lidí.) Ostatní herecké výkony nenechaly Charlize ve štychu. Režie celkem slušná. Dávám za 5*|91%| ()

manonfire

Budu nejspíš tvrdit to co jiní, protože herecký výkon Charlize Theron byl něco skutečně extra. Mimika a obhroublá gestikulace byla naprosto přesvědčivá a spolu s perfektní prací maskérů vznikl nekompromisní portrét. 60% ()

jenik71

Charlize Theron s Christinou Ricci sehráli své role perfektně. Snímek působí takovou neurčitě podivnou atmosférou, což je asi dáno tím, že si divák uvědomí, že se tento příběh odehrál ve skutečném světě. Celkově mi to ale přijde průměrné, protože kdyby se měl natáčet každý zajímavější kriminální případ, kterých je stovky ..... S Oscarem pro Charlize Theron však souhlasím a skláním se i před prací maskérů. Tak nádhernou ženskou přeměnit v takové monstrum je určitě umění. ()

ImNotThere

Nadpozemská, brilantní, fascinující a děsně ošklivá Charlize Theron! Oscar snad ještě nikdy nebyl zaslouženější. Christina Ricci zdatně sekunduje a předvádí svůj životní herecký výkon. Těžko uvěřit, že Zrůda je dle skutečné události. Jenkins nám nabídla nepřikrášlený, syrový pohled na ženu, ke které život nebyl vždy spravedlivý a která se s nepřízní osudu snažila vyrovnat tak zoufale, že se propadla ještě hlouběji, bylo-li to vůbec možné. V průběhu filmu jsem se neubránila soucitu a dojetí, ať už byla Aileen sebehorším člověkem. Takovýhle způsob existence a přežívání nepřeji ani nejhoršímu nepříteli. ()

BuryGol

Co to jenom udělali s mojí krásnou Charlize? Ale herecky se jí nedá upřít nic. Stejně jako Christině Ricci. Ten příběh o vraždící šlapce jsem znal, takže mě nic nepřekvapilo. Bylo to syrový a krutý, stejně jako historickej příběh sám. Nikdy v USA nenaberu šlapku, nikdy v USA nenaberu šlapku, nikdy... ()

Narcis

Ja si teda uprimne myslim, ze Christina Ricci tu predvedla lepsi herecky vykon nez Charlize ... ale obe dve hraly naprosto perfektne ... ()

Almásy

Depka jak hovado, námet skôr pre von Triera ako pre Hollywood ale smekam pred Jenkinsovou a pred triumfálnym výkonom Charlize Theron, podľa mňa jeden z najzaslúženejších oscarov vôbec. Je to veľmi drsný príbeh ale páči sa mi že film vás nenúti Aileen súdiť, mne jej celý čas bolo iba strašne ľúto. A rovnako bravo Christina Ricci. scéna na autobusovej zastávke mi skoro urvala srdce. žijeme v skurvenom svete... ()

Pecival

Charlize Theron, pod nánosem dokonalé masky (připadala mi jako starý Jon Voight) a s pořádnou dávkou získaných kilogramů, předvádí opravdu mistrovský výkon. Už dlouho mi nebyla postava tak nepříjemná jak po psychické, tak i fyzické stránce. Prostě to měla vepsaný ve tváři, pochybech, gestech..... Christina Ricci se taky hodně snaží (a konečně má co hrát), ale tohle je prostě one (wo)man show. Napínavý, strhující kousek o pádu do pekla, který ikdyž většina diváků ví jak skončí, stejně je zvědavá jak se to nakonec odehraje (nebo aspoň já teda byl). ()

venca163

Charlize Theron je tu neskutečně ohavná. Nejdřív jde o takový víceméně nevinný telení dvou telat, ale brzo se zvrtne, pošlape to i ty nepatrný zárodky sympatií, který se u někoho mohly objevit a já osobně těm dvěma nádherám přál oranžovej mundúr nejdýl po půl hodině. Film se mi navíc snažil hrozně prodat to, že do toho srabu ji dostalo těžký dětství a jánevimco blablabla™. To zkazilo i docela zajímavej příběh - neměl jsem komu fandit. Party monster, který jsem prvně stáhnul místo tohohle, nakonec považuju za trošku lepší film. #ježišToBylyKrávy (70%) ()

solskjaer

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.Theronová byla naprosto dokonalá a nechybělo ji nic stejně tak jako filmu. Mě film úplně odzbrojil a musím říct, že už dloouhou dobu jsem nebyl takhle do filmu zažraný jako při sledování zrůdy! ()

sheilla

Musim obzvlaste ohodnotit vykon Charlize Theron, kterou bych malem ani nepoznala. Oskara si urcite zaslouzila a to nejen proto, ze se nechala zosklivit k nepoznani. Christina Ricci taky nezaostavala a jelikoz se jednalo o velmi silny pribeh s dobrou hudbou a kamerou, tak musim hodnotit za 4*. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech