Zrůda

• USA Monster (více)

Anglie

Když jsem šel do kina, čekal jsem 3 věci. Že film bude průměrný, že výkon Charlize Theron bude mimořádný a že velmi dobře zahraje Christina Ricci. Popořádku. Film opravdu průměrný je. Ze začátku sice vypadá jako slušně odvedená práce, ale někde uprostřed filmu se z Aileen Wuornos, šlapky s hodným srdcem, stává ženská, která nenávidí chlapy a kvůli tomu je zabíjí. To se tedy paní režisérce nepovedlo(ale je to debut, nebuďme na ni přísní). Charlize Theron NEPODÁVÁ mimořádný výkon. Jistě, fyzická podoba je asi velmi blízká skutečné postavě, ale co se týká herectví, to bylo přeceněno. Její výkon se dá označit jako přesný, nikoliv skvělý nebo fenomenální. Jestli jste se těšili na jeden z nejlepších výkonů posledních let, musím vás zklamat - jde o nafouknutou bublinu. Veškeré ceny, které za tento film získala, byly především za ochotu znetvořit se(což nechápu, protože pokud hraji skutečně žijící osobu, tak by mělo být samozřejmostí, že tak vypadám). Zato spoustu cen měla získat Christina Ricci. Ta je (ačkoliv její role je lehčí) tady naprosto skvělá a aspoň u mě si odnesla palmu vítězství za nejlepší ztvárnění postavy v tomto filmu. Jednou by z ní opravdu mohla být PANÍ HEREČKA. Post scriptum: Když v jedné televizi Ricci propagovala tenhle film, řekla, že si Oscara zaslouží Naomi za 21 gramů. Měla pravdu. Zatleskejme objektivnímu pohledu této slečny (a největšímu přehmatu letošní (2004) oscarové kampaně). A ačkoliv to nemám ve zvyku, musím odpovědět na poznámku uživatele Magic411: na tom se tedy NESHODNEME všichni. ()

Fanucci

Brutální film. Strašně drsnej a depresivní. Proto se na něj podívam až za hodně dlouho, ale to nic nemění na tom, že je mistrovsky natočen. Možná i proto, že se tohoto citlivého materiálu ujala jako řežisérka žena - Patty Jenkins. Z hereckého koncertu Charlize Theron mi někdy šel až mráz po zádech (např. při scéně, kdy popravuje ranou do týla úplně nevinného člověka...) ()

Frenegonda

Hrozná syrovost... to uplně kape z obrazovky. Je až neuvěřitelný jak se do role dokázala vžít C.T. ty pohyby... gesta... všechno. ()

GILLWANDER

Kvôli fantastickému výkonu Charlize Theron som musel dať štyri hviezdy. Dej nič extra no miestami prekvapí. Ale bez dychtivého výkonu hlavnej hrdinky by bol film vo svojej podstate prázdny a neúplný. Takže 4*...80% ()

sek

Vynikající, ne SKVĚLÁ Theronová. Ale nějak mě ten film s přibývajícím časem čím dál tím míň bavil. ()

Violeta

Hm hm, s Oscarem pro Ch. Theron nesouhlasim. Polovinu z jejího hereckého výkonu odvedl kostým a maska. Obivovat na ní, jak úžasně potlačila svoji krásu a eleganci mi nepřijde na místě - pokud je herečka, v příslušné roli to od ní očekávám. Všechny oslavné písně, které jsou tu prozpěvovány na adresu Ch. Theron, bych naopak věnovala Christině Ricci. Na to, aby mě přesvědčila o tom, že není Christina Ricci, ale Selby Wall, jí stačilo prvních pár minut filmu, in natura, bez speciálních přikrášlovacích efektů. A to je pro mě herectví. ()

kagemush

Těch 65% hlavně kvůli Charlize Theron. Mile mě překvapila,ale film neutáhne jen nadprůměrný výkon jednoho z herců. ()

SonG

Charlize Theron, kterou byste ve filmu zaručeně nepoznali, si sošku zasloužila všemi deseti. Snad poprvé zahrála tak odpornou postavu, jak tělem, tak i duší, že jsem ji fakt během filmu neměl rád, a na konci mi jí bylo upřímně líto. Tento protiklad svědčí o faktu, že Charlize Theron vykreslila svou postavu dokonale, takže každý divák musí v sobě při sledování cítit jak odpor, nechuť, hnus, ale také smířlivost, lítost nebo možná i obdiv. ()

Martin741

Vyborny film s este lepsim scenarom, presne to je Monster s Charlize Theron v hlavnej ulohe. Genialne zahrane, s maximalne strhujucim dejom, vybornym scenarom : presne to je film Monster. K tomu dojde aj na par efektivnych vrazd a to vsetko je podfarbene vybornymi dialogmi. Christina Ricci v pohode stihala za Theron, a v tomto filme som pochopil, ale brilatne su obe herecky. 95 % ()

bogomira

Sledovat Charlize Theron v týhle podobě sice trošku bolí, když víte jak opravdu vypadá, ale ten koncert stojí za to. Po čtvrthodině už si stejně budete myslet, že takhle vypadá, chodí, mluví a tváří se odjakživa. Jasně zaslouženej Oscar. Tu druhou tlustou holku s vysokým čelem vůbec nemusím a hrála úplně stejně jako vždycky. Hrála Christinu Ricci. Příběh je to úděsnej v tom pravým slova smyslu a má spád. Je zajímavě pojatej, protože ta hrůza není v tom, co ta ženská dělá, ale v tom, kdo je. Nenechte si ujít! ()

Rodriguez

Monstrózní drama o ženě, která místo placeného sexu začne surově a bestiálně své kumšafty vraždit. Nic netrvá věčně ani láska k mladé Selby. ()

cariada

Ten název sedí jak prdel na hrnec. Představitelka Aileen je tady vyobrazena opravdu jako zrůda i vzhledově a bravurně to zahrála. Drsný snímek ,aneb obrácená strana Ameriky. Jo nechtěl bych se jí dostat do rukou. Škoda že tam nebyla víc vidět při milostných scénách nahá Christina. ()

Streeper

Příběh o Aileen Wuornose jsem znala, několikrát jsem o jejích případech četla a nikdy jsem neviděla důvod proč tohle všechno dělala, po shlédnutí tohoto filmu jsem to pochopila. Měla těžké dětství, které v ní zůstalo a chlapi jí dost ublížili, takže se jim rozhodla pomstít, i když bych v některých případech některého nechala jít, ale zase některé její rozhodnutí chápu, i když jí nechci nijak ospravedlňovat. Každopádně Charlize Theron byla dokonalá, vážně mě překvapilo, jak skvěle zahrála Aileen, až jsem si někdy myslela, že je to ona sama. Takže film je pro mě velkým překvapením. ()

Rocky88

Odtažitě zfilmovaný příběh o vyvrhlici společnosti, které zachutná prs na spoušti. Odtažitě ve smyslu, že mě film nedonutil s postavami ani soucítit, ani je nenávidět. Pouze jsem jen koukal a čekal, kdy postava skvěle hrající Charlize udělá chybu a zanechá po sobě stopu. ()

starbrejkr

Dlouho okolo mě film jen tak bezcílně proplouval a ani mužatkovitý projev Charlize Theron mi moc neseděl. Na konci to ale začalo slušně gradovat a dostal jsem se do toho. V dost věcech mi to připominalo Thelmu a Luisu (dvě ženské utíkající před policií kvůli vraždám chlapů bydlící v motelích a rovněž zde hrál Marco St. John, v Thelmě představitel slizkého kamioňáka, jen tady jsem nezjistil koho hrál), ale Zrůda se na něj kouká pěkně zdola a to co i do hereckých výkonů, řekl bych. Charlize mi prostě úplně nesedla, zatímco projev Christina Ricci jako "nevyzpytatelné puťky" se mi zamlouval. Musím taky pochválit výbornou muziku (Blondie, Journey, aj.) ()

Crawler-D

Nebýt ohromně odporného (v dobrém smyslu) výkonu Charlize Theron, asi by film skončil na lokální kabelovce, protože režií a vizuální stránkou se film přiklání k podprůměru. ()

C0r0ner

Filmově ani příběhově to není kdovíjaká bomba, ale o celý jeden level výš (tedy na čtvrtou hvězdičku) to posunuje Charlize Theron, zaprvé k nepoznání, zadruhé k nepoznání herecky, protože takhle jsem ji ještě nikde neviděl. Každopádně nelituji, že jsem to viděl, což se u mnohých jiných filmů říct nedá. 70% ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech