Zrůda

Monštrum

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Německo, 2003, 105 min

Strašně depresivní film o ženě, která se kvůli lásce propadne na samotné dno lidské existence. První vraždu člověk ještě pochopí, další už těžko a to i přesto, že ta žena byla psychicky na dně a její záchvaty zuřivosti byly zralé na léčení. Charlize Theron byla neuvěřitelná, všechna ta ocenění si plně zasloužila (já bych dala Oscara i maskérům).(10.9.2006)

Silný film s dobrými momenty a skvělou zrůdou Theron, na druhou stranu to ale působilo místy dost amatérsky udělané (zastřelení) a taky je to na můj vkus trochu zdlouhavé (některý scény bych tam vypustil). Jedná se o film, který dokáže na člověka zapůsobit, ale mně osobně se z hlavy vykouří velmi rychle, takže to na vyšší hodnocení nevidím. 65%(1.6.2012)

Celkem suverénní HERECKÁ záležitost. Nadpozemský výkon Charlize Theron (ale prosím maskéry- Tohle jí už nikdy nedělejte!) pozvedá sám o sobě snímek do nadprůměru, a k tomu ještě neméně precizní Christina Ricci a velice profesionální režie, která sice chvílemi upadá do rutiny, ale najde se i několik originálních, emocionálně našponovaných momentů. Patřím sice k těm, kterým se prostituce od přírody příčí, ale po tomhle zážitku musím uznat, že ty holky někdy asi opravdu nemají na vybranou. Ale averze mi zůstane bohužel pořád, obzvlášť po tom, co tady hlavní postava předvedla... 85%(3.7.2013)

Upřímně řečeno, moc mě to nebavilo, asi jsem to všech těch oslavných recenzích čekala něco víc. Charlize Theron předvádí opravdu dobrý herecký výkon, ale přesto se mi nepodařilo její postavu nijak uchopit ani pochoit. Ve filmu jsou opravdu silné a působivé momenty, přesto to na mě jako celek působí jen mírně nadprůměrně.(11.2.2006)

Čím to, sakra, je, že posledních 14 dní sleduju samý, podotýkám dobrovolně, filmy, který mně šlápnou do xichtu, kopnou na solar plexus a já pak jen s otevřenou tlamou a bez dechu čumim do rána do stropu, nebo ještě lépe, pustím si další....to je už čistá zvrácenost. Tenhle kousek ovšem beru jako takový (nechtěný) bonus, respektive se mu dlouho vyhýbám až mě dohonil dnes večer v bedně. A je to tady zase, rozžvejkanej a vyfluslej příběhem hledám marně slova. Ne, nikoho nelituju....taková kráva naivní ani amatérskej psycholog nejsem. Ani nechci a nebudu rozebírat coby kdyby ( nejsem želbohu ani sociální kurátor). Na druhou stranu, pokud má každý mrak stříbrný okraj, pak věřím, že si s Bohem rozumíme všichni...pravil ortodoxní ateista. Našláplá záležitost s hereckým koncertem obou zmiňovaných v komentech drahých kolegů.... Film by si měl pustit každej úchylnej Helmut mířící na E55, povinně! Anebo vlastně ne.(17.1.2012)

• - Charlize Theron získala Oscara za nejlepší herecký výkon v Zrůdě přesně 29. února, kdy má skutečná Aileen Wuornos narozeniny. (imro)

• - Ve scéně, kdy jede Aileen (Charlize Theron) se svou přítelkyní v autě, má při rozhovoru skoro dokouřenou cigaretu, avšak vzápětí má cigaretu zase celou, přitom je scéna natočena na jeden střih. (Aknah)

• - Charlize Theron (Aileen) musela nosit během natáčení zubní protézu a hnědé kontaktní čočky. (Martinibaby)