Láska přichází zvolna (TV film)

Love Comes Softly

James W. Wrenn

Colleen Halsey

Kostýmy:

Carlie Tracey

Ideálny rodinný film na nedeľné popoludnie. Áno, je priehľadný a pre niekoho možno gýčový, či nasladlý, ale je o samých pozitívnych a dôležitých veciach: o kráse a sile rodiny, o láske, porozumení, o dôvere Bohu, o stratenom šťastí... Ideálna protiváha niektorých akčných trhákov súčasnosti .... Možno rozprávka (nielen) pre dospelých, ale občas VEĽMI potrebná. To aby sme nezabúdali na to podstatné...(4.9.2011)

Žádná velká hrůza. Vztah mezi hlavními postavami je ale poněkud nedotažený a jakákoliv přitažlivost mezi nimi vidět není. Zajímavé je, že víc funguje linie vztahu mezi Marty a Missie, než mezi Marty a Clarkem :) Dle mého názoru se mohli oba mužští představitelé ve svých rolích vyměnit a dopadlo by to lépe.(4.9.2011)

• Primavera

Tichá láska /básnik: Jaroslav Vrchlický/ "Nikdy slovem nevyzradím, co spí v srdci přehluboko, dost na tom, když v chvíli štěstí mluví tvář a mluví oko." Tak na rozdiel od rovnomennej básne výborného básnika Vrchlického americký slaďák vôbec nedal priestor na tichú poetiku citu, hlboko ukrytého v srdci. Dej bol plytký, predvídateľný, naprogramovaný na ženské očakávania a túžby po romantike. Preto vo filme nič neprekvapilo, azda len výkon malej Bartusiak, pretože dievčatko zahralo všetko s dokonalým citom pre danú postavu. Film natočený podľa novely Janette Oke, spisovateľky, ktorej diela sú kvalitou ďaleko za horeuvednou básňou Vrchlického, nominovaného svojho času na Nobelovku.(2.6.2010)

• rikitiki

Zas další film z Divokého Západu, kdy jsou všichni vymydlený dorůžova, vyžehlený a zoubky mají jako perličky. A stejně hladce a sterilně plyne i příběh. Na začátku sice mladá naivka ovdoví, ale pak už je to vlastně procházka údolím žlutých růží. Naučí se vařit, starat o dítě, bez problémů zvládne tuhou zimu, kdy se nedá vyjít na krok, když shoří stodola, nic se neděje, postavíme novu, porodí bez potíží jen s pomocí manžela a mezitím přijde láska tak zvolna, že si ji nikdo nevšimne. Ani divák /23.1. 2011/(23.1.2011)

• Gurtha

Od začátku mě tížily mučivé otázky typu, kde Marty vzala vejce na lívance, když již rok putovala divokým západem bez slepice. Navzdory všemu jsem však vydržela do konce a nemyslím si, že by tento film měl potenciál někoho urazit, i když osobně v této tematice dávám přednost snímku Sarah prostá a neuvěřitelná, který podává dané téma realističtěji.(15.3.2012)