Láska přichází zvolna (TV film)

Love Comes Softly

Colleen Halsey

Kostýmy:

Carlie Tracey
  • sulimo

Podstoupit před tímhle důkladnou lobotomii se vyplatí....bez toho na to ale koukejte jen se zavázanejma očima a zašpuntovanejma ušima....pak je to totiž uplně nejlepší film. Pokud nehodláte podstoupit ani jednu metodu, která by vás tohohle filmového trápení ušetřila, a pokud jste alespoň trochu normální, dáte tomu maximálně 1 hvězdu, a pokud máte špatnou paměť jako já, už po půl hodině od hodnocení nebudete vlastně vědět, za co že ta hvězda byla, ale to už nebudete chtít znova zjišťovat.(22.1.2011)

Pekny rodinny film; davam tomu 4* za dobru myslienku a pekny dej, aj ked to spracovanie je take, nocojaviem, take nizkorozpoctove. Proste este aj ked snezi, tak lietaju papieriky pred kamerou a kladny hrdina zmuri oci a z reprakov idu zvuk "meluziny", jak z komina z Tom&Jerry, ked Jerry je vonku a mrzne a Tom sa vyvaluje pri krbe. Ale dej je fakt pekny, keby boli mali prachy, mohli najat nielen babikovsku blondinku a svarneho tipka, ale normalnych hercov a mohli mat aj kulisy. Dej: zena pride o muza a snazi sa vyrovnat s osudom. Budovanie novych vztahov, pomoc cloveka cloveku, vztah dieta-macocha atd. Dobry material, forma slabsia - ale cenim si to viac, ako pekne zabaleny sajrajt, jak to dnes pozna od slahnutych reziserov. Takze 4*(1.8.2017)

Ideálny rodinný film na nedeľné popoludnie. Áno, je priehľadný a pre niekoho možno gýčový, či nasladlý, ale je o samých pozitívnych a dôležitých veciach: o kráse a sile rodiny, o láske, porozumení, o dôvere Bohu, o stratenom šťastí... Ideálna protiváha niektorých akčných trhákov súčasnosti .... Možno rozprávka (nielen) pre dospelých, ale občas VEĽMI potrebná. To aby sme nezabúdali na to podstatné...(4.9.2011)

je to taká jednoduchá "rosamunda Pilčer" vo westernovom podaní, uhladení herci a herečky, žiadne strasti, vrásky, žiadna špina, jednoduchý - priamy dej, skrátka sladká romantika určená citlivým srdiečkam dievčeniec a mám, túžiacim troška po relaxe a snívaní. napriek mnohým nedostatkom dávam štyri body nech si to naše mamy a babky užijú, a tá malá Bartusiak bola fajn. Film odporúčam najmä milovníkom kresťansky ladenej filmovej tvorby.(21.1.2015)

• Primavera

Tichá láska /básnik: Jaroslav Vrchlický/ "Nikdy slovem nevyzradím, co spí v srdci přehluboko, dost na tom, když v chvíli štěstí mluví tvář a mluví oko." Tak na rozdiel od rovnomennej básne výborného básnika Vrchlického americký slaďák vôbec nedal priestor na tichú poetiku citu, hlboko ukrytého v srdci. Dej bol plytký, predvídateľný, naprogramovaný na ženské očakávania a túžby po romantike. Preto vo filme nič neprekvapilo, azda len výkon malej Bartusiak, pretože dievčatko zahralo všetko s dokonalým citom pre danú postavu. Film natočený podľa novely Janette Oke, spisovateľky, ktorej diela sú kvalitou ďaleko za horeuvednou básňou Vrchlického, nominovaného svojho času na Nobelovku.(2.6.2010)