poster

Láska přichází zvolna (TV film)

 • USA

  Love Comes Softly

 • Slovensko

  Tichá láska

Romantický / Western / Drama

USA, 2003, 88 min

Předloha:

Janette Oke (kniha)

Scénář:

Cindy Kelley

Kamera:

James W. Wrenn

Střih:

Colleen Halsey

Kostýmy:

Carlie Tracey
(další profese)
 • Hedka
  ****

  Ideálny rodinný film na nedeľné popoludnie. Áno, je priehľadný a pre niekoho možno gýčový, či nasladlý, ale je o samých pozitívnych a dôležitých veciach: o kráse a sile rodiny, o láske, porozumení, o dôvere Bohu, o stratenom šťastí... Ideálna protiváha niektorých akčných trhákov súčasnosti .... Možno rozprávka (nielen) pre dospelých, ale občas VEĽMI potrebná. To aby sme nezabúdali na to podstatné...(4.9.2011)

 • Elyssea
  ***

  Žádná velká hrůza. Vztah mezi hlavními postavami je ale poněkud nedotažený a jakákoliv přitažlivost mezi nimi vidět není. Zajímavé je, že víc funguje linie vztahu mezi Marty a Missie, než mezi Marty a Clarkem :) Dle mého názoru se mohli oba mužští představitelé ve svých rolích vyměnit a dopadlo by to lépe.(4.9.2011)

 • Primavera
  **

  Tichá láska /básnik: Jaroslav Vrchlický/ "Nikdy slovem nevyzradím, co spí v srdci přehluboko, dost na tom, když v chvíli štěstí mluví tvář a mluví oko." Tak na rozdiel od rovnomennej básne výborného básnika Vrchlického americký slaďák vôbec nedal priestor na tichú poetiku citu, hlboko ukrytého v srdci. Dej bol plytký, predvídateľný, naprogramovaný na ženské očakávania a túžby po romantike. Preto vo filme nič neprekvapilo, azda len výkon malej Bartusiak, pretože dievčatko zahralo všetko s dokonalým citom pre danú postavu. Film natočený podľa novely Janette Oke, spisovateľky, ktorej diela sú kvalitou ďaleko za horeuvednou básňou Vrchlického, nominovaného svojho času na Nobelovku.(2.6.2010)

 • rikitiki
  **

  Zas další film z Divokého Západu, kdy jsou všichni vymydlený dorůžova, vyžehlený a zoubky mají jako perličky. A stejně hladce a sterilně plyne i příběh. Na začátku sice mladá naivka ovdoví, ale pak už je to vlastně procházka údolím žlutých růží. Naučí se vařit, starat o dítě, bez problémů zvládne tuhou zimu, kdy se nedá vyjít na krok, když shoří stodola, nic se neděje, postavíme novu, porodí bez potíží jen s pomocí manžela a mezitím přijde láska tak zvolna, že si ji nikdo nevšimne. Ani divák /23.1. 2011/(23.1.2011)

 • Gurtha
  **

  Od začátku mě tížily mučivé otázky typu, kde Marty vzala vejce na lívance, když již rok putovala divokým západem bez slepice. Navzdory všemu jsem však vydržela do konce a nemyslím si, že by tento film měl potenciál někoho urazit, i když osobně v této tematice dávám přednost snímku Sarah prostá a neuvěřitelná, který podává dané téma realističtěji.(15.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace