From Darkness (TV seriál)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 4x50 min

První dva díly byly opravdu nadějné, ale druhé dva to zazdily. Strašná škoda a klidně by stačilo míň dílů, příliš se to táhlo a to jsem na pomalejší tempa zvyklá. Tohle se Katie moc nepovedlo a za mě je to v roce 2015 zatím nejslabší britské krimi. Trochu změn ve scénáři a ne tak nevěrohodný konec by From Darkness pomohlo jít do vyšších pater.(4.12.2015)

Nenapadny pocin resici nevyjasneny pripad serioveho vraha a jedne stare krivdy. Nenechte se vsak zmast pozvolnym rozjezdem, uvod muze pusobit mozna trochu mdle / nepresvedcive, ale uz od druheho dilu to graduje a atmosfera i herecke vykony se stupnuji. Ctyrdilna serie kombinuje poctivou britskou krimi skolu s podobne britskym pristupem k dramatu. Pokud mate radi serialy ala Broadchurch, Hinterland nebo Shetland, mohlo by se Vam libit. Pravdepodobne se tato mini serie sice nezapise do dejin kinematografie, ale v ramci zanru britske krimi to neni vubec spatne.(5.11.2015)

• VLADEK

Zatím letošní nejhorší počin na poli britkrimi. Všichni kromě Johnna Harrise (kolega policistky Claire) nedůvěryhodní, zatím nejhorší herecký výkon Anne-Marie Duff - ta si s duševně nemocnou Claire nedokázala poradila a zbyla z toho jen karikatura plná patetických pohledů a rádoby výbuchů hněvu. Trapná kamera. Prostě všechno na úrovni našich současných krimi seriálů.(17.11.2015)

Nemôžem si pomôcť, ale Anne-Marie Duff nemá okrem dobrej bežeckej techniky (aj to sa mi zdalo, že to bola dablérka- tá bežkyňa) v sebe nič, čim by zaujala. So svojim výzorom by sa hodila skôr za výčap v nejakej zapráskanej knajpe štvrtej cenovej skupiny. Mimochodom...tá úvodná znelka má čosi do seba. Je na taký štýl True Detectives a samotná atmosféra mi skôr pripomína škandinávsku krimi, ako anglánsku. Niečim by to chcelo však pritvrdiť a možno viac rozvinúť, aby postavy mohli vyzrieť i psychologicky. V štyroch častiach nemali kedy (IMHO). 50%(16.11.2015)