Spiderhead

• USA Spiderhead (více)
Trailer 1

VOD (1)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Trailer 1

castor

Joseph Kosinski si tentokrát nepřipravil vizuální pastvu pro oči. Jenže ani příběhově nestrhl. Pár nápadů sice nabídne, ale celkově solidní námět nevyzní tak, jak by mohl a měl. Miles Teller sedl opilý do našlapaného auta a… skončil v moderním vězeňském prostředí, ve kterém chybí venkovní plácky s činkami a mexickými hromotluky, oranžové mundůry i nebezpečná zákoutí společných sprch. Stejně jako jiní se však stal testovacím subjektem (pokusným králíkem, chcete-li) pro podání určitých látek, kdy jedna dotyčného rozmluví, jiná uvrhne do náhlé a hluboké deprese, další udělá z přítomného protějšku absolutní sexuální magnet. Jakási výměna za relativní pohodlí. První půlka je vlastně i docela dobrá. Je to znepokojivé a diváka zajímá, co bude dál. Jenže jakmile hlavní postava zjistí, že vizionářského šéfa věznice Chrise Hemswortha opustil jakýkoliv smysl pro morálku, potenciál jde do kytek. Chyběly mi odpovědi, napětí postupně klesá, emočně to nedolehlo, jak by mohlo. A závěrečnou gradaci nečekejte, finále je spíš úsměvné, působí krotkým dojmem a podtrhuje to, že tvůrci už někde za půlkou odmítli riskovat. Hemsworth mi v zápornější poloze tak nějak nesedl. ()

ScarPoul

3* ale zatracovať to nejdem. Ten film je zábavný a má skvelé tempo. Ak sa tu nachádza nejaká chyba, tak je výsostne scenáristická a herecká. Kosinski ako režisér prináša množstvo vizuálnych vnemov a ľúbivých obrazov. Stále sa tam niečo deje a má to aj zaujímavú zápletku. To, že od určitého momentu prestáva byť tá zápletka sofistikovanou a stáva sa moralizujúcou je síce škoda, ale nevybočuje do WTF momentov a za to som jej vďačný. Koniec je tak v niečom predvídateľný, ale zároveň má niekoľko ozvláštnení, ktorého robia zábavným. Finálny monológ nutné zlo. Inak pohodová vec od ktorej netreba čakať veľa a nebudete sklamaný. Najsmutnejšie je ďalšie z potvrdení, že Chris Hemsworth nie je žiadny herec aj napriek plejáde expresií, ktoré sa nám tu snaží ponúknuť. Teller ho značne vo všetkom prevyšuje a stáva sa najsilnejšou zložkou filmu. Pamätám si, že podobne zachraňoval aj obludnosť s názvom Fantastická štvorka. ()

3DD!3

Velice současné téma o lidské poslušnosti a našich ovladačích, ale v nekonzistentním kabátku, navíc bohužel s dost mdlým závěrem. Scénář zvolí laciné utíkací zakončení, místo toho, aby zkusil něco odvážnějšího. Přitom je to dlouhou dobou zatraceně slibné. Hemsworth si svou netradiční polohu vychutnává. Kosinsky točí líbivě, nádherný design vězení i okolní příroda, krása. Malinko naivně jsem si myslel, že bude chtít u menší produkce u Netflixu více experimentovat. ()

TheEvilTwin

Těžká nuda a Kosinskiho obrovský přešlap. Takhle zmrvit tak dokonalé téma řízení emocí pokusných králíků a zkoumání jejich reakcí po podání určité látky, to chce talent. S danou látkou by se dalo vyhrát k dokonalosti, ale místo toho jde o povrchní slátaninu, která působí jak nudné béčko. Nápad nevyužitý, nápady nulové, o napětí se nedá mluvit, vizuál nenadchne a ani 2 áčkové jména v hlavních rolích nemají co zachraňovat, jelikož hrají otřesně a kdyby zde byli obsazeni béčkoví no-names, výsledek by byl stejný. Finále jsem už slušně nezvlád a musel jsem popřeskakovat, protože tohle byla prostě katastrofa. ()

bourec

Asi nejslabší Kosinskiho film, ale i přesto to má úroveň slušnou. Je tam fakt několik prvků, podle kterejch poznáte jeho rukopis. Silná hudba, parádní záběry na krajinu, a já si v tomhle případě vzpomněl na Nevědomí. Sice podle mě se z toho dalo udělat neuvěřitelně silný dílo, ale i tak je to v pohodě koukatelný. 60%. ()

• Na začátku, když hydroplán přilétá k molu, vystupují 2 zaměstnanci, aby zajistili hydroplán k molu. Ten je však již připevněn, přestože právě přiletěl. (BMW12)
  • Rogan (Nathan Jones) si číta knihu "Tenth of December" od Georga Saundersa, ktorá obsahuje krátku poviedku "Escape from Spiderhead", podľa ktorej je natočený tento snímok. (belinko)

Související novinky

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)