Spiderhead

• USA Spiderhead (více)
Trailer 1

VOD (1)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Trailer 1

Pavlínka9

Přišlo mi to takové hodně "futuristické"...Nicméně - dvojice Miles a Chris mi skvěle seděla a kdyby mi někdo řekl (když tam tak spolu seděly) - koho bych si vybrala - byl by to Miles ;) Pro něj mám rozhodně větší slabost ;) No dál :D Zajímavá myšlenka, je to teda dost psycho, ale skvělým způsobem...Film já jednu skvělou chvilku...a to, když se díváme, co se stalo postavě Milese a za co tam vlastně je...My to průběžně vidíme a slyšíme od něj, ale až zjistíme tu 100%pravdu a on tam stojí u toho hořícího auta - tak to bylo pro mě hodně náročné...a bylo to skvěle znázorněné...Víc než samotný film mám v hlavě myšlenku toho konceptu daného místa...zajímavý "projekt"... ;) ()

bourec

Asi nejslabší Kosinskiho film, ale i přesto to má úroveň slušnou. Je tam fakt několik prvků, podle kterejch poznáte jeho rukopis. Silná hudba, parádní záběry na krajinu, a já si v tomhle případě vzpomněl na Nevědomí. Sice podle mě se z toho dalo udělat neuvěřitelně silný dílo, ale i tak je to v pohodě koukatelný. 60%. ()

Spiker01

Stále si stojím za tím, že Kosinski je šikovný režisér (už jen kvůli Only the brave), nicméně na tomhle filmu je zvláštní, že i když z něj Netflix díky obsazení a určité lákavosti projektu zvládl udělat událost, to provedení a scénář je zoufale mdlý, o ničem co už bychom tolikrát neviděli, a především nudný. Hemsworth si bez problému uhraje svojí polohu a na záběry s člunem na moří se krásně kouká, zbytek se však odehrává v jednom postaveném interiéru a je jasné, že peníze se vynaložily hlavně na gáži hercům a pár efektů. Velké zklamání, leč v kontextu filmové produkce Netflixu stále méně a méně překvapující. A teď už dvorní režisérův herec Miles Teller jistě nebyl rád, že si Kosinski tentokrát vybral takto nezajímavý projekt. Ale už se to sakra musí zlomit. ()

dr.horrible

“Vďaka” Netflixu sa stal gray man jednotkou povrchnosti, sterilnosti, odfláknutosti a stupidity. Vidieť vo vysokorozpočťáku s áčkovými hercami paškvil, kde máme  hrdinovu traumu z detstva spoznať, prežiť, aj prekonať pomocou jedinej scény, je skrátka dosť aj na béčko, nie na 200 miliónov. Kosinski je ale o niečo lepší režisér a tak sa nedostatočne vypracovanú drámu aspoň pokúsil odľahčiť. Ťažko posúdiť, či to pomohlo. Emocionálny dopad by bol slabý, takto je nulový. Ale zas aspoň to neni urážka. Záverečná polhodina to neustále zhadzovala, najblbší bol asi ten twist so súrodencami. Celkom možno fungovala chémia medzi Tellerom a tou holkou. 50%? ()

Kudly4

První polovina, byla fakt našlapaná - úvodní vtípky, skvělá hudba, sex pod vlivem drog, krásné prostředí, ve kterém se nacházelo zajímavé vězení a jedna dost solidní, napínavá scéna, která neskončí dobře. Pak to ale začalo být strašně ukecaný, zamilovaný a finále dost urychlený. Chris perfektní, celkově to nebylo úplně špatný, film mi dost rychle utekl, solidní jednohubka, ač každý asi čekal víc. (600. hodnocení) ()

• Důvodem Jeffova (Miles Teller) uvěznění ve Spiderheadu je řízení pod vlivem alkoholu, které má za následek nehodu. Miles Teller často hraje postavy, které jsou účastníky nebo téměř účastníky dopravních nehod. Je to vidět v jeho předchozích filmech Krev šampiona (2016), Kouzlo přítomného okamžiku (2013) a Králičí nora (2010). V některých případech to pomáhá zmírnit nebo vysvětlit pohled na jizvy na jeho tváři, které má z autonehody ve skutečném životě. (BMW12)
  • Rogan (Nathan Jones) si číta knihu "Tenth of December" od Georga Saundersa, ktorá obsahuje krátku poviedku "Escape from Spiderhead", podľa ktorej je natočený tento snímok. (belinko)

Související novinky

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)