Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kazu (Kate Hudson) je bývalá alkoholička, která se živý prodejem drog. Po smrti babičky se jí život otočí vzhůru nohama. Najednou se nemusí starat jen o sebe, ale i o svou sestru Music (Maddie Ziegler) trpící autismem. I když má ve svém životě obrovskou podporu v podobě přitažlivého souseda Eba (Leslie Odom Jr.) a mrzutého majitele bytu George (Hector Elizondo), je pro Zu čím dál těžší starat se o svojí střízlivost a svou sestru. (Streeper)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (6)

Botič 

všechny recenze uživatele

Sia si chtěla natočil film v duchu videoklipů z Chandelier éry s Maddie Ziegler v hlavní roli a dostává za to čočku ze všech směrů a za svá umělecká rozhodnutí se pomalu musí omlouvat kudy chodí. Tohle není jednoduché téma, ale ta silně negativní kritika mi nepřijde zasloužená. Spíš si říkám, jak je tahle doba více svazující, než osvobozující. Cancel culture by mohla v roce 2021 přestat existovat. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že se úplně odkloním od zdejšího hodnocení, protože se mi to líbilo. Četla jsem na film spoustu kritizujících článků a spoustu negativním názorů, takže jsem čekala něco děsného, ale není tomu tak. Musíte si uvědomit, že to točila Sia a když si vezmete její videoklipy, tak musíte vědět do čeho jdete. Film mě moc bavil. Celý příběh je prostříhaný různými hudebními čísly, které si představuje postava Music a díky tomu to nenudí. Bez těch hudebních čísel by to nemělo žádný potenciál, zajímavost a jiskru. Mrzí mě, že příběhová linka adoptovaného Asiata bydlícího naproti přes ulici nebyla dostatečně rozvinutá a rychle ukončená. Herecké výkony obstojné, písně ušly a na první filmoví počin Sii to nebylo vůbec špatné. ()

Reklama

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Pôvodne som myslel že všadeprítomná kritika "Prečo hlavnú hrdinku nehralo dievča so skutočným autizmom" je iba politického charakteru a snahe o zabezpečení pracovných miest pre ľudí s postihnutím - a už som bol pripravený Siu obhajovať. Už v prvých minútach filmu mi však bolo jasné, že to nie je iba o tom - Ziegler je milá a naozaj sa snaží brať svoju rolu vážne, no vo výsledku i tak pôsobí, akoby si z autistov skôr robila srandu. Po castingovej stránke teda išlo o skutočný prešľap, nehovoriac o tom že aj samotný príbeh aj s muzikálovými vsuvkami je iba pestrofarebná, gýčová žbrnda. Celkovo zo Sii-nej strany ide o nevkusný, gýčový cringe, aj keď pravdepodobne s dobrým úmyslom. Nový Rain man sa nekoná. Kate Hudson dobrá. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Sia. Výborná zpěvačka a autorka. A nyní i filmařka. Drama Music zaštítila jak scenáristicky, tak režijně a jde o muzikál o autistickém děvčeti, kterak hudba dokáže vše pochroumané v lidském životě spravit a zachránit. Kate Hudson má nejeden škraloup z minulosti a měla jiné plány než se starat o svou nevlastní sestru. Tu ztvárnila pravidelná umělecká spolupracovnice zpěvačky Maddie Ziegler. Pravidelně uniká do fantazií, které známe z autorčiných klipů. Právě těmi válcovala konkurenci, pravidelně platily za silný příval emocí a nápadů. Tady úplně nestrhnou. Stejně jako samotný film, který má naprosto průměrný (a navíc dlouhý) příběh aneb nemocná sestra se stává jakýmsi prostředkem k osobnímu růstu. Nejsem odborník na autismus, ale zobrazení lidí se stále se opakujícími vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi mnohé zvedlo ze židle. Hlubší poselství jsem nečekal, fajn hudbu a herecké výkony ano. Dostal jsem od všeho jen hrst. Dvě až tři hvězdy. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Rozhodol som sa "Music" pridať ešte jeden bod už len čisto z titulu, že sa film rozhodol priniesť celkom náročnú tému. A snaží sa ako najlepšie vie. No to neznamená, že film nemá žiadne problémy. Pravdou je, že má v sebe dosť vecí, ktoré by som mohol kritizovať. V prvom rade je tu jedna bočná línia mladého aziata, ktorá je podľa mňa maximálne nedotiahnutá a odfláknutá. Úvodné hudobné číslo ma nechalo v obavách, že to bude takto strihané furt, no našťastie to bolo iba v jednom prípade. No rovnako prítomnosť tých hudobných čísel skôr pôsobí ako keby Sia chcela mať možnosť urobiť niečo ako zo svojho vlastného sveta. A niekedy je to síce fajn, lebo to môže odzrkadľovať pocity Maddie Ziegler. No inokedy to pôsobí len ako výhovorka, že film potreboval nejaké tie hudobno-tanečné čísla. A niekedy vôbec nevidíme čo sa deje následne. Film to potom trošku príbehovo ochudobňuje. No tento film mal nomináciu hlavne vďaka Kate Hudson za jej herecký výkon a stvárnenie postavy Zu. A v tomto smere musím povedať, že tam nemám absolútne žiadne výhrady. Tá podala podľa mňa excelentný výkon. Dokonca by som povedal, že v jej prípade som videl skutočnú postavu. A počas emocionálnych momentiek som jej každú jednu emóciu veril stopercentne. Dala tomu filmu všetko. Maddie Ziegler je podľa mňa tiež veľmi dobrá a jej výkon mi neprišiel otravný. A príbehovo to možno mohlo byť o niečo zaujímavejšie, no nedá sa povedať, že by film nefungoval. Som rád, že som ho videl raz, no znovu by som sa k nemu už asi nevrátil. Každopádne som zvedavý v čom sa Maddie Ziegler objaví nabudúce. Myslím si, že môže urobiť kariéru. Hodnotenie: B- ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (více)

Reklama

Reklama