Poslední výstřel

• USA The Marksman (více)
Trailer 1

Válečný veterán a rančer Jim Hanson žije v Arizoně nedaleko mexických hranic. Jednoho dne se řízením osudu stane ochráncem jedenáctiletého přistěhovalce. Chlapec se snaží se svou matkou uprchnout do Států před zabijáky z kartelu. (HBO Max)

Trailer 1

Malarkey

Námětem vlastně naprosto o ničem. Nic, co byste dnes už tak tisíckrát neviděli. Liamovi to ale mile rád odpustím, protože jakmile je ve filmu správně nasnímaný (rozuměj - kameraman správně nastaví světlo, že mu je vidět alespoň do ksichtu) a působí tu jako spravedlnost sama, tak i já jsem spokojen a vlastně nevidím důvod, proč nadávat na něco, co mě vlastně hodinu a půl poměrně obstojně bavilo. ()

Arsenal83

Neeson už evidentne zostarol, ale čas nezastavíš, zatiaľ čo jeho roly sú stále nezastaviteľné. Pritom si chcel v pohode žiť ako rancher, no vietor mu neďaleko pozemku zavial mladučkého Mexičana. A on napriek tomu, že je Brit, má po správnosti vyvesenú americkú vlajku na žrdi, musí teda konať. Našťastie, ako vždy, spravodlivo. Filmu by som vytkol príliš málo akcie. Možno už je to aj vzhľadom k tomu, že Liam proste už nebude stíhať, ale naozaj je tu prítomného príliš veľa ticha a potom pár dialógov, dej sa síce postupne posúva ale všetko je to jedna téma, žiadne bočné línie, vsuvky. Okrem strieľačky na začiatku, jednej situácie s policajtom a potom ešte záveru tu nebolo nič, čo by strhlo. O nejakom zvrate v deji a napätí ani hovoriť nemôžeme. Ešte, že ten Liam je tak dobrý ostreľovač, inak by tento boj možno prvýkrát v kariére prehral. ()

st.jim

Liam skvěle odvedl své, když s grácií zahrál vysloužilého mariňáka, který se dal na “taxikařinu” a přepravuje malého imigranta do města Michaela Jordana. Musí si ale pospíšit, protože mu kolem hlavy sviští kulky mexického kartelu. Kdyby scénář byl méně hloupý a film o chlup kratší, tak to mohlo to dopadnout lépe. Ve výsledku je to průměrný film, na průměrný večer. ()

Marze

Tato pohadka na me nezanecha dlouhodoby dopad. Pribeh je vykreslen pouze strachem a neocekavanym pratelstvim. Film tezi z ucasti Liana Neesina v hlavni roli, ale tento akcni thriller mohl byt o dost lepsi. Eastwooduv byvaly pomocny reziser Robert Lorenz sice prisel s neotrelym vizualnim stylem a vykreslenymi postavami, takze jeho byvaly sef by mel radost. ()

DAPDO

Filmy s Neesonem jsem měl kdysi rád, ale už je to pravěk. Od jisté doby mi začaly připadat filmy s ním jak na kolovrátku. Spravedlivý muž se sere do věcí, do kterých mu nic není a zápletka je na světě. Jinak tomu nebylo ani tady, s jediným rozdílem - předchozí snímky aspoň částečně zachraňovaly akční scény, tady jich je ale jako šáfránu a ničím jiným Poslední výstřel nemá šanci zaujmout. ()

• Keď Jim (Liam Neeson) telefonuje so Sarah (Katheryn Winnick), tá mu hovorí o členovi kartelu, ktorý po ňom ide. V súvislosti s tým mu povie: "Nájde ťa a zabije ťa." Je to pocta slávnej Neesonovej replike na adresu únoscov jeho dcéry vo filme 96 hodín (2008). (m.a.t.o.)
  • Filmovalo sa v amerických štátoch Ohio a Nové Mexiko. (MikaelSVK)
  • Před příjezdem do Chicaga Jim (Liam Neeson) nakupuje na čerpací stanici a z pultu vytáhne láhev rumu Kraken. Je to odkaz na jeho slavnou repliku v roli Dia ve filmu Souboj Titánů (2010): „Vypusťte Krakena!“ (DJMaroko)

Související novinky

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)