Alice in Borderland - Season 2

(série)

Epizody(8)

Hrají se tu drsnější hry a celé je to tu mnohem divočejší a krutější. Podaří se Arisuovi vrátit do skutečného světa a bude to celé vůbec stát za to? (Netflix)

LilinkaW

Mě osobně druhá série přišla nudnější a protáhlejší. Ano, je tu více akce a hry jsou vizuálně drsnější. Na druhou stranu je tu mnoho zbytečných psychologicko-filozofických keců, které působí křečovitě (kdo z nás by tváří v tvář smrti dokázal vést pětiminutový monolog o významu života?). A to nemluvím o desítkách příběhů z pozadí jednotlivých postav, které pro příběh jako celek neudělají nic než že mu přidají děsítky minut navíc. Vizuálně samozřejmě nemám co vytknout. Závěr pak byl důstojný, ale zase bych posledních 20 minut prostříhala minimálně na polovinu, aby to mělo závěrečný říz, místo toho jsme opět utopeni v patosu jednotlivých postav a dlouhé minuty se díváme jak se významně dívají jeden na druhého / do dáli. Osobně jsem velmi ráda, že seriál skončil stejně jako předloha a budu doufat, že si Netflix nevymyslí své originální pokračování (ačkoliv se obávám, že k tomu jako v jiných obdobných případech zajisté dojde). ()

ANTYCHRYST

Druhá serie jede od začátku..:) žádná ztráta času rovnou akce.. pár nových postav.. jediné mínus jsou pro mě uknourane pasáže kde hlavní postava fnuka a bleje sračky:) ( nechápu že se nenechal ojet jednonohou xenou :) :) konec takovej zmatek ze se v tom neda vyznat co je lež ..fikce..realita..pravda.. takový at si každej vybere:) karta Jokera to nechává celé otevřené:) a jsem rozhodně pro! Obe série shlédnuty za 4 dny :) a byl to nářez 85% tohle mě hodně bavilo ()

Hovadin

Jednoznačně předčila první sérii. Hlavně tedy výběrem her, které zde jsou skvělé. Ať už křížový král nebo hlavně srdcový kluk. Závěrečné rozuzlení je také kvalitní. ()

fimler

První čtyři epizody jsou moc fajn, plné akce a zajímavě provedených her. Bohužel od pátého dílu začíná seriál dosti zpomalovat, šestá se nese ve stejném duchu jako pátá epizoda a sedmá je už extrémní výsměch. Finální epizoda mi nevadila, zakončeno to bylo, jak to bylo, nic víc, nic míň. Seriál má spoustu hluchých míst, kde naprosto nefunguje scénář, některé scény, které mají působit dojemně jsou divákovi naprosto jedno, protože si s postavou nestihnul vytvořit jakékoliv poutu a není ani jeden důvod mít o danou postavu starost. Postavy jednají často už na hranici jakékoliv logiky a do toho se seriál snaží hrát na filozofickou strunu, kterou tomu opravdu nežeru. Samozřejmě se snažili i o konec podobný Squid Game, sice trochu po svém, ale jde to v tom velmi cítit. Jenže ta celá filozofie okolo světa v Alice in borderland je v celku nefunkční. Kdyby se celý seriál nesl v duchu první 4 epizod (víc by se cestovalo a prozkoumávalo) dokázal bych si to představit jako slabší Ztracené nebo The 100. Mohlo by to mít více řad a potencionálně i větší úspěch. Bohužel takto se skončilo u dvou řad a jiné vysvětlení, než to jaké v závěru aplikovali tvůrci by asi ani nešlo. Z celé seriálu mám dosti rozporuplné pocity, není to úplný brak a koukatelné to je rozhodně, i se u toho budete bavit, ale komornější první řada mě bavila o něco více a neutrhla se tolik ze řetězu jako tato druhá řada. ()

Gretchen

Ač jsem to asi ani nečekala, druhá série tohoto japonského seriálu předčila tu první. Oproti první sérii totiž ubylo japonského patosu, charaktery jsou vyzrálejší a otrlejší a jednotlivé hry promyšlenější. Také vizuální stránka her i post-apo Tokia je dle mého názoru zpracována lépe. Více prostoru se dostává i ostatním postavám, za mě nejvíce potěšil stoický, geniální, trochu úlisný, ale přesto férový Chishiya. Samozřejmě může seriál na neznalého diváka působit místy bizarně, ale je potřeba za a) vzít v potaz odlišnou japonskou mentalitu, která se odráží i v kinematografii, za b) pak skutečnost, že se točilo podle manga/anime předlohy, což je prostě vždycky znát, ale rozhodně to není na škodu. A i když jsou korejská díla lepší, tak Alice in Borderland vnímám pozitivněji než (podle mě nadhodnocenou) Squid Game, jelikož zde vystupují sympatičtější postavy, kterým divák po celou dobu se zadrženým dechem fandí, svět paralelní/alternativní reality je komplexnější a také vizuál vyniká více. Ve druhé sérii jsme se dozvěděli, co je to vlastně onen "Borderland", což objasnilo význam celého dosavadního dění, takže další série by nebyla nutná, ačkoli cliffhanger v závěru posledního dílu nechává i tuto možnost otevřenou. Otázkou je, jestli by už nešlo o zbytečné natahování. ()

Lilith03

Plánovala jsme dát čtyři hvězdy, ale průměr dle hodnocení jednotlivých epizod mi vychází na tři, tak dávám tedy tři. Je pravda, že tahle série nebyla ničím průlomová a šlo to udělat o hodně lépe. Nebyla ovšem zlá a našlo se tam pár dílů, cca tři, které jsem si užila úplně maximálně a na plný počet. Bohužel většina epizod byla vlastně dost slabá nebo průměrná, tvůrci se občas snažili vyjet ze svého stylu a inspirovat se americkými akčňáky, což teda bohužel nebyla dobrá volba a této sérii to neskutečně uškodilo. Někdy je fajn riskovat, bohužel se to nemusí vyplatit. Jsem moc zvědavá, co nám přinese před třemi dny oficiálně oznámená třetí série. ()

Raziel811

Rozhodně lepší ve všech ohledech než první sezona. Tím nemyslím, že větší, delší, epičtější - ale za mě jsou hry zajímavější, týmovější a nové charaktery nejsou jen ploché postavy. Takže pokud Vás první sezona bavila aspoň na 50%, zde budete pravděpodobně mnohem více nadšení. ()

Ajfist

Seriál to není špatný,ale nechápu, že tvůrci ponechali až do druhé řady tak neschopného lůzra jakým  bezesporu je postava Arrisa. To je idiot na entou, který vše jen mnohdy svou neschopností komplikuje a díky jeho hovadizmu spousta lidí už umřela. Takové jelito by v reálu nepřežilo ani první hru. Ale ono to bohužel tak bývá, že největší nuly se dík tomu, že mají víc štěstí než rozumu dožívají na úkor jiných delšího času. Hry jsou pěkně brutální a je tam samozřejmě spousta nelogičností, kdy by hlavní postavy mohly přežít jen by stačilo být o něco chytřejší. Mnohdy tam útočníci udělají fatální chyby, za které by normálně museli zaplatit životem, ale nestane se tak, protože proti nim stojí jak na zavolanou jelita co to celé naopak podělají. Jinak druhá řada je oproti jedničce víc ukecanější a má slabší spád. ()

mp5991

Doufejme, že ten poslední záběr byl jen takový malý vtípek a ne předzvěst 3.série, protože zatím ten seriál končí přesně tam, kde by končit měl. Měl jsem docela obavy, protože už první série měla své slabší chvilky, i ta druhá je má, ale má i spoustu těch lepších a naprosto výborný závěr. Pravda, konečné vysvětlení není nějak extra zajímavé, ale oproti jiným v tomto žánru se aspoň snaží. Sice mě většinu času mrzelo, že hlavní postava není Chishiya, ale myslím, že závěr si nakonec víc emotivního Arisua dobře obhájil. Celkově mi přišlo, že se druhá série vydává více psychologickým směrem, zabíjení je tu sice taky spousta, ale více se tu řeší pocity postav, jejich vývoj, motivace a vztahy mezi nimi. Je to asi přirozený vývoj i díky promyšlenějším hrám. Celkově jsem druhou sérií docela mile překvapen. ()

MisterSister

Nedocenitelný skvost převyšující i svojí první sérii. Dokonalá práce s napětím, akcí a psychologií. Vyvrcholení převyšuje snad všechno ve svém žánru a poprvé v životě, tak zažijete skutečně strhující gradaci (looking at you Inception) s USPOKOJIVYM koncem. Trapnosti typu Squid game se můžou jít zahrabat - tohle je odteď král. Pochybuji, že jej někdo strhne. ()

Rise.Fall

Začátek série naprostá pecka. Vtáhlo mě to na tři hodiny a nechtělo pustit. Hra v docích proti králi, hra ve vězení nebo u soudu - paráda. Chishiya naprostej frajer s ledovým klidem. Konec série asi stravitelný. Kdyby člověk vyloženě hledal drobný mezery ve scénáři nebo nelogický věci, tak je asi najde. Často zbytečně přepálené akční scény snižují kvalitu (pikový král nebo John Wick s neomezenou kapacitou zásobníku?!). Není to pro mě osobně level Squid game, ale má to stejný hřiště a je to stejnej sport. :) ()

mistrpropr

Strasna nevyrovnanost dilu, prislo mi jako kdyby to delali 2 scenaristi, jeden clovek a druhej opice a nejak se střídali. Nejlepsi dily asi 4.a 6. Dil cislo 7 delala dokonce zhulena opice, ktery prislo jako dobrej napad, udelat z jedny postavy terminatora s robocopem se zapnutym iddqd... Posledni dil me dost dlouho sral, ale finalni rozuzleni je ok. Celkem slabsi 4* ()

Pagon99

Panečku, tak to byla jízda na jeden zátah. Po průměrné první sérii nám Šinsuke Sató naservíroval parádní akční jízdu a můžem se podívat i na kvalitní goore masakr co nám předvádí Pikovej král. Šinsuke Sató vytáhl na 2. Sérii ESO z rukávu. ()

Jirkacek

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. Ve druhé sérii z roku 2022 jsem dostal odpověď na otázku, jestli se dá z té příšerné smrtící reality dostat, ale jednak nebudu předbíhat a už vůbec nic prozrazovat, protože právě fakt, o co v seriálu jde, je jednoznačně nejzajímavější věcí, která by měla přitáhnout pozornost všech diváků. První řada skončila posbíráním číselných karet a odhalením, že v radě Pláže bylo několik hráčů z řad nepřátel, kteří hry připravovali. Druhá řada tedy logicky začala tím, že jsme přepnuli na vyšší úroveň a přeživší hráči museli získávat kluky, dámy a krále ve všech barvách. Každá karta představovala jednoho určitého hráče, který bydlel na vzducholodi, které se vznášely nad městem a z nichž visely obrovské prapory se symboly dotyčných karet. Usagi, Arisu a jejich přátelé Shuntarō Chishiya s Kuinou začali nový boj proti křížovému klukovi, kterého představoval Ginji Kyuma (Tomohisa Yamashita), bývalý frontman hudební kapely. Zbylí členové přestavovali zbytek nepřátelské skupiny, nicméně mne překvapilo, že se Arisu postupně s filozoficky uvažujícím Kyumou sblížil. Hra King of Clubs, „Osmosis“, je hra založená na bodech, ve které mají hráči možnost zvýšit své body určitými způsoby, včetně „boje“, kdy pokud se dva soupeři dotknou, hráč s vyšším počtem bodů získá 500 bodů. Přežít však mohl jen jeden z nich a jelikož jsme se s naším hrdinou setkávali dál, bylo jasné že to byl Arisu, kdo musel bojovat dál. Zajímavá a méně vražedná byla bitva mezi ním, Usagi a Risou (Tomohisa Yamashita), představitelkou pikové dámy. Hra se jmenovala  "Checkmate", kde pronásledování a označování někoho z opačného týmu jej přeneslo do druhého a tým s nejvyšším počtem členů na konci vyhrával. Usagiho tým začal prohrávat, když se ostatní hráči rozhodnou zůstat s Pikovou dámou. Mezitím se Chishiya zúčastnil ve vězení hry Jack of Hearts, kde hráči museli správně uhodnout barvu hrací karty na zadní straně límce, aby nebyli zabiti, a zároveň najít Srdcového kluka, který se mezi nimi skrýval. Také další matematicko-logická hra proti Kuzuryuovi, kulovému králi a bývalému členu výkonného výboru z Pláže, kterou hrál Chishiya, byla mimořádně vražedná a napínavá. Nejhorší však byl souboj s pikovým králem, které v ulicích mstě zabil desítky hráčů…..Na konci celé série pak zbyla srdcová královna a její hra je „ Kroket“ , kterou si zahrál Arisu, spolu s Usagi a pak konečně přišlo rozuzlení. Druhá série byla tradičně slabší a hodně natahovaná, se spoustou hluchých míst a nových postav. Trochu mně děsil nahý křížový kluk, ale hlavně scény v Agunim a holkou bez nohy, které se moc nepovedly. Přesto všechno se nejednalo o nějaký průšvih, o který si koledovaly poslední dva díly. Tam jsem málem usnul, ale při životě mne držela touha zjistit, jak to tedy celé vlastně je. A vysvětlení mi připadlo celkem logické, i když jsem čekal asi něco jiného, ale i tak jsem byl spokoje. Suma sumárum, druhá série Alice in Borderland ode mne získala čtyři hrací hvězdy ****. () (méně) (více)

MatyRock

Oproti první sérii je cítit znatelný produkční posun, hold peníze jsou znát. Druhá série v mnoha ohledech předčí svého předchůdce, ale někdy je toho zbytečně mnoho. Mnoho flashbacků i u naprosto vedlejších postav či zbytečné větvení děje, viz epizody, kde hlavní dvojice postav vůbec není. Na druhou stranu, hry mi přišli propracovanější, ale jedná se možná o jediná část celku, kde by podle mě neškodilo přidat. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD