Rabbits

Drama / Mysteriózní / Horor / Komedie / Fantasy
USA, 2002, 50 min

Film RABBITS natočil kultový režisér David Lynch. Ukazuje nám niekoľko na prvý pohľad bezpríbehových epizód zo života rodiny králikov. Odohráva sa bez jediného strihu, v jednej izbe, pomocou statickej kamery. Králici medzi sebou hovoria, ale ich dialógy sa zdajú nezmyselné. Do toho sa ozýva dlhý potlesk a smiech ako z klasických sitcomov. Lynch tento film postavil na zvláštnych surrealistických a hororových víziách, ktoré si každý môže vysvetliť po svojom. (Avathar)

ethos

Ma to atmosferu ako vzdy, ale mam pocit ze nie je celkom pravda co sa pise v obsahu ze dialogy sa zdaju nezmyselne ono to aj cele je nesmyselne, ale sak o tom asi surrealizmus do istej miery je ono to tvori len atmosferu, vlastne je to naopak ako pri vsetkom ostatnom atmosfera je len nieco co stastim vzniklo z nejakeho pribehu pripadne sa to podpori hudbou. Rabits vlastne nechcu povedat pribeh myslienku ale atmosferu. ()

misstake

Kdyby si tohle pustil někdo z americké armády, bezpochyby by pak film našel uplatnění při mučení zajatců. Pokud jste normální člověk, tak chcete-li se vyhnout vážné psychické újmě, vyhněte se i Králíkům. Pokud ale jste filmový fanoušek vyžívající se v bizarnostech, za nimiž se schovává David Lynch a jiní psychotici, je to to pravé pro vás. Je to horor mísící se se sitkomem s prvky surrealismu a dadaismu. Je to ještě podivnější než obvykle a napadá mě spousta otázek. Proč to jsou králíci? Proč mluví každý o něčem jiném? Proč ten smích? A kdo to volal? Odpověď asi najde každý jinou, nebo žádnou. Ani králíci už prostě nejsou čím se zdají být. ()

bari68

Položme si otázku čo sú vlastne Rabbits? Mysteriózny sitcom ? , kraťas , ktorý sa ani neberie vážne? ,pohľad do sekvencie Lynchovho podvedomia? Filmy Davida Lyncha sú proste iné a to sa mi na nich páči .Toto ale ide vážne mimo mňa ... Lynch je uznávaný režisér,ako u širokej verejnosti tak aj u mňa.Prečo si teda kaziť jeho režisérsku filmografiu takýmito bludmi ?! ()

pakosak

Celkově vzato je to hrozná krávovina, ale ten konec, to se musí uznat, ten je vážně parádní... jo, no, a ještě ten vtip s tím 'kolik je hodin?' ()

unagi

jediné čo je na tomto filme výnimočné je možno originalita....ale nič iné a ešte aj to je nudné! Nepochopil som! ()

Kuzzie

Je to od Lynche,tak je to v červených číslech.Kdyby tohle režíroval někdo neznámej,tak se to dostane do top nejhorších filmů všech dob.Dobře,viděla jsem jen 20 minut,ale kdo by to moh dokoukat celý? Hvězdičku dávám za ten nápad používat umělej smích v nevhodných dobách a odebírám za pokus ve mě najít intelektuála a za otřesný herecký výkony.Naomi měla tak hrozný líčení,že z dálky připomínala králíka! ()

Carline

Z králíků my šel mráz po zádech a přitom na nich nic tak strašidelného není. Propojení s hudbou, s jejich diváky tak oblíbenou písničkou (jestli se to dá písničkou nazvat) a ten strašný vlk... V životě sem se tak nebála! ()

Perfo

Je to v jednom záběru, nic se tam skoro neděje, má to real-time duch, banální dialogy na sebe nenavazují a celkově je to uplně o ničem. Ale ta hudba, ta atmosféra, ten nápad, ta scéna a jednoduchost to je to, co dělá z tohohle počinu něco mrazivě krásného a inspirativního. Někdo může namítnout, že kdyby to neudělal Lynch, tak se to rázem ocitne v propadlišti filmových dějin a ani pes by to neočuchal. Ale stačí se nechat vést netradičním kouzlem téhle "lynchoviny" a změníte názor :) ()

Fikus.xf

Ukázka, že filmová tvorba může jít jiným směrem. Myslím, že to je fakt, který je třeba ocenit. Proto dávám tři. Samozřejmě jsem nepochopil, dost jsem se nudil. Ale je DOBŘE (tři hvězdy), že to Lynch natočil. ()

bufanda8

Something´s wrong... Vůbec nevím KOLIK mám dát hvězdiček :-O Marně jsem se snažila najít jakousi návaznost mezi dialogy... teda spíše monology. Do toho stále ta samá opakující se hudba. Připadala jsem si jak v transu ze kterého mě vytrhla dveřová lekačka. ()

Psice

Jako velká milovnice Lynchových filmů jsem při sledování Králíků měla pocit, že už si Lynch dělá z diváků legraci (slušně řečeno) – na tohle mu opravdu neskočím. Když jsem králičí rodinku opět spatřila v Inland Empire a pochopila, že to není déja vu, zhrozila jsem se (a oprávněně). V první části filmu jsem byla v očekávání, co se z „toho“ vyvine a pak jsem začala přemýšlet nad tím, jestli to, co králíci pronášejí, má nějaký skrytý význam. Asi v polovině filmu jsem byla natolik otrávená, že jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a přemýšlela nad tím, čím bych se musela sjet, aby mi došlo, o co v tom filmu vlastně jde (pokud tam vůbec o něco jde). Varianta, že by se jednalo o výsměch sitcomům, mi přišla dost prvoplánová – stejně tak i teze, že měl celý snímek vyvolat v divákovi úzkost proto, že se po celou dobu snažil hledat smysl v nesouvislých dialozích. Jestliže bych měla sledovat tento snímek jenom proto, aby mi navodil tu správnou „Lynchovskou“ atmosféru, tak si rovnou pustím Mazací hlavu. Tento film mi přijde opravdu naprosto zbytečný. Jednu hvězdičku dávám za hudbu, protože si Angelo Badalamenti nezaslouží, abych film, ve kterém zazněla jeho hudba, označila za odpad... ()

arcticsky

Fascinující, znejisťující - jako další Lynchovy filmy - např Mazací hlava. Hudba (spíše zvuky) geniální....Někoho to může zmást jako že je to parodie na sitcomy, ale takto polopatický Mistr rozhodně nikdy nebyl.... ()

Ceda

Jednou vyšel speciál 100+1 s největšími nevyřešenými záhadami tohoto světa. Chyběla mi tam jenom záhada, jestli dialogy v některých Davidových filmech znamenají něco hlubšího. Jedním slovem - úchylárna. Já vlastně ani nevím, proč dávám ty čtyři hvězdičky. Možná proto, že na tuhle smíchaninu hororu a sitcomu už asi nikdy v životě už nezapomenu... ()

Klajnik

Pravdepodobně si to ani nezaslouží pozornost. Možná to poukazuje na sitcomy, který falešnym smíchem připomínají svym hloupym divákům, aby nezapomněli, že koukají na něco zabavného. Když však slyšim ten smích publika v Rabbits, tak mam pocit, jakoby se mi skrz něj vysmíval sám Lynch, že se na tenhle random generátor slov dívám. ()

bratr.Milan

Mistru Lynchovi dali natočit jednu epizodu seriálu Přátelé, řekli mu, že to má být komedie a vzniklo tohle. Na pozadí snímku se možná odehrával i nějaký příběh, ale neměl jsem mozkovou kapacitu a trpělivost ho sledovat. Rabbits jsou podvědomím a nevědomím, jež se odehrávalo pod pódiem během natáčení seriálu Friends (doplň si, případně jakýkoli jiný sitcomový seriál devadesátých let). Někdy si možná udělám čas a spojím pomocí střihu jednu epizodu s tímto filmem, aby tak seriál dosáhl komplexnosti, která mu chybí :) Friends-Rabbits. ()

Sista

dost absurdní divadlo..připomělo mi to Havlovy hry, samozřejmě s notnou dávkou psycháren dle mistra Lynche:) btw. myslim, že se Lynchovi moc líbil film Donnie Darko.. ()

RickyFitts

teda... něco takovýho se fakt nevidí! jak někdo může tvrdit, že to není komedie? 4- (mínus za to, že to je přece jenom docela hovadina) ()