Mikýřova úžasná pouť internetem

(pořad)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Mikýř, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Jeho odvaha změní svět. A nebo taky ne. Martin Mikyska dal vzniknout na místní poměry ojedinělému formátu, ve kterém se týden co týden věnuje tématům, které hýbou českým internetem. (MALL.TV)

bart_

"Fenomén Richard Krajčo řádí na TikToku víc než měsíc. A zatímco někteří si myslí, že se Krajčo zbláznil, já se přikláním k té druhé polovině, která je přesvědčena o tom, že se Richard úplně posral."____ Nehorázná sračkoidní žumpa tento pořad. Analytický rozbor lorda Mikynskyho vás vezme skrze karcinogenní martyrium jménem český internet a usvědčí vás v tom, že kupy hoven jsou schopny nabýt vědomí - AKORÁT ŽE VŮBEC! Aneb definice audiovizuálního shitpostu.... Doporučuje 10 z 10 Honimírů! ()

zdepapepa

Nevyužitý potenciál? Ano, Honimíre, máš naprostou pravdu. ... Akorát, že vůbec. Kvalitně sestříhaný/zeditovaný pořad, který ví, co a jak v tomto médiu funguje a nejedná se jenom o klasické "Hey, fellow kids.". Protože to dělá (a hraje; nedovedu si ve stejné kvalitě představit úžasnou pouť internetem jiného člověka) osoba správného věku. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde pouze o trapnou "lol, I'm so random" zábavu. Ale skutečně jen na ten první. MÚPI staví humornou cestou zrcadlo veřejně známým osobám nezávisle na jejich postavení ve společnosti (politici, zpěváci, tvůrci online obsahu, atd.). A pokud tyto osoby ještě navíc jsou tzv. exploitative vůči např. dětem, je dobře, že na to někdo upozorňuje. S tím souvisí také to, že i když je tam dostatek kvalitního vlastního scénáře, velkou část obsahu MÚPI čerpá přímo z obsahu od samotných osob, které komentuje. Je to rozhodně zajímavější než pouhé mluvící hlavy u konkurenčních pořadů, které díky tomu musí pracně hledat humor jinde. A pokud není dostatek humorného obsahu od samotných osob, nasazuje MÚPI mistrně vypointované střihy/edity. ()

Handle

Parádní krypl-humor obalený v originálním a zábavném vizuálu. Svět influencerů dokáže být opravdu jedno velké wtf, a tak se často tlemím o sto šest už jen kvůli té absurdnosti. Na druhou stranu rozhodně né všechny díly mají stejnou kvalitu a občas je to i přeci jen trochu repetitivní (zdejší mega vysoké hodnocení mě proto celkem překvapuje dost). Já bych dal zatím takových pěkných 70 % s velkým potenciálem do budoucna. Díl o Ludwigovi je kupříkladu dost údernej mazec, takže s chutí sleduju dál a doufám ve stále větší a větší propracovanost. ()

desEsseintes

Já bych všechny ty internety zakázal. ___ Vzpomínáte, jak se Národ (velké en, páč República Checa, rozumíme si, ne?) kdysi skládal na Divadlo (velké dé, páč zlatá kaplička, rozumíme si, ne)? Dovolím si při této příležitostí upozornit, že nám posud chybí mauzoleum; ptáte se, nač? Inu, v mauzoleu bychom mohli cca 99% (čest výjimkám) youtuberů, influencerů, tvůrců "zábavního" internetového contentu atd. zabetonovat, a to dřív než nakladou vajíčka. Otravní, nevkusní zm*di, že jim není rovno, fakt (a to jsem laťku nasadil vysoko). Až pohár trpělivosti přeteče, odlovu dejme tomu takového Jona Mariánka se vždy rád zúčastním. Už si šiju síť! Ano, slyšíte dobře: síť! Nejsem tak nápaditý a trpělivý, abych s tímhle odpadem zúčtoval po způsobu Mikýře. Respekt, chlape! ()

rikitiki

Vtipný, chytrý a nenápadně vzdělávající (a varující, co všechno může na sítích číhat, čemu jsou lidi schopní uvěřit, a jak bezbranné musí být hlavně děti). Na můj vkus až příliš rychlé – některé komenty jsou nesrozumitelné, některé obrazové gagy se jen mihnou, takže je buď člověk nezaznamená nebo musí video zastavit. Podkresová hudba je někdy přepálená, až přehlušuje hlavní koment. Ale to jsou jen maličkosti. Podstatné je, že několikaminutový šot je vymazlenou vtipnou rachejtlí s vybuchujícími jiskrami vtipu. ___ Na okraj, v několika článcích a recenzích o pořadu jsem četla, že vizuál vypadá lacině, ale ve skutečnosti dá autorům hodně zabrat. No, nevím, co viděli recenzenti. Já naopak vidím naprosto perfektní, promakanou práci s obrazem a počítačovou animací, jejíž výroba musí trvat neskutečně dlouho a na perfektním výsledku je to vidět. ()

• V epizodě Je to vaše chyba aneb kauza vládní TikTok jsou zmíněny seriály Hra o trůny (od r. 2011) a Šmoulové (od r. 1981). (G....)