Mikýřova úžasná pouť internetem

(pořad)
Publicistický / Komedie
Česko, 2020

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Mikýř, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Jeho odvaha změní svět. A nebo taky ne. Martin Mikyska dal vzniknout na místní poměry ojedinělému formátu, ve kterém se týden co týden věnuje tématům, které hýbou českým internetem. (MALL.TV)

Likan7

Začátek MÚPI byl boží, dokonalej. Martinova kadence neortodoxního humoru mě bavila. Bohužel jen do chvíle, než odešel z Mall TV. Dokud řešil hloupý influencery, fejkový sázení a Jelimánka, byl jeho pořad skvělý. Bohužel se z toho teď stal takový divný guláš doslova ničeho...takhe první roky MÚPI za 5, teď odpad.. ()

NinetyOne

Všechny 'try not to laugh' videa sjedu bez jedinýho mrknutí, nerozesmějou mě komedie s Willem Ferellem, Jackem Blackem, dokonce ani žádný Troškovy výtvory. Humor českejch youtuberů je tak dekadentní a nucenej, že se tomu obloukem vyhýbám. Pak jsem nevim kde narazil na tohle a v některejch momentech jsem se i docela usmál, o pár dní pozdějš jsem u jeho jinýho videa vyprsk smíchy. Nejdřív sem si řikal, že Kovymu uteklo ze sklepa jeho utajovaný dvojče, ale dopadlo to nejlíp, jak mohlo. 400%. ()

dan4815

Bůh internetu? K tomu má ještě hodně daleko. Jsou díly, které jsou na solidních pět hvězd, a jsou díly, kde je mi za lorda velmi trapně. Cením amatérského vzezření editu, ačkoliv to dává snad více práce, než vytvářet černou díru v Interstellaru. Témata jsou také zajímavá, humor skvělý, detaily videa je nutno sledovat k osobnímu pobavení. Ale pořád je zábavnost velmi kolísavá. ()

papaguy

Jistá nadhodnocenost tohoto pořadu přirozeně vyplývá z neutěšené situace v mediálním světě a akutnímu nedostatku satirických pořadů. Na internetu, samozřejmě. V tradičnějších médiích by něco takového neprošlo. "Dělat humor" je zjevně jiná liga, než např. natáčet videa o top 10 čehokoliv, rozbíjet kladivem iPhony, či komentovat něčí faily (ne že by se posledního uvedeného autor MÚPI také neúčastnil). Mikyska je jednookým králem mezi slepými. Z vizuálního hlediska bylo několik prvních epizod grafickými orgiemi na pomezí geniality a trashe. Postupně ale ubrali. Zjevně to byl neudržitelný koncept. Většině vizuálních fórků neporozumíte, pokud vám není méně než 15. Na pořadu mě v zásadě mrzí snad jen určitá toxicita (pracovně tomu říkám "stříkačství"), která připomíná rozsévání mýdlové pěny na rockovém koncertě Rammsteinů. Všichni jsme po shlédnutí tak trochu potřísnění. Nuže, uvidíme, jak dlouho to klukům vydží. Dávám Odběr a Like. _____________ P.S.: POMO, už něco prsimtě udělej z tim vyhldvacim algorythmem. Dyž npiču "Mikýř" (na místo "Mikýřova"), ňic mi to nenájdě. Mi, jazikový degeni a vhledavaci lenochodi ptřebujme vyhledavni 2.0., ne 0.0. ()

L_O_U_S

Svět, před kterým Martin Mikyska ve svém pořadu varuje, je mi občas hodně vzdálený (influenceři, pochybní podnikatelé), ale občas zabrousí do oblastí, ke kterým mám co říct (ezoterika). Nezbývá než obdivovat jeho rozhled a nervy, které má s přípravou každé epizody, protože nejen všechny ty zábavné efekty, ale i shromažďování informací o jednotlivých neřádech vyžaduje hodiny a hodiny práce. (1 380.) ()

• V epizodě Je to vaše chyba aneb kauza vládní TikTok jsou zmíněny seriály Hra o trůny (od r. 2011) a Šmoulové (od r. 1981). (G....)