Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Cynik Dash a veselá Lily si ve vánočním New Yorku na různých místech předávají červený zápisník se vzkazy a výzvami. Protiklady se o Vánocích prostě přitahují! (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

freddy 

všechny recenze uživatele

Vánoční New York, dvě osamělé duše, dva introverti, zkrátka dva teenageři vymykající se běžnému chování svých vrstevníků. A jeden červený zápisník, přes který se vzájemně poznávají a plní úkoly, aniž by se osobně setkali. Na rovinu říkám, že knihu, podle níž je seriál natočený, jsem si zamiloval a četl jí poprvé asi tři roky před Netflix premiérou a asi dva roky na to jsem si jí přečetl znovu. V knize se mi tento nápad velmi líbil, stejně jako charaktery hlavních hrdinů a situace, do nichž se vzájemně přivádějí a dostávají. Koneckonců, David Levithan, který psal kapitoly z pohledu Dashe, patří k mým nejoblíbenějším současným autorům. Proto jsem byl hodně zvědavý na seriálové zpracování, a ono to překvapivě funguje úplně stejně skvěle jako v knize. Zfilmováním příběh nic neztratil ze svého kouzla, Dash a Lily našli ve svých hereckých představitelích skvělé opory, jež jim dokázaly vdechnout vše, co je v předloze činilo pro čtenáře zajímavými a výjimečnými. Možná je to jednoduché, ale je to sakra zajímavé a dobré! Navíc mám slabost pro vánoční filmy a příběhy, a zde bylo vánoční atmosféry fakt hodně. Takže nemám nad čím váhat. Tyhle toulky vánočním New Yorkem jsem si užil od začátku do konce a těší mě, že tvůrci příliš nezasahovali do předlohy a dali tak knize docela krásnou filmovou ilustraci. ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Čistých pět to není, jenže ono je to tak miloučké! Čert vem vánoční tématiku, Vánoce nijak neprožívám a americké romantické vánoční filmy už vůbec ne, ale hlavní postavy, jejich způsob seznámení i jejich přemýšlení bylo snadné si oblíbit. Bylo by pro mě jednoduché kamarádit se s někým jako je Dash. Příjemná jednohubka, která mě spíš, než do vánoční atmosféry, hodila do nálady prvních rande a lásek, do doby, kdy tohle všechno bylo jednoduché. Tím spíš, že se tenhle počin obešel bez všech těch moderních aplikací a divných nedorozumění, díky technickým problémům. Protože knihy jsou prostě důležité. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tolik za vlasy přitažených momentů v jedné minisérii jsem snad ještě nikdy neviděl, ale když ono to nakonec bylo tak milé. Vizuálně hezky barevné (skvělé outfity), přiměřeně romantické, ale pořád zábavné a roztomile vtipné, se sympatickým obsazením. Navíc zaobalené do takového toho jakoby staromódního intelektuálního hávu bez chytrých telefonů, sociálních sítí a otravných seznamek. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Četla jsem knihu a i když to říkám málokdy, seriál se mi líbil mnohem víc. Vyhovovala mi délka stopáže jednotlivých dílů. U těch v první půlce jsem se ani nestíhala nudit. Dashovi jsem na chuť nepřišla, Lily byla dětská, naivní, ale taky kurážná, což se mi líbilo. Vánoční atmosféra byla místy fakt pěkná, škoda, že tak kolísavá. Ke konci mě to bavilo míň a míň, závěrečný díl, plný klišé podle mě seriál trochu zazdil. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Binge-watching normálně neprovozuju, ráda si se seriálem prožiju pár týdnů/měsíců, ale Dash & Lily jsem podlehla okamžitě. On nesnáší Vánoce, ona je miluje, oba zbožňují knížky a seznamují se postaru, romanticky, bez mobilů a internetů... I cynik ve mně občas potřebuje něhu. Chvíli si teď pluju na obláčku... 😍 ()

Galerie (120)

Reklama

Reklama