Solange: Teror v dívčí škole

• Itálie Cosa avete fatto a Solange? (více)

Tajemný vrah v dlouhém černém hábitu má na svědomí už několik mladých studentek katolické školy. Jediný, kdo tuší jaké má maniak pohnutky, je učitel Enrico (Fabio Testi), který se však se svými teoriemi nemůže svěřit policii. Prozradil by tak svůj románek s jednou ze studentek a ohrozil tak nejen svou, ale i dívčinu budoucnost. Sám se tak paradoxně stává hlavním podezřelým v příběhu, který je plný perverzních vražd a odhalených dívčích těl. (Řitka video)

Fallen_One

Skvělý thriller, který i když je starý jak sám čas (nadsázka samozřejmě) tak ve mně zanechal přesně to, co si od filmu s touto tématikou představuji. K pomyslné páté hvězdě toho mnoho nechybělo. Možná kdyby existovala nějaká nesestříhaná verze 8-) ... ()

Koly

Nebýt kvalitně zahuštěného závěru, dopadlo by to se Solange špatně. Tak se ale jedná o Giallo z kategorie těch lepších. ()

hans500

Docela originální námět, ale zpracování slabé. Scénář mohl být lepší, režie také. 1* za Fabia Testiho (Enrico), 1* za Camille Keaton (Solange) a 1* za Morriconeho hudbu. ()

Cushing

Ve svém žánru vysoký nadstandard s prvotřídním finale. Co tahá za oči, to jsou herecké výkony, občas režie, provázání obrazu s hudbou. Stojí za vidění už kvůli brutalitě a perverznosti vražd a tomu, jak jsou ty mordy (ne)ukázány. ()

jefff

Nebylo to nejhorší, ale že by mě to nějak zvlášť oslnilo, to ne. Docela poctivý krimi/horor z italsko-německé dílny na jedno zkouknutí. ()

pfa

Kdo a proč vraždí krásné a mladé dívky z katolické školy? Copak mohou být tak zkažená, aby někdo usiloval o jejich životy? Asi ano... Nu, mohu tento film jen vřele doporučit. Pěkná, vnímavá hudba Ennia Morriconeho stylově doprovází tento starý, vcelku podařený temný kriminální příběh. [8/1O] (Cosa avete fatto a Solange?, ITA+GER, krimi-thriller) ()

dr.jacoby

Záhadné, tajomné a napínavé až do úplného konca. Zaujímavý príbeh, drastické vraždy, miestami veľmi dobrá krimi atmosféra. Ale aj množstvo skutočností, ktoré filmu v mnohom uberajú. Dievčatá sú kosené jedna po druhej, ale im to na dobrej nálade neuberá, stále sa veselo bavia, v škole žartujú a potom spolu laškujú v sprchách. Ani správanie hlavného vyšetrovateľa nie je úplne v pohode, pri toľkom množstve obetí, by si ťažko udržiaval dobrú náladu a žartoval napríklad na účet kňazov. Výborná hudba od Ennia Morriconeho. Podčiarknuté a zrátané - solídny nadpriemer. ()

lulka5

Nechápu, kam se poděly slibované perverzní vraždy a odhalená dívčí těla. Těšila jsem se na úchylárnu, a on to byl zatím obyčejný rozvleklý film téměř bez děje. ()

vitekpe

Tak tohle je opravdovy skvost mezi giallo filmy. Dilo s netradicnim tempem, atmosferou i barevnosti, a s velmi silnym pribehem. A samozrejme se sympatickym obsazenim, vcetne krasne panenky Cristiny Galbó. Jedno z nejlepsich co jsem videl, velike doporuceni. ()

Chris Wulf

Nenechte se zmást uvedeným žánrem filmu. Horor to není ani za mák, mysteriózní taky moc ne...taková docela nemastná neslaná kriminálka, kde se občas objeví nějaká ženská, co na sobě nic nemá (povětšinou je to mrtvá ženská). Ale víceméně se na to koukat dá. ()

Perverz

Giallo na špici. Trochu protáhlé, a více krimi. Plné mladých dívek, bez obalu. POV pohledy vraha, který nebodá své vraždící nástroje do zad, ale do přírodou stvořených otvorů ženských těl. Detektiv a né amatérský vyšetřovatel zde dostává více prostoru. Nezvykle obstojné herecké výkony. Giallo by mělo držet v napětí po celou dobu snímku, i když v tomhle směru Dallamano trochu pokulhává, popral se se svým dílem výtečně. Jedno z nejlepších žlutosnímku co jsem doposud viděl. ()

Všežrout

Po dlouhé době film, který mě udržel ve stavu značné napnutosti a zvědavosti až do závěrečného rozuzlení. Doporučuji nejen milovníkům gialla. Opravdu chutné sousto. ()

mArcElkrIz

Tak hodnocení za 3,5. Mysteriózní složka je v tomto giallu drobet potlačena složkou detektivní (hororová, nebo alespoň navozující strach a napětí je taky vcelku v pozadí - nepočítám-li samotné znázornění způsobu vražd), což by samo o sobě nebylo na škodu, ale právě z pohledu detektivky je zde spousta drobných nejasností, které nakonec z mojí pozice hodnocení trochu sráží. Mám na giallu rád právě to, že je většinou možné logicky docházet k závěrům vedoucím k objasnění záhadných událostí (nejčastěji vražd) a že se tak děje v duchu klasické anglické detektivky - Agatha Christie, A.C. Doyle či ve vysoké úrovni práce s indicií pokračující série Midsomer Murders. Právě posledně jmenovaný příklad mi nejvíce toto Dallamanovo giallo připomínal. Jasně, pachatel se dal odhadnout již hodnou chvilku před koncem, ale každý není Sergio Martino, aby Vás ohromoval sérií stále vzrůstajících vypointování. V každém případě zatím to lepší, co jsem v giallu zhlédl. ()

ad142

Podľa tamojších komentárov som sa pripravil na pomalšie tempo tohto gialla, avšak pravdupovediac okrem strednej časti mi úplne vyhovovalo. Rozhodne bol vhodne zvolený hlavný hrdina, ktorého si zahral charizmatický Fabio Testi a ktorý podľa môjho názoru spolu s niektorými postavami podal nadpriemerný herecký výkon. Originálny spôsob prevedenia vrážd spoločne so spletitým príbehom a dostatočne vysvetleným motívom vraha bol podfarbený nápaditou kamerou rozhodne talentovaného Joe D'Amata. Trochu netradične veľký priestor v tomto inak čistokrvnom gialle zaberá detektív a už som celkom zvedavý na ďalšie diely tejto "shoolkiller" trilógie. ()

dainio

Asi první hodinu tohoto klasického gialla se to táhne jako šnek. A to myslím jako doslova. Spousta dialogů, nahotinek i bezpředmětných situací mě poměrně unavovala. Jediné, co mě drželo při sledování byla famózní hudba a nějaká ta minutka, kdy je možno vidět nějakou vraždu. Bylo to na té hranici mezi vypnutím či sledováním filmu. Pak ale přišla druhá polovina filmu a s ní i o poznání rychlejší tempo a vynikající kamera. Až do samotného konce jsem neměl vůbec tušení, kdo je vrahem a tak samotné rozuzlení bylo pro mně šokující. Takže tak. Celkově jsem chtěl snímek ohodnotit *** hvězdičkami ale nakonec jsem se rozhodl pro hvězdy ****. A myslím, že je to tak i správné....pokud si přeberu hudební doprovod, solidní herecké výkony, napjatou atmosféru a skvělý konec, tak nemůžu jinak než vytasit "čtveru"! ()

foundation

Nie, tak aj tak v tomto prípade to ide z drvivej väčšiny úplne mimo mňa a zrejme to bol posledný dôkaz toho že tzv. giallo nie je vonkoncom môj šálok kávy. Po všeobecne veľmi dobre hodnotenom a údajne ,,skvelom,, Torse som skúsil niečo z trochu opačnej strany čo sa týka verejnej mienky ale ani to nezafungovalo. Slovné spojenie ,, veľmi pomalé giallo,, ktoré tu veľa užívateľov napísalo odmietam a nahradzujem ho oveľa výstižnejším slovíčkom, ktoré možno niektorí chceli použiť ale nemali odvahu, NUDA. Nuda, a nuda a nuda. Je to proste prachobyčajná booring krimi detektívka ktorej zaradenie do žánru horror, mysteriózny, či dokonca thriller je vážne na smiech. S giallom som tudíž minimálne na veľmi dlhú dobu skončil. ()

messi@h

Je pěkné se čas od času podívat na staromódní kriminálku, která nikam nespěchá a vyšetřovatelé v ní nejsou supermani, kteří střídají stíhání zločinců po střechách s vysoce odbornou prací v laboratoři, kde dokážou na základě zlomku kosti 1x1 cm vytvořit rekonstrukci celého těla včetně obličeje a barvy duhovek... Solange se řídí heslem "všechno má svůj čas", jednotlivé postavy se chovají vcelku logicky, krásné mladé slečny se čas od času odhalí a atmosféry je taky docela dost. Co víc si přát? ()