Závod

Preteky

Akční / Komedie / Romantický / Sportovní

Francie, 2002, 94 min

• Tommassi3

"A to světlo bylo vopravdu červený !! A blikalo !! Takhle.. Blik !! Blik !!" To opravdu nebylo světlo na konci tunelu, přátelé.. To jen kameraman Pascal Genneseaux spáchal, nejdříve však profesionální, sebevraždu, když si uvědomil, jak by filmovému světu prospěl, kdyby tuhle Bensalahovu šmíru plnou pitvoření a nefunkčních citací jiných a především skutečných filmů odmítl a raději v té Venezuele spáchal pár záběrů pro National Geographic.. Nicméně i navzdory skutečnosti, že se tenhle kousek skutečně nebere vůbec vážně, dokáže zaujmout jen dotěrně se nabízející otázkou, proč vlastně kudrnáč Julien Courbey "hraje" každou svou roli v dresu Alžírské fotbalové reprezentace..(20.5.2015)

• Pepinec

Vypadalo to, jakoby se mnou chtěl Djamel Bensalah závodit v debilitě. Zatímco on natočil něco, pro co je označení debilita ještě pořád lichotkou, já se na to rozhodnul koukat, což byl nápad bezpochyby ještě debilnější. Takže jsi vyhrál, kámo, vyhrál. Sbal si svých pár jednu jedinou hvězdičku a táhni. P.S: mandesi, proč tu také nemáš rozpočet? Ty zkratky, které hledáš, jsou Ctrl+c a Ctrl+v. (Filmfest Hurghada 2012, 59/67)(29.12.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Mohl jsem svým pohledem celý večer hypnotizovat žlutou zeď nebo jsem se mohl podívat na francouzskou komedii Závod a vybral jsem si špatně. Kvartet uječených dementů v pitomém příběhu totiž nezachránila ani jistá sympatičnost slečny milionářky a důstojnému klidu skvěle nahozené zdi tahle nevtipná kravina rozhodně nemůže konkurovat.(4.9.2013)

Praštěná, ale celkem ucházející komedie. Náhodou sem se začal dívat když ji dávali v Tv a nepřestal jsem se dívat až do konce a to je co říct:) Lepší než většina nudných amerických komedii, ano přiznám se mám slabost pro franc. komedie, tohle není bůhví co, ale 37% co to tu má si nezaslouží i když je to hovadina jak blázen, tak čas u ní uběhne jak voda.Režisér udělal děsnou splácaninu , kde je francie, tropy, hory, vodopády, seskoky letadlem jízdy na člunech, na koních, na vznášedlech. Kradou se tam obrazy, nájemní vrazi jsou děsně špatní rádoby číňani, má tam scény jak s Cliffhangera, Jugnota co se oblíká jak teplej Al Pacino, gangstera co celej film jenom sere a když náhodou ne tak o tom pořád mluví, kočku co do toho celej film je buší s kýmkoliv koho potká, zkrátka film se vůbec nebere vážně a když ho nebudete brát vy tak se pobavíte.(14.1.2009)

• antragus

No viděl jsem už i větší blbosti, proto dvě hvězdy, ale přece jenom jsem čekal od francouzské komedie poněkud víc srandy, respektive nějaké, které by se dalo opravdu zasmát. Jediná scéna, která mě tady nenechala ledově chladným byl záběr na vodopád po hlášce: "Myslím, že budeme mít brzy problémy..." Zbytek měl být asi absurdní humor, ale i ten se dá dělat podstatně lépe, nebo aspoň tak, aby nevyzníval spíš trapně jako zde.(3.7.2009)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Louisiana, ve francouzské Paříži, v Kanadě a ve Venezuele. (Terva)