Znepokojujúci skutočný príbeh 17-ročnej Lisy McVeyovej (Katie Douglas), ktorú v roku 1984 uniesol, niekoľkokrát znásilnil a neskôr pustil na slobodu sadistický sériový vrah Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Napriek prežitej hrôze však všetci jej príbeh spochybňujú. (TV Doma)

bobby_jean

Tak tu sa dajú sledovať dve úrovne. Jedna je tá reálna, obeť Bobby Joe Longa, ktorá sa zachránila a pomohla ho odhaliť. Druhá je tá filmová, kde herecké "výkony" a spracovanie zabíjajú inak veľmi dramatický a zaujímavý príbeh. Napriek mojej obľube vo filmoch o skutočných zločinoch, v tomto prípade sa mi nedá dať vyšší počet. ()

jefff

Skromná, ale o to filmařsky zručná krimi, která si na nic nehraje, ale má co říct. Je to dobře natočené, hlavní hrdinka sympatická, faktograficky poutavé a má to spád. Velké překvapení z Kanady. ()

666Carnage

Sice se jedná o televizní snímek, ale našel jsem ho na Netflixu. Jsem rád, jak to celý dopadlo. Její rodina je odpad a doufám, že se všichni budou smažit v pekle. Obdivuhodný co všechno dokázala udělat a zapamatovat si aby psychopat dostala za mříže. 85% ()

HonzysKISS

Velmi precizně natočený snímek. Roztomilá holčina byla unesena a co potom je vážně supr. Z některých dialozích šel i mráz po zádech. Zajímavé občas bylo, že ta herečka je vážně malinká a drobná. Občas to vypadalo i divně, říkal jsem si, že ji snad digitálně zmenšili, ale ona asi takhle fakt vypadá, prostě přerostlá. No hustý. Určitě doporučuji. Není to klasicky ukecané krimi. Akorát těch znásilňovavacích scén bylo málo, mohly být aspoň důraznější. 85/100 ()

Rozjimatel

[3,5*]     Desivý skutočný príbeh s až neskutočnou súhrou nešťastných okolností pre hlavnú hrdinku Lisu. Veď uznajte, či to nie je až absurdné: dlhodobo sexuálne zneužívaná -> takmer samovražda -> únos masovým vrahom -> ďalšie sexuálne zneužívanie-> takmer vražda. Asi len vďaka tomu, čím si Lisa musela v živote prejsť, dokázala prežiť aj nemožné. Film je plný nechutných kreatúr - chlípny strýc so zvrhlou babkou, odpudivá, bezohľadná matka, hnusne tlstí žrúti šišiek. A akoby to všetko nestačilo, do tohto panoptika vstupuje ešte aj perverzný masový vrah. Opäť raz americký Juh ako vyšitý. Škoda, že danú látku trochu degraduje TV spracovanie, ktoré sa najviac prejavuje obrazom (neprirodzené farby) a hereckými prejavmi. Najlepšie nakrútené sú určite thrillerové scény, pri ktorých sa až dych zatajuje, naopak, emotívne scény sú ako z nejakej telenovely a to vyšetrovanie je ako epizóda nejakého lacného krimi seriálu. Celkom dobre sú obsadení hlavná hrdinka (Katie Douglas) a aj úchyl (Rossif Sutherland). ()

b.dragonfly

Tak tady mi vůbec nevadilo, že jde o TV film. Silný a dojemný příběh podle pravdivé události o mladičké Lise McVey, kterou v roce 1984 unesl sériový vrah Bobby Joe Long. Lisu skvěle zahrála krásná Katie Douglas a pouhý únos bohužel nebylo to nejhorší, co se jí během života stalo. Během sledování mi ukáplo i pár slziček. 4/5*. ()

petikacka

Tady by mi víc vyhovoval styl docudrama, protože jako film mi to přišlo moc plytké. Přestože  to bylo podle true story, tak to zpracování mě moc nebavilo i když to byl drsný příběh. Za mě 65% ()

zahadum

Silný príbeh ktorý vychádza zo skutočnej udalosti. Lisa bola a vlastne je skutočná hrdinka a veľmi ale naozaj veľmi statočná žena ! Spracovanie na jednotku a aj keď je to TV film má to silný dramatický  náboj. ()

mi-ib

Nepříjemné se dívat na to, co se ve filmu děje, ale zároveň jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Celkový pocit ze snímku trochu kazí ta televizní forma, která je patrná zejména v druhé půlce. Každopádně jde o velmi působivé dílko a ty čtyři hvězdy jsou velmi silné. ()

Porp

Ako natočiť film pre celú rodinu o takej znepokojujúcej téme akou je znásilnenie a nevznikla z toho kontroverzná záležitosť na spôsob Irreversible? Nuž nejak takto! A namôjveru, nebudete sa nudiť až do konca filmu! Jedinú výčitku by som snáď našiel iba v tom ako boli vyobrazené 80-té roky. Všetko by to bolo OK, telefóny majú poctivo svoje pevné miesto na stoloch a stenách, len tá móda tam akosi nesedela. Chcelo by to o číslo väčšie krikľavé saká s poriadne veľkými plecnými vypchávkami a o dosť viacej rifloviny. ()

bearmeedek

Tento skutečný příběh by možná nikdo pro film lépe nevymyslel. Od chvíle, kdy Lisa ve spolupráci s detektivem začne "vyšetřovat", jsem jen zíral. A to je tu ještě druhá linie, kde absolutně nikdo nechce věřit tomu, co se jí opravdu stalo. 90%. ()

papadoce

No, za prvé, nečítajte popis k filmu. Kto ho písal si zaslúži jednu obuvákom na hrtan, jebo. A teraz k filmu samotnému. Ak to budem brať ako televízny film, potom sa jedná o jemne nadpriemerne surovo podaný príbeh jednej preživšej obete masového vraha. Neuvidíme krv, ani žiadnu z vrážd, avšak samotný únos, väznenie a znásilňovanie sú natočené s dôrazom na ich chlad a krutosť. V prípade TV filmu to spĺňa tie najprísnejšie kritéria. Ak by som to mal ale brať ako cinema art, potom to tie detaily, širší príbeh ohľadom dalších vrážd a podobne, rozhodne postráda. Prvá hodina bola natočená chladne a surovo a pocitovo trvala omnoho dlhšie. Posledná polhodinka už zbehla rýchlo, spolupráca s políciou a legendárnym Harmonom bola nečakaným spestrením a film mal potrebný happyend bez nejakej akčnej strieľačky. Dám poctivé filmové 4, treba dodať že zaslúžené. Plynovú komoru všetkým, ktorí znásilnili ženu alebo dieťa. Možno by stačila kastrácia príborovým nožíkom. Film dobrý a ťažký. ()

celticek

Holka chytrá, únosce strašný debil. Špatně je udělaná zejména pasáž, kdy si máme myslet, že na základě práce v koblihárně Lisa ukecá i sériového vraha. To bylo hodně uhozené. Že je to TV film vidíme okamžitě, ale nevadí. Mohlo to být uvěřitelnější, kdyby se děvče tak chovalo, pravý by ji určitě zlikvidoval, jak všechny ostatní. Skutečné Lise respekt. Rodinu pozavírat až zčerná. ()

syphoon

Scénář více než zajímavý. Herecký výkon hl. postavy byl však tak umělý, že jsem si připadal jak kdybych koukal na reklamu o únosech. Bohužel! 60% ()

LdaVinci

No ty vole! tak to bylo silný kafe teda.. a ještě podle skutečné události.. obrovskej respekt této děvčici, protože ano, tohle bylo výjimečné a ona je výjimečná. Celej život v prdeli, pak se jí stane toto a ještě ji pomalu nikdo nevěří. Jinak film jako takový je podle mě skvěle zpracovanej, hlavní protagonistka podle mě výborně a přesvědčivě zahrála a vzhledem k takto silnému tématu si dovoluji dat za plnej. :) ()

iN

Co víc napsat, než že na produkci Netflixu je to skvěle atmosférický film, s výraznou hlavní hrdinkou, která ačkoli je o polovinu menší než všichni ostatní ve filmu, má odvahy na rozdávání. ()

riza-do

Televizní film s velmi silným příběhem podle skutečné události, který by se rozhodně nemusel stydět jít do kin. Výborný přesvědčivý výkon Katie Douglas, jenž ztvárnila oběť únosu násilníkem a když už se jí podaří osvobodit, to nejhorší teprve přijde — děsivá rodina, neschopní policajti, které by za takové jednání k oběti člověk nejraději viděl šlapat chodník. ()

palmovylist

Skvěle zahráno, skvěle podáno. Filmu jde jen máloco vytknout a fakt by mě zajímalo, jestli si hlavní hrdinka skutečně byla schopná vybavit cestu, jako to bylo ukázáno zde...pokud ano, tak klobouk dolů...85% ()