Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Promítání zakázaného filmu má katastrofální následky. (mikki089)

Recenze (8)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po prvních dvou dílech seriálu American Horror Stories s názvem Rubber(wo)Man otevírá třetí díl zcela nový příběh. Hlavní zápletka se poté točí kolem filmu ´´ Rabbit, Rabbit´´ , který je tak zlý, až je prokletý, jednoho letního kina a jeho návštěvníků, které zmíněný film promění ve vraždící monstra. Je třetí díl seriálu fajn?   Těžko říct. American Horror Stories ukazuje, že se dá s formátem jednoho příběhu na jeden díl zajímavě pracovat, zrovna příběh Drive In ovšem působí tak trochu dojmem, že se v něm příliš dlouhou dobu nic neděje, poté dojde na brutální následky projekce, nějaké vyrovnání s tím a tím to končí. Celé to vlastně začne tak trochu jako nevinný high school film, kde panicové touží po prvním sexu a k onomu prvnímu styku by konečně mělo dojít v letním kině. Jenomže právě letmé náznaky naznačí, že je s oním filmem něco špatně a to se pochopitelně potvrdí jako pravda. Dojde na skutečně brutální jatka a to taková, že i na American Horror Story jde o strašně brutální řežbu. Jenomže jinak to je vlastně všechno a ono vyvrcholení děje je tak trochu slabé. A tečka za celým příběhem je sice zajímavá, právě tečka ovšem ukazuje, že by možná byl příběh o konci tohoto příběhu o poznání zajímavější. Jenomže jsme místo toho dostali výsledný děj Drive In.   Nové postavy kdovíjak nezaujmou, jedinou výjimkou tvoří šílený filmař Bitterman v podání Johna Carrolla Lynche. Lynch, který už v rámci klasického American Horror Story vynikajícím způsobem ztvárnil už Twistyho, Johna Gacyho nebo Benjamina Richtera je v téhle roli jako maniakální filmař skvělý a zamrzí, že nedostane více prostoru. Zbytek jednoduše kdovíjak nezaujme.   Jinak v podstatě vše zůstává při starém. Další várka popkulturních odkazů , další várka černého humoru a tak dále. Prozatím je American Horror Stories rozhodně sešupem oproti klasickému American Horror Story, právě třetí díl Drive In to ovšem ukazuje výrazněji než předchozí dva díly Rubber(Wo)Man. Scénáře prozatím rozhodně mají daleko ke kvalitám klasického AHS a i ty výkony jsou prozatím o poznání méně zajímavější. Přesto snad tohle nepůjde ve finále říkat o všech následujících epizodách. Především kvůli té následující s názvem ´´ The Naughty List ´´, kde si Danny Trejo zahraje vraždícího Santu Clause by to byla neskutečná škoda..... ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zábavná, svižná a krvavá jednohubka, skvelá atmosféra autokina a prekliateho filmu. Gore je parádne, námet si to žiadal a nesklamalo. Do cca 40 plus minút sa už asi viac napchať nedalo, vynikajúce! ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Aké je to jednoduché keď Murphy, Paulsson a Falchuk nešľapú na liberálny plyn naplno. Síce ten trans niečo to trochu pokazil a trauma tejto neofašistickej trojice z toho že ich väčšina ľudí nepozná a nikdy nedosiahnú výraznejší úspech sa prejaví v momente keď staršia klitorisáčka vysvetľuje ako zrušila Stanleyho Kubricka (kto aspoň trochu rozumie filmu vie akou legendou bol a čo všetko si mohol dovoliť, nielen voči feministickým klitorisáčkam v štýle Sarah Paulsson) celkovo je však nápad s filmom Rabbitt Rabitt dobrý a vydarené je aj jeho spracovanie. A aby bolo všetkým jasné aké rasistické je vnímanie sveta neoliberálneho odpadu spoločnosti, masaker v kine prežijú afroameričania a na konci epizódy násťročná afroamerická feministická klitorisáčka postrelí bieleho muža. Tu máš svoj obraz spoločnosti, Ryan fašoun Murphy. ()

DavidHolub 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S tímto seriálem je to jako na houpačce. První díl skvělý, druhý příšerný a třetí dost slušný! Naprosto vyhovující stopáž, takže nebyl čas se nudit. Takže tento díl hodnotím jako: Krvavý, zábavný, dobře provedený. 70% ()

Vabr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Děsná blbost, že od AHS má tento nový seriál velmi daleko, je jasné, ale aby zatím všechny tři díly byly totální blbosti, je co říct. Protentokrát vyměnili gaye a lesby za jednu hnusnou transku a obměnili to za nové, opět vypatlané teenagery. Sám o sobě nápad dílu není špatný, ale provedení je otřesné, sračkoidní a především NUDNÉ. Od té doby, co se postavy ocitly v karavanu, můj mozek jel už jen tak napůl plynu a závěr, ten nemá co v druhé dekádě 21. století dělat. Hrůza děs, už teď si to moc nepamatuju, a to jsem to viděl teprve před 2 dny. Rozhodně o něco horší než první dva díly. Jediný intro stálo za něco, to musím opravdu ocenit. Jo a taky bych zapomněl málem zkritizovat, že tam ani neukázali trochu normální záběr na ten film...projevuje se tím tak akorát low budget, jelikož se jim nechtělo vymýšlet, co že by to tam za film vlastně mělo být. ()

Reklama

Reklama