Reklama

Reklama

Cesta z města

  • angličtina Out of the City
TV spot

Obsahy(1)

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (396)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"No, ale nemám auto !!" - "Ty nemáš nohy ??" - "No, ale bez auta nic neudělám, nic nestihnu !!" - "Co chceš stihnout ?? Svou smrt ??" ;) Jeden by čekal od režiséra jménem Vorel nějakou ptákovinu, no jo, ale když on ten Tomáš senior točí spíš sračky než ptákoviny, i když odvahu a koule to von zase má, jenže to prostě nestačí !! Mně to nestačí, byť jsem se snažil, jak jsem jen mohl, prostě mu ne a ne přijít na chuť, stejně jako odpudivě přehrávajícím, ať už úmyslně či neúmyslně, pořád mě to sere, navíc tato stylizace nemůže fungovat dík skutečně hrajícím Polívkovi s Ljubou Skořepovou, Sklepákům v čele s neuvěřitelně tragickým Tomášem Hanákem a Milanem Šteindlerem, tomu bych ty myslivecký vousy s chutí hned zapálil !! Chápu, co chtěl pan Vorel tímhle snímkem sdělit, svým způsobem se jedná o myšlenku tuze chvályhodnou, nicméně podávat ji prostřednictvím nesmírně agresivního a totálně vyprázdněného takřka černobílého příběhu, rozuměj slepence hodně nepovedených gagů, s poselstvími tak křečovitě militantně proticivilizačními, že se to bude zdát stravitelné a nesebeparodující opravdu jen přežraným (malo)měšťákům s naivní představou venkova, které prostě sere vstávat každý ráno v šest a kodrcat se přecpaným metrem do kanclíku 2x1 metr.. Většina špatně napsaných postav, ostatně Petra Jarchovského tady necítím ani náhodou, se chová naprosto šíleně, jako totální buranská hovada s takovou samozřejmostí, jistě, tady ještě Vorlovy záměry chápu, že to až hezké není, a tak mě zkrátka nebaví ani ten Bolek Polívka, a to už je opravdu na pováženou, když navíc jako nejsnesitelnější charakter vyznívá nakonec Vlastička Evy Holubové, zde až neskutečně umírněné, kterou běžně nemůžu ani cítit !! S dialogy si Vorel nikdy nerozuměl, obecně lze říci, že čím méně se v jeho snímcích mluví, tím jsou kvalitnější, no asi prostě jen lepší, což výborně dokumentuje Skřítek, který mě naopak znechutil z docela jiných důvodů, to, co však musí jeden poslouchat v Cestě z města, už opravdu ani hezké není, především ta czenglish Hanákova ajťáka už hraničila s naprosto extrémním nevkusem, stejně jako většina samoúčelně vulgárních a sexistických vtípků, které dokonce v kontrastu s těmi rádoby filozofickými žvásty ženských postav činí ze snímku naprosto nekonzistentní patvar, který značí jediné, totiž že se Vorlovi jeho plytká taškařice, která tak moc chtěla hrozit prstem, až si ho strčila do nosu, rozpadla pod rukama.. Stejný kontrast nabízí i naprosto odpudivá uječená amatérská hudební složka Michala Vícha v porovnání s často až geniální kamerou, ano, pokud jste tady někde mohli najít trochu té poetiky, pak jen díky ní, nedoceněného Marka Jíchy !! Mimochodem ty postsynchrony se zde rovněž zrovna dvakrát nepovedly, jejich smysl ani dost dobře nechápu, a upřímně mě ani vzhledem k ubohosti snímku nezajímá.. ()

Nautila 

všechny recenze uživatele

Film, co se mi strefuje do noty. Na nic si nehraje a nemyslím, že by chtěl nějak poučovat a moralizovat. Jen reflektuje to, co si dnes mnoho lidí přeje, mnohokrát o tom ale ani nevědí. Příjemný humor, pěkné prostředí a vizuál a Luba Skořepová je jako babka "kořenářka" na jedničku s hvězdičkou. Klidně si ho pusím opakovaně a budu snít, jak by bylo fajn zavést znovu směnný obchod, žít bez přebytku hloupostí, česat jablka a trhat bylinky.:) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„´Sem si všim´, že ho máš menšího, než táta Jarda.“ – „To závisí od situace.“ O CESTE Z MESTA sa ťažko píše, pretože jej najväčším kladom nie je ani tak herecké obsadenie (Barbora Nimcová, Hanák, Suchařípa, Ondríček, Šteindler, Polívka, malí Vorlovci, veľký Vorel), ale atmosféra. Tej výrazne pomáha inteligentný umelecký zámer zúčastnených: nerobia paródiu na „elektronickú“ dobu ale ani sa pateticky netopia v prekrásnych lesných exteriéroch. Ťažko sa opisujú spevácke scénky, homosexuálny pilčík, vtipné dialógy, skvelé postavy (a postavičky), smutné i veselé, moderné i staromódne atď. Toto treba vidieť a precítiť. Najlepšie so smaženou bedľou. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zájem o přírodu a o venkov je něco, co u Tomáše Vorla docela chápu a přijímám to. V kontrastu s moderním a přetechnizovaným světem velkoměstě vyniká klid toho venkova, který je tak nějak smířený se vším. Je mnohem blíž přírodě a tím vlastně i člověku. Herecké výkony jsou příšerné a Hanák ukazuje, že není nijak výjimečným hercem, ale já si spíš tak nějak myslím, že tohle po něm Vorel chtěl. Do jeho filmů to sedí. Nemůžu říct, že by mi tenhle snímek přímo učaroval, ale mám ho rád a chápu proč ten venkov. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (18)

  • Natáčelo se v městečku Rabštejn nad Střelou v Plzeňském kraji, v Doubravici u Nečtin, v Třeboni a na Manětínsku. (Sinecod)
  • Ve scéně 48. minutě, kdy Markéta (Barbora Nimcová-Schlesinger) holčičce tvrdí, že strom, na který se dívka ptá, je buk, jde ve skutečnosti o jilm. (ČSFD)

Reklama

Reklama