Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Nejsnesitelnější snímek Tomáše Vorla. Po letech jsem si ho připomněl a stále mi vadí hlavně ten neotesaný způsob, jakým se vtipné momenty tlučou s těmi naprosto trapnými. Tomáš Hanák hraje sice dobře, ale občas i nedobře přehrává, většina sklepáckých herců i "herců" se v Cestě z města zřejmě objevila hlavně proto, aby Vorel nemusel shánět a sáhodlouze (penězi) přemlouvat jiné... A ty halucinogenní zdrogované chvilky jsou taky úplně špatné. Přesto všechno ale miluji (nejen západočeskou) přírodu, a té Cesta z města skládá velký hold. Takže za to "eko" nakonec díky.(6.10.2012)

 • OG_Swifty
  ****

  "Já Ti řeknu jednu věc - Kompjůtr nepodojíš!" Dobrá polovina filmu působí dost WTF dojmem; Hanák tam sází anglický termíny a jeho syn mu říká debile, kočí říká o malým klukovi "Kouřit vocas by mu šlo líp" a k tomu rebelující Nimcová a bláznivá Skořepová byly pak kapitola sama pro sebe. Přesto mě ten film něčím zaujal a tak jsem se koukal dál... nevím jestli to bylo tím Hanákem, zvědavostí, perverzí, nudou nebo mixem všeho, ale nakonec to byla prdel. Komplet parta kolem Čtvrtníčka se mihla v menších roličkách a k tomu perfektní Suchařípa, Polívka a samozřejmě již zmiňovaný Hanák. Jeho syn se naštěstí časem uklidnil a pak už to byla sranda, jak tam vožralej Polívka fluše do postele a skáče v holinách..(25.5.2016)

 • Marigold
  ****

  Mám tenhle fim shlédnutí od shlédnutí raději a raději. Proč? Protože jediný Tomáš Vorel dokáže sklepáckou poetiku přenést na plátno tak, aby nepůsobila trapně a přitom neztrácela svoje infantilní kouzlo. Cesta z města je film s krásně naivním (a troufám si říci, že úmyslně naivním) příběhem útěku před civilizací, s krásně naivní a hravou hudbou, překrásnou hlavní představitelkou, nádhernou barevnou stylizací (ty podzimní barvy miluju!) a humorem, který mě osobně konvenuje. Herecké výkony herců i neherců jsou obdivuhodně sladěny do typicky sklepáckého přehrávání, některé repliky jsou ve své přímočarosti velmi působivé a když nastoupí na plac pan farář Hnilička, dostávám se do extáze takřka religiózní. Je to taková hezká hříčka, která mě umí dojmout...(17.3.2004)

 • Master19
  ****

  Na tomto filmu jsem byl dvakrát v kině a kdykoliv běží v televizi, nedokážu si ho nechat ujít. Má nějaké zvláštní kouzlo, které mě dostatečně zasáhlo. Sice nemůžu přehlížet všechno ty nedokonalosti, které Cesta z města má, ale ani když se naskládají na sebe, nedokážou snížit hodnocení víc, než o jednu hvězdičku... "Dva skřítci jdou lesem..." :-)(14.3.2005)

 • Gemini
  ***

  Eko bio druidsko šamansko new age alternativní úlet Tomáše Vorla... to zcela bez debat je. Ale je to úlet tak důkladně a důsledně vytvářený, že je to svým způsobem působivé. Zejména pokud jde o vizuální stránku filmu je to značně svébytná záležitost, a je - kdyby nic jiného - ve své ujetosti zajímavá. Jen se nějak nemůžu smířit s tím jak je tu to "nastavování zrcadla" naší bláznivé rádobyinformační a rádobysvětové společnosti cpáno do popředí těmi nejprimitivněji srozumitelnými prostředky. O tom, co se vám bude režisér snažit sdělit, máte díky názvu filmu jasno po deseti minutách, zbytek si dejte podle toho, jestli vás Vorlův styl oslovil (houbičky apod. nejsou na škodu, ostatně si na nich frčí i hrdinové filmu), nebo jestli máte kinematograficky výzkumné choutky a chcete si říct, že "jste to viděli". Pro mě to není nic víc než kuriozita... 60%(13.4.2014)

 • - Natáčelo se v městečku Rabštejn nad Střelou v Plzeňském kraji, v Doubravici u Nečtin, v Třeboni a na Manětínsku. (Sinecod)

 • - Malý Honzík (Michal Vorel) hrá na začiatku filmu na notebooku akčnú hru "Shadow Warrior" z roku 1997. (Jello Biafra)

 • - Bláznivá husopaska je ve skutečnosti plzeňská rodačka a učitelka na penzi žijící v Rabštejně nad Střelou. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace