Tenhle film mě naprosto uchvátil. Byť už znám tvůrčí schopnosti Tomáše Vorla, stejně jako herecké umění Tomáše Hanáka, Bolka Polívky, Evy Holubové a dalších zde účinkujících, byl jsem velmi, ale opravdu VELMI mile překvapen. Po naprosto šíleném začátku (v něčem mi to připomínalo mou práci) došlo v životě dvou lidí k zásadnímu zvratu - odjeli z velkoměsta strávit víkend na venkov. A po poněkud rozpačitém začátku onoho víkendu tam našli ráj. Tedy obrazně řečeno. Je jasné, že ani život na venkově není dokonalý a obzvláště v dnešní době začíná nebezpečně připomínat městské poměry. Ale v tomto filmu je vykreslen takřka jako pohádková idylka, která (spolu s nezbytným ženským prvkem) dokáže oběma mužským hrdinům zamotat hlavu. Obzvláště v případě otce v podání Tomáše Hanáka je zřejmé, že něco takového snad hledal celý život, respektive čekal na něco takového, protože na hledání mu jaksi nezbýval čas. A nyní je ochoten a schopen kvůli tomu hodit za hlavu i poměrně lukrativní místo, výměnou za práci v lese, bydlení v polorozpadlé dřevěné chalupě s vesnickou dívkou po boku, krmení králíků, sušení bylin a pití čajů, domácích vín a pálenek... Bylo to hrozně milé a na druhé podívání ještě lepší, než napoprvé.(15.12.2002)

• Kadlík

Vorla i sklepáky mám rád, ale tohle se jim podle mě moc nepovedlo. Začalo to u dobrého obsazení, sem tam to nabídlo vtipnější scénku (hlavně kvůli hercům) ale po příběhové stránce mě to ničím nezaujalo. Příliš divné, příliš mimózní. Na tenhle film zdá se nemám myšlení. A ta prvoplánová COOL řeč je taky mimo. 5/10(29.6.2012)

Honza (Tomáš Hanák), programátor z jedné softwarové firmy, stejně jako většina ajťáků žije jen a pouze svoji prací. Jedničky a nuly jsou pro něj vše, a jen zřídka ho z práce dokáže něco vyrušit. Ale jedno přece - jeho syn, malý Honzík, žijící se svoji matkou a jejím novým přítelem. Jednoho dne se Honza s Honzíkem vydávají na společný výlet do přírody. Zakotví v malé vesničce, která je svým prostředím, příjemnými lidmi a hlavně krásnou Markétou úplně pohltí ... Honzovo "postižení" je mi hodně blízké - i když si náhodou dovolím vzít dovolenou, tak stejně musím být stále na příjmu, s notebookem nedaleko. A že jsem kolikrát nepřemýšlel o něčem podobném jako Honza - prostě vypadnout. V tomto mi film Tomáše Vorla přišel hodně sympatický. Jenže celkové zpracování už mě tolik neuchvátilo - ač Tomáš Hanáka jako herce uznávám, tady mi vůbec neseděl (a jeho styl "práce", kdy si větší část zdrojáků jakože diktoval nahlas? hm), malej Honzík (Michal Vorel) by potřeboval spíš dostat pár facek, než výlet do přírody. To už mne spíš zaujalo osazenstvo vesnice, hlavně dvojice Eva Holubová a Bolek Polívka...(11.3.2011)

• kagemush

Zatím nejhorší z českých opočinů co jsem kdy viděl(Andělskou tvář jsem zatím nedokoukal). Pro mě horší,že ten unylý umělohmotný paskvil dost lidí Vorlovi sežralo. ( s Civalem v podstatě souhlasím,jen si myslím že k tomu rozpadu hodně napomohla Vorlova úporná snaha alespoň něco natočit ,,jako že myšlenkuju" a že paní Nedošínská by byla vedle Hanáka bohyní hereckého kumštu)(3.5.2009)

Na tomto filmu jsem byl dvakrát v kině a kdykoliv běží v televizi, nedokážu si ho nechat ujít. Má nějaké zvláštní kouzlo, které mě dostatečně zasáhlo. Sice nemůžu přehlížet všechno ty nedokonalosti, které Cesta z města má, ale ani když se naskládají na sebe, nedokážou snížit hodnocení víc, než o jednu hvězdičku... "Dva skřítci jdou lesem..." :-)(14.3.2005)

• - V 20. minutě, kdy Honza (Tomáš Hanák) spadne z koně, si lze všimnout, že herci nepřirozeně narostou vousy, stejně jako v 16. minutě, kdy nese syna do sklepa. (vagonx)

• - Ve scéně 48. minutě, kdy Markéta (Barbora Nimcová-Schlesinger) holčičce tvrdí, že strom, na který se dívka ptá, je buk, jde ve skutečnosti o jilm.  (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Bláznivá husopaska je ve skutečnosti plzeňská rodačka a učitelka na penzi žijící v Rabštejně nad Střelou. (sator)