Honza (Tomáš Hanák), programátor z jedné softwarové firmy, stejně jako většina ajťáků žije jen a pouze svoji prací. Jedničky a nuly jsou pro něj vše, a jen zřídka ho z práce dokáže něco vyrušit. Ale jedno přece - jeho syn, malý Honzík, žijící se svoji matkou a jejím novým přítelem. Jednoho dne se Honza s Honzíkem vydávají na společný výlet do přírody. Zakotví v malé vesničce, která je svým prostředím, příjemnými lidmi a hlavně krásnou Markétou úplně pohltí ... Honzovo "postižení" je mi hodně blízké - i když si náhodou dovolím vzít dovolenou, tak stejně musím být stále na příjmu, s notebookem nedaleko. A že jsem kolikrát nepřemýšlel o něčem podobném jako Honza - prostě vypadnout. V tomto mi film Tomáše Vorla přišel hodně sympatický. Jenže celkové zpracování už mě tolik neuchvátilo - ač Tomáš Hanáka jako herce uznávám, tady mi vůbec neseděl (a jeho styl "práce", kdy si větší část zdrojáků jakože diktoval nahlas? hm), malej Honzík (Michal Vorel) by potřeboval spíš dostat pár facek, než výlet do přírody. To už mne spíš zaujalo osazenstvo vesnice, hlavně dvojice Eva Holubová a Bolek Polívka...(11.3.2011)

• kingik

Cesta z města jednoho obrýleného programátora Honzy je docela uhozená. Poměrně jsem sázel na herecké obsazení, když už děj za moc nestál, ale to dost podléhalo slabému režijnímu pojetí. Nejvíc to měla být komedie, ale veškeré vtipy se rozutekly asi do lesa. Příběh pak nějak nudně doklopýtal do svého konce a celý film rychle vyšuměl. Pochopitelně v příběhu nechyběla konfrontace muže z města se "zaostalými" venkovany. On, který používá vyspělou počítačovou techniku, najednou má před sebou Bolka Polívku v "jézédáckém" ohozu a má se zabíjet prase. To byla jedna z těch lepších scén, ale jinak nuda a šedivá filmová oblaka. Tomáš Hanák už také zahrál lépe. Pokračování snad ani vidět nepotřebuji. Klady: námět + barvité leporelo místních venkovanů. Zápory: film nemá parametry pro kino a vypadá jako levná televizní hra - slabé režijní pojetí - uhozený a nudný děj - žádná vtipná scéna - řídký příběh se zdlouhavým natahováním - divná žánrová nevyhraněnost - nevyužitý satirický podtext - film vyšumí naprosto do ztracena. 20%(5.3.2013)

Vlastně je to film o loučení a nebo přijmutí sebe sama...Co mi nesedělo a odrazilo se to na hodnocení filmu byl buranský dialekt,nesmyslně vložené anglicismy nejen v řeči programátora Honzy a taková ta snaha o rebelantství.Není to nakonec ale špatný film. Obsahuje velkou spoustu krásných pohledů do přírody a dohromady tvoří krásně barevný celek plný všelikých rostlin(třeba i te marihuany) a záběrů na slunce či měsíc....Po dějové linii je to typický příběh kdy otec se synem jedou na vesnici aby unikli všednímu velkoměstu a nudné práci či škole a potkají milé obyvatele jakési zapadlé malé vesničky - zahraje milá hudba plná triol a dva "mladí" protagonisté filmu se zamilují, kluk si najde kamarádku a sblíží se s milými vesničany a všichni žijí šťastně až do smrti..Doposud je to krásné, ale do role věčně zhulené Markéty bych spíše zvolila někoho jiného(někoho kdo umí hrát) a Tomáš Hanák sice nebyl tolik špatný, ale zase uplně na jedničku to nebylo. Celkově bych spíše řekla,že film na mě zapůsobil jako celek docela blahodárně ovšem jen díky tomu,že jsem to vydržela až do konce.Občasná absence inteligentního a směrodatného dialogu člověka praští po obličeji.(9.9.2012)

• Estrellita

Tohle zkrátka nebyl můj styl, a to jak příběhově, tak technicky. Film je natočený jako z rychlíku, charaktery nejsou na začátku uspokojivě představeny, prostředí a situace taky ne. Příběh je jednoduchý, někteří herci slušní (NE Hanák), ale upálila bych zvukaře a střihačovi tím minimálně pohrozila. Navíc se objevují doočíbijící logické nesmysly... A když se tam vyskytne ksicht "Bohuše" Polívky, je průser definitivně potvrzen. Ty dvě hvězdičky jsou jenom za milou hlavní herečku a dobrou myšlenku filmu. 30%(1.8.2013)

• kagemush

Zatím nejhorší z českých opočinů co jsem kdy viděl(Andělskou tvář jsem zatím nedokoukal). Pro mě horší,že ten unylý umělohmotný paskvil dost lidí Vorlovi sežralo. ( s Civalem v podstatě souhlasím,jen si myslím že k tomu rozpadu hodně napomohla Vorlova úporná snaha alespoň něco natočit ,,jako že myšlenkuju" a že paní Nedošínská by byla vedle Hanáka bohyní hereckého kumštu)(3.5.2009)

• - Ve scéně 48. minutě, kdy Markéta (Barbora Nimcová-Schlesinger) holčičce tvrdí, že strom, na který se dívka ptá, je buk, jde ve skutečnosti o jilm.  (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V 20. minutě, kdy Honza (Tomáš Hanák) spadne z koně, si lze všimnout, že herci nepřirozeně narostou vousy, stejně jako v 16. minutě, kdy nese syna do sklepa. (vagonx)

• - Kočího (Jiří Hruška) nadaboval Jiří Fero Burda a neurotického programátora Bambasa (Luboš Veselý) nadaboval Jiří Macháček. (Jello Biafra)