Ocelová smrt

(neoficiální název)
  • USA Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn (více)

Tyran Jared-Syn (M. Preston) se pokouší ovládnout svět prostřednictvím temných sil ukrytých v mystických krystalech. Zkušený prospektor je zabit a jeho dcera Dhyana (K. Preston) unesena. Ranger Dogen (J. Byron) s pomocí bývalého vojáka Rhodese (T. Thomerson) zahajuje odvetnou akci. Cestou se probíjejí nepřátelskými nástrahami a přicházejí na území mocného kmene kyklopů, kde Dogen podstupuje vítězný souboj s jejich vůdcem. Ranger se dostává do podzemního paláce, kde se Jared-Syn před shromážděním svých příznivců prohlašuje za budoucího pána světa. Velitel kyklopů, který je přítomen také, však vyslechne Dogenovo varování před skutečnými úmysly tyranského vladaře a společně s rangerem vyvolají rozhodný odpor. Jared-Syn se štěstím a s využitím svých schopností navždy prchá pryč z tohoto času a prostoru, i přes marnou snahu pronásledovatele Dogena. Svět je zachráněn a štěstí Dhyany a rangera již nestojí nic v cestě. (ČSFD)

TERRORDROME

Preplácaný a zbrklý postapo trash dovedený do krajnosti, kde Mad Maxovský hrdina s neustále desivo vytrešteným pohľadom jazdí púšťou v obrnenom vehikle a bojuje s rôznymi cyborgami, mongoloidnými mutantmi, príšerkami na rukavičke či energetickým baraním monštrom. Vzduchom lietajú lejzrové lúče, hrdina halucinuje o horiacom strome do ktorého zatne sekeru a syn hlavného záporáka strieka zo svojej robotickej ruky kyselinu. Akčné scény sú dosť kostrbaté, s výnimkou autonaháňačky so slušnými karambolmi a momentu kde hrdina odtrhne Jared-Synovmu synovi tú jeho striekačku od lakťa. Atrakcie nahádzané hala-bala na seba pôsobia dosť zmätene, ale na druhej strane sa film ničím nezdržuje a neurvalo sviští. Akrát postráda koniec, lebo pri finálnej psychedelickej jazde na vznášadlách skrz červie diery a rôznofarebné geometrické obrazce záporák Jared-Syn proste niekde zmizne. Postavy sa radujú a uzavrú priateľstvo s mutantmi, len ja by som rád vedel čo sa vlastne stalo. ()

corpsy

Snímok svojim feelingom pripomenie vynikajúceho VESMÍRNEHO LOVCA. METALSTORM je podobne ako LOVEC, z toho istého roku, je v 3-D a je zmesou MAD MAXa ( hlavný predstaviteľ dokonca nosí takmer identický kožený oblek ako Max Rockatansky ), HVIEZDNYCH VOJEN a Indiana Jonesa. A musím povedať, že zmesou podobne vydarenou. Mohol by to byť naozaj zážitok a skúsenosť, vidieť to v kine v pôvodnom trojrozmernom formáte. ()

Mol

DEATH TO JARED-SYN! Když dva dělají totéž, není to totéž. Tenhle 'Mad Max' měl hodně malej rozpočet a je to taky vidět. Vozítko hlavního hrdiny, má do Maxova Interceptoru kurva daleko a masky vypadají, jako ze seriálu Red Dwarf. I tak mi film utekl hodně rychle a tak jsem se vyloženě nestihl nudit. ()

Corpsegrinder

Je to prakticky Planeta Krull, akorát středověk je zde vyměněnej za madmaxovskej post-apo svět. Zásadní problém je tak trochu prkenná akce která často působí dost antiklimaticky, neuškodilo by tomu kdyby to bylo trochu svižnější. Zbytek filmu úměrnej roku vzniku. ()