Pepek námořník (TV seriál)

Popeye the Sailor

• slovenský

Pepek námorník

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1960, 30 min

Dan Milner

Šialený špenátový hrdina. Toto je ďalšia z výborných rozprávok, mňa ale až tak veľmi nezaujala ako iné. Bolo to svojské. Odniesol som si z toho však, že ak budem jesť zeleninu a špeciálne špenát môžem byť silný a zdravý a to je pre deti pekný odkaz. Takisto som si spieval zvučku z tohto seriálu a dodnes si z nej niečo pamätám.(2.4.2012)

• Oyer

na tomto seriálu mě trochu vadí to, že každý díl se vyvíjí podobně, jednou je to na poušti, jednou pod vodou, jindy ve vzduchu, na lodi a pořád je to stejné dokola bez většího nápadu. Trochu ohraná smyčka, která jede pořád dokola, jen v nepatrně odlišném podání. Věřím, že nejmenším dětem se to může líbit...(10.11.2010)

Na svoju dobu to bola skutočne krásna animácia, aj keď tie Pepkove ruky vyzerali ako dva hodne zhubné rakovinové nádory. Ničmenej bolo to príšerné klišé, neustále bojoval o Olíviu a vždy to vyriešil tak, že si dal špenát a dobil toho druhého týpka. Poučné to nebolo, zábavné po čase tiež nie, ale animované krásne takže tri hviezdičky.(29.9.2008)

Klasika, na které jsem vyrůstala... Nikdy nezapomenu na Oliin hlas a na to, jak si ohryzávala nehty, když byl Pepek v nebezpečí. A taky na výchovné pasáže mezi jednotlivými díly, kde Pepkovi synovci zjišťují, že alkohol je špatný a na elektriku se nemá šahat s mokrýma rukama. A díky Pepkovi jsem jako jedno z mála dětí ve školce jedla špenát...(30.5.2008)

Proč nemám rád Pepka? Protože je to nuda. Proč? Protože každá epizoda je vlastně do mrtě stejná. Pepek něco dělá s Olivou, Brutus ji zblbne a Pepek nakonec vše zachrání a sem tam se tam objeví čarodějnice. Jinak náš dabing se Stanislavem Fišerem, Inkou Šecovou, Davidem Suchařípou a Dalimilem Klapkou je skvělý ačkoliv vznikal až v roce 1994. Nejvíc mě baví když se do toho stereotypu nachomýtne ten tlouštík a říká "Rád vám za hamburger dnes zaplatím zítra". Ale alespoň za tu nostalgii musím dát průměr.(7.9.2012)

• - Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)

• - Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)