Pepek námořník

(seriál)
  • USA Popeye the Sailor (více)

Najslávnejší rozprávkový námorník a konzument špenátu Pepek súperí zo zákerákom Blutom, ktorý sa vždy objaví v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Bluto a Pepek aj s priateľkou Oliv Oylovou a svojimi synovcami prinášajú v každom dieli dávku zábavy a ponaučenia. (Makky)

Karlos80

Člověku se ani nechce věřit že tato svého času u nás děsně populární záležitost je stará více jak padesát let ! Nepodívat se tak to tak tipuji někde na sedmdesátá, maximálně osmdesátá léta. I když některé méně zdařilé epizody z pozdějšího období které nám tady někdy v devadesátých letech servírovali komerční televize nebyli už nic moc a za nic nestáli jako ty původní. Bohužel, ale co naplat, je to už klasika a klasikou už navždy zůstane. Jednak už díky samotnému velmi charismatickému a neodolatelnému špenátovému Pepkovi ale i díky jeho vyzáblé přítelkyni Olivě a v neposlední řadě také díky jeho neustálému sokovi Blutovi, kterého mě někdy bylo fakt líto. Takovejch případů, ale bylo povíceru že pane Jerry nebo Zajíci atd..? Pepek byl ale stejně borec takový novodobý superman s ocelovými svaly. ()

Renton

Příběhy a dobrodružství Pepka Námořníka, jeho přátel i nepřátel patřili v dětství k tomu oblíbenějšímu, co jsem často sledoval. Až teprve nyní jsem zjistil o jak starý animovaný seriál a krátkometrážní epizody se vlastně jedná. Někdy jsou příhody na jedno brdo, někdy jsou ovšem velice originální, vtipné a poučné .. a špenát, ten je neodmyslitelnou součástí všech. Jo, mám rád špenát. ()

MM_Ramone

Nikdy som nemal porozumenie a sympatie pre ľudí, ktorí sa dopujú rôznymi legálnymi či nelegánymi produktami, aby nadobudli sebavedomie a nadľudskú silu. Niekto užíva anabolické steroidy, niekto frčí na kdeakých metamfetamínoch, no a Pepek americký námorník bol závislý na špenáte. Bez toho aby zožral plechovku tejto zelenej sračky, nedal ani ranu. Avšak keď sa nastrelil špenátom, tak sa z neho stala mašina, ktorá prevalcovala každého, kto sa mu postavil do cesty. ** ()

Dever

// Production Companies: King Features Syndicate, Famous Studios (1960-1962), Gene Deitch Associates (GDA) (1960-1962), Halas and Batchelor Cartoon Films (1960-1962), Jack Kinney Productions (1960-1962), Larry Harmon Pictures Corporation (1960-1962), Rembrandt Films (1960-1962), TV Spots (1960-1962) // ()

salahadin

Tady mám možnost zveřejnit svůj dlouholetý výzkum a analýzu palčivého společenského problému - existence supermlátičů a jejich obliba. Pepek jí špenát, Asterix s Obelixem potřebují nějaký dryák tajného složení, Spencer s Hillem potřebují jen pořádně vytočit a rozzlobit, OldShatterhand brání svou olověnou pěstí zákon, Arnieho žene vpřed rozpočet a Prince z Persie sexuální půst vlivem únosu princezny. Všichni by u dopingové kontroly neobstáli. Jen u Pepka mám dojem, že mu tu sílu dává hysterická Oliv, z toho by jednomu pnulo v pěsti jedna báseň. Parádní seriál propagující zdravou výživu a zvýšené kulinářské využití zeleně:). ()

• Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)
  • Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org] (ČSFD)

Související novinky

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí…