Pepek námořník (TV seriál)

Popeye the Sailor

• slovenský

Pepek námorník

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1960, 30 min

Dan Milner

Na svoju dobu to bola skutočne krásna animácia, aj keď tie Pepkove ruky vyzerali ako dva hodne zhubné rakovinové nádory. Ničmenej bolo to príšerné klišé, neustále bojoval o Olíviu a vždy to vyriešil tak, že si dal špenát a dobil toho druhého týpka. Poučné to nebolo, zábavné po čase tiež nie, ale animované krásne takže tri hviezdičky.(29.9.2008)

Přesně si pamatuju ten zvláštní pocit (bylo mi něco pod deset), když končil jakýkoliv díl Pepka Námořníka. Byl to zvláštní pocit, kdy mi bylo strašně líto, že končí něco, co jsem v té době zbožňoval a na co jsem se pokaždé tak těšil. V tom věku by Popeye the Sailor Man byl stoprocentně první v mém seriálovém žebříčku. 83 %(5.7.2011)

Tady mám možnost zveřejnit svůj dlouholetý výzkum a analýzu palčivého společenského problému - existence supermlátičů a jejich obliba. Pepek jí špenát, Asterix s Obelixem potřebují nějaký dryák tajného složení, Spencer s Hillem potřebují jen pořádně vytočit a rozzlobit, OldShatterhand brání svou olověnou pěstí zákon, Arnieho žene vpřed rozpočet a Prince z Persie sexuální půst vlivem únosu princezny. Všichni by u dopingové kontroly neobstáli. Jen u Pepka mám dojem, že mu tu sílu dává hysterická Oliv, z toho by jednomu pnulo v pěsti jedna báseň. Parádní seriál propagující zdravou výživu a zvýšené kulinářské využití zeleně:).(9.6.2010)

Příběhy a dobrodružství Pepka Námořníka, jeho přátel i nepřátel patřili v dětství k tomu oblíbenějšímu, co jsem často sledoval. Až teprve nyní jsem zjistil o jak starý animovaný seriál a krátkometrážní epizody se vlastně jedná. Někdy jsou příhody na jedno brdo, někdy jsou ovšem velice originální, vtipné a poučné .. a špenát, ten je neodmyslitelnou součástí všech. Jo, mám rád špenát.(8.9.2005)

• Oyer

na tomto seriálu mě trochu vadí to, že každý díl se vyvíjí podobně, jednou je to na poušti, jednou pod vodou, jindy ve vzduchu, na lodi a pořád je to stejné dokola bez většího nápadu. Trochu ohraná smyčka, která jede pořád dokola, jen v nepatrně odlišném podání. Věřím, že nejmenším dětem se to může líbit...(10.11.2010)

• - Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)

• - Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)