poster

Pepek námořník (TV seriál)

 • anglický

  Popeye the Sailor

 • slovenský

  Pepek námorník

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1960, 220x30 min

Střih:

Dan Milner
(další profese)
 • Raimok
  ****

  Přesně si pamatuju ten zvláštní pocit (bylo mi něco pod deset), když končil jakýkoliv díl Pepka Námořníka. Byl to zvláštní pocit, kdy mi bylo strašně líto, že končí něco, co jsem v té době zbožňoval a na co jsem se pokaždé tak těšil. V tom věku by Popeye the Sailor Man byl stoprocentně první v mém seriálovém žebříčku. 83 %(5.7.2011)

 • Paldiny
  ***

  Mal drsnú kérku, fajku v ústach, Willisovský ksicht v dobách kedy malý Willis ešte kadil do plienok a zvláštny fetiš na škaredé ženské. Povedzme si úprimne Olive za záchranu nestála. Ale keď sa rozvučnila známa znelka, Pepek pojedol zelený porast z plechovky, začal ten správny masaker. I keď s trochu zavádzajúcim obsahom, až taký silný zo špenátu nebudete.(18.12.2014)

 • salahadin
  ****

  Tady mám možnost zveřejnit svůj dlouholetý výzkum a analýzu palčivého společenského problému - existence supermlátičů a jejich obliba. Pepek jí špenát, Asterix s Obelixem potřebují nějaký dryák tajného složení, Spencer s Hillem potřebují jen pořádně vytočit a rozzlobit, OldShatterhand brání svou olověnou pěstí zákon, Arnieho žene vpřed rozpočet a Prince z Persie sexuální půst vlivem únosu princezny. Všichni by u dopingové kontroly neobstáli. Jen u Pepka mám dojem, že mu tu sílu dává hysterická Oliv, z toho by jednomu pnulo v pěsti jedna báseň. Parádní seriál propagující zdravou výživu a zvýšené kulinářské využití zeleně:).(9.6.2010)

 • Renton
  ****

  Příběhy a dobrodružství Pepka Námořníka, jeho přátel i nepřátel patřili v dětství k tomu oblíbenějšímu, co jsem často sledoval. Až teprve nyní jsem zjistil o jak starý animovaný seriál a krátkometrážní epizody se vlastně jedná. Někdy jsou příhody na jedno brdo, někdy jsou ovšem velice originální, vtipné a poučné .. a špenát, ten je neodmyslitelnou součástí všech. Jo, mám rád špenát.(8.9.2005)

 • kingik
  ***

  Neúnavná reklama na špenát, pokérovaný námořník Pepek bez své dýmky nedá ani ránu. Nešlo mně to nikdy moc dohromady propagovat zdravou výživu a současně nechat hlavního aktéra pobafávat z dýmky, ale přehlédnout svérázného námořníka bylo nemožné. Naturelem tento animovaný seriál padne do doby svého vzniku, 30 léta, opravdu dokonale. Námořnictvo a vojsko bylo tehdy neduživé a tak se přistoupilo k reklamní kampani tímto způsobem a špenát se dočkal propagace jako nikdy. K Pepkovi přibyly další postavy jako jeho vousatý a natvrdlý rival Blut nebo zbožnovaná Olive. Vidět všech 220 epizod opravdu nedokážu, ale to, co jsem viděl na mě působilo po čase stereotypním dojmem a ani po vehementním nucení jíst pravidelně zelenou listnatou rostlinu, jsem si na zdravou výživu nepřivykl. Dabing jednotlivých epizod není povedený. Starší Pepkovy příběhy jsou nápaditější a i lépe nakreslené než tenhle pozdější seriál. 60%(27.6.2012)

 • - Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org] (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)