Pepek námořník (TV seriál)

Popeye the Sailor

Pepek námorník

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1960, 220x30 min

Dan Milner

Sledoval jsem v mládí. Ale jinak víc pochval už asi nebude, protože už si z toho moc nepamatuji (například to, že hlavní postavu nadaboval můj oblíbený dabér Stanislav Fišer), což není, ale taky nemusí (Ruská ruleta) být zárukou kvality. Nicméně musím i po letech uznat, že Pepek je výborná & hlavně klasická postava, na kterou se nezapomene. Stejná slova mám i na úvodní znělku.(9.2.2009)

Člověku se ani nechce věřit že tato svého času u nás děsně populární záležitost je stará více jak padesát let ! Nepodívat se tak to tak tipuji někde na sedmdesátá, maximálně osmdesátá léta. I když některé méně zdařilé epizody z pozdějšího období které nám tady někdy v devadesátých letech servírovali komerční televize nebyli už nic moc a za nic nestáli jako ty původní. Bohužel, ale co naplat, je to už klasika a klasikou už navždy zůstane. Jednak už díky samotnému velmi charismatickému a neodolatelnému špenátovému Pepkovi ale i díky jeho vyzáblé přítelkyni Olivě a v neposlední řadě také díky jeho neustálému sokovi Blutovi, kterého mě někdy bylo fakt líto. Takovejch případů, ale bylo povíceru že pane Jerry nebo Zajíci atd..? Pepek byl ale stejně borec takový novodobý superman s ocelovými svaly.(25.2.2007)

// Production Companies: King Features Syndicate, Famous Studios (1960-1962), Gene Deitch Associates (GDA) (1960-1962), Halas and Batchelor Cartoon Films (1960-1962), Jack Kinney Productions (1960-1962), Larry Harmon Pictures Corporation (1960-1962), Rembrandt Films (1960-1962), TV Spots (1960-1962) //(7.5.2011)

• Oyer

na tomto seriálu mě trochu vadí to, že každý díl se vyvíjí podobně, jednou je to na poušti, jednou pod vodou, jindy ve vzduchu, na lodi a pořád je to stejné dokola bez většího nápadu. Trochu ohraná smyčka, která jede pořád dokola, jen v nepatrně odlišném podání. Věřím, že nejmenším dětem se to může líbit...(10.11.2010)

Tady mám možnost zveřejnit svůj dlouholetý výzkum a analýzu palčivého společenského problému - existence supermlátičů a jejich obliba. Pepek jí špenát, Asterix s Obelixem potřebují nějaký dryák tajného složení, Spencer s Hillem potřebují jen pořádně vytočit a rozzlobit, OldShatterhand brání svou olověnou pěstí zákon, Arnieho žene vpřed rozpočet a Prince z Persie sexuální půst vlivem únosu princezny. Všichni by u dopingové kontroly neobstáli. Jen u Pepka mám dojem, že mu tu sílu dává hysterická Oliv, z toho by jednomu pnulo v pěsti jedna báseň. Parádní seriál propagující zdravou výživu a zvýšené kulinářské využití zeleně:).(9.6.2010)

• - Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org]

• - Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)