Reklama

Reklama

Narvik

  • Norsko Kampen om Narvik (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Duben 1940. Oči světa jsou upřeny na Narvik, malé město v severním Norsku, které je zdrojem železné rudy potřebné pro Hiterovu válečnou mašinérii. Během dvou měsíců nelítostné zimní války utrpěl Hitler svou první porážku. (joss11)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (50)

mzss1 

všechny recenze uživatele

[60%] Narvik se nedá moc kritizovat, hlubší zápory tam nevidím, ale jako celek to moc nefunguje. Jen jednotlivé scény, především ty akční. Co se týče postav, je to takové chladné jak psí čumák, zejména ta ženská ústřední postava. V mnoha scénách mi to nepřišlo němci tak kruté jak by to mělo být, ale asi to bylo točené mírným a trochu jiným úhlem pohledu. Po technické stránce je to docela slušné, světlé chvíle film má, ale víc bych v tom neviděl. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jedná se sice o další zajímavou kapitolu druhé světové války, ale vyprávěnou způsobem, který neměl šanci mě zaujmout, prakticky velmi rychle přeskakuje v čase o týden, dva, tři a to ještě z postavy na postavu, takže bohužel není absolutně šance udělat nějaou dramatickou kapitolu i když se v příběhu někdy vysloveně nabízí.  Možná technický složky jsou na jakés takés úrovni, ale to je po hříchu fakt všechno. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Prakticky stejný film jako je Bitva v ústí Šeldy. Na Evropských válečných filmech člověk hlavně ocení jejich edukační význam, jelikož si Američani kradou ty nezajímavější bitvy pro sebe, je potom na Evropě aby nám dodala méně známé, leč nikterak méně významné události. Ocenit se musí fakt, že Nor mluví norsky, Němec německy, Angličan anglicky a Frantík francouzsky. Je tam krásná příroda, jak jsem zmínil nějaký ten edukační smysl a docela slušní herci. Jinak je to bohužel mdlé, nudné, bez výrazných dramatických scén a o akci raději nemluvím, když už je, efekty jsou na dnešní dobu už opravdu hodně zpátky. Dokoukával jsem to na 2x jen díky konci jsem neubral hvězdičku, protože chvilku už to vypadalo, že nás scénárista nechce jen unudit k smrti, ale ještě pekelně nasrat. A jaký byl ten Německý vyslanec ale kavalír, co? Nuda. 50%. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem nějakou bezva špionáž ze severu, skrývačky, sabotáž, tajný plán, dechberoucí záběry norské přírody, tak jak to Norové umí. Místo toho frázovitost, patos, trochu slušné válečné akce. Němci mluví německy, Francouzi francouzsky, Britové britsky, a Norové, aby se to nepletlo, taky anglicky. A nejhorší je, že hlavní ženská postava je hnusná zrzavá hilda co zradí Spojence, zatímco její známá (typologicky Jana Pidrmanová), se ve filmu jen mihne. Nejsympatičtějším hercem je pak borec co hraje německého konzula Fritze Wussowa. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Jsme Norové! Bojujeme jeden za druhého!'' --- Koukám jak blázen. Netflix kupodivu pro jednou přestal řešit práva menšin, problémy všech možných i nemožných pohlaví co jich jen dnes jen  na světě je a natočil solidní válečný biják z Norska. Ale místním znalcům se to nelíbí. To jsou všichni zmlsaní filmy o Commandos!? Preh málo akce!  O statečném boji Norů leckdo neví, ale když se řekne válka a Norsko, někdo si představí malou partu hodně drsnejch chlapíků v pletenejch čepicích co z miniponorky lepí magnetické miny v nějakém tom fjordu na germánskej šíf. Pak trochu chápu, že drama rodiny žijící v Narviku v době vypuknutí války jim může připadat nudné. Já jsem si ale pošmáknul. Parádní kamera, velmi uvěřitelní herci i nádherné lokace Norska. Co chtít víc? Na válečné scény se také dostane ale film není jen o nich. Úplně nechápu jak si Norové představovali svoji neutralitu a prodej rud. To by jim jako v přístavu kotvili vedle sebe britské a germánské lodě aby po vyplutí z neutrálních vod se do sebe zakously? Bylo jasné, že Němci budou chtít zdroje pro sebe tak jak to předvedli na začátku války v celé Evropě. Je dobře, že film točili Norové. Vždycky je lepší když film o nějaké skutečné historické události točí ti, jichž se týkala než někdo pro koho je to jen zajímavá látka. Tohle bylo parádní pokoukáníčko a jelikož je tu film sakra podhodnoce a nezaslouží si to, přidám o hvězdu navíc. Takže dávám za 5 salv z britského torpédoborce! * * * * * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Prvá veľká porážka nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. (Johnny.ARN)
  • Vydanie filmu bolo odložené o dva roky. Najprv kvôli Covid-19 v roku 2019 a neskôr kvôli vojne na Ukrajine v roku 2022. Pandémia Covid odložila natáčanie. A producenti nechceli vydať vojnový film ako vojna vypukla na Ukrajine. Natáčanie filmu bolo ukončené v roku 2021. (Johnny.ARN)
  • Film sa natáčal v Osle, Narviku, Rjukane a Norddalsbruae. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama