Reklama

Reklama

Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku

  • Sovětský svaz Něvěrojatnyje priključenija italjancjev v Rossii (více)

Obsahy(1)

Na kliniku je přivezena umírající stařenka, která stihne své vnučce sdělit, že před Velkou říjnovou socialistickou revolucí zakopala v Leningradě (dnes St. Petěrburg) poklad. A tak se stane, že všichni, kteří byli v nemocnici v její blízkosti, se náhle ocitají ve stejném letadle směřujícím do hlavního města SSSR (tehdejší Sovětský svaz): primář nemocnice, dva saniťáci, manžel ženy, která čekala na klinice na porod, muž léčící si zlomenou nohu a samozřejmě vnučka stařenky. Snaha získat poklad je velká, ale jen vnučka zná druhou část indicie, která ji v hledání hodně pomůže. Netradiční koprodukční spolupráce vyústila v komedii, která si nehraje na přílišnou realitu, ale dokáže strhnout spádem a svižně ubíhající dějovou linkou. (Robbi)

(více)

Recenze (42)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jak vidno, ozvuky komedie To je ale bláznivej svět! zarezonovaly až v Sovětském svazu. Skupinka rozjívených Italů tam vyrazí soupeřit o poklad, "zakopaný pod lvem" (neušetří ani pomník Lva Nikolajeviče Tolstého). Ten film je dokonale pitomý, ale na svou dobu a původ tak nebývale akční, že za vidění stojí. Například scénu, kde hrdinové prchají před živým lvem v přestrojení za obří matrjošky, neuvidíte ani v bondovce! ;-) Škoda, že natáčení v totalitním prostoru muselo být vykoupeno přítomností otravného Rusa, který co chvíli káže o krásách své vlasti (zjevná snaha posílit turistický ruch) a záhy vyjde najevo, že je estébák a že je na to hrdý. V televizi už ten film asi nikdy nikdo neuvidí.. 40% ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

O existenci filmu jsem se dozvěděl z nějakýho dokumentu o žigulech. K mýmu velkýmu překvapení jsem zjistil, že film se dá celkem bez problémů sehnat a dokonce s českym dabingem. Jinak ke vzniku filmu se váže legenda, že snad nějaký vysoce postavený soudruhy napadlo, že by se dal film využít i jako reklama na tehdy zbrusu novej výrobek z Togliatti - VAZ 2103. A nutno dodat, že honička mezi Laděnkou a Moskvičem je fakt epická. Kaskadéři se při natáčení asi celkem vyřádili. Jinak on celej ten film je taková jedna velká honička. Od první minuty tam někdo někam ujíždí, běhá, zdrhá a celý je to takovej jeden velkej blázinec... Humor bych přirovnal třeba k Fantozzimu nebo k Bažantům. Žádný veledílo, ale dalo se na to celkem koukat. Dokonce ve filmu neni žádná propaganda ani budovatelská zápletka, což jsem u filmu ze SSSR tak nějak automaticky očekával. ()

Reklama

Shitonit 

všechny recenze uživatele

No vzhledem k roku vzniku tohoto velkolepě prdelního slepence komedie a břichotrhačství, a roku narození mého pidijá, nelze jinak, než toto milovat. kdys dávno vlivem černobílého tuzexového příjimače, jsem byl velmi potěšen každým opakováním této - pohledem dnešní doby - komediální píčoviny. Však i dnes, mám-li možnost, a tuto právě mám, si Italo ruskou slepenici velmi rád sjedu, a krom zábavy mi poskytne a velkou porci nečekaně sentimentální místy až depresivní nálady,kdy si sám sobě řeknu: ty vole, ten život teda letí... ()

hwnd 

všechny recenze uživatele

Asi si zavedu nové osobní pravidlo, které bude mít asi takovou podobu: "Jestli si pamatuješ, že jsi jako dítě viděl nějaký film a matně si vzpomínáš, že to byla strašná sranda, tak tomu na csfd flákni pět hvězdiček, ale určitě se na to s odstupem tří dekád proboha nedívej!!!!". Toto pravidlo jsem u tohoto filmu, na který jsem si nějak náhodou nedávno vzpomněl, porušil a byla to velká chyba. Parta Italů se vydá na "bláznivou" honbu za pokladem do Ruska, do toho se tam motá čestný zamilovaný milicionář, mafián a hromada dalších prvoplánově veselých postav. Z dnešního pohledu je tento film prostě slabý a já už jsem na potrhlé komedie evidentně starý, takže úsměvů u toho moc nebylo. Ale ve své době to nebylo špatně odvedené řemeslo a proto tomu dávám lehký nadprůměr, minimálně za tu nostalgii, že jsem se u toho v kině kdysi dobře bavil. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Film Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku jsou dobrosrdečně pojatou bláznivou taškařicí. Pro danou chvíli zde žádné zákony neplatí, ani lidské, ani přírodní a svoboda je základem pohybu. Režisérem filmu byl Eldar Alexandrovič Rjazanov a vlastenecky uvědomělá povinnost sovětského dozoru je splněna při náležitém upozornění na nezanedbatelný rozdíl mezi kapitalistickým a sovětským zdravotnictvím a v propagaci odolných ruských automobilů. Blázniviny nepostrádají bizarnosti, pompéznost, divokost, ani občasné vytahování. Nakonec, včerejší noviny vyjdou až zítra a film svým vrtošivějším pohybem uspokojivě plní své poslání bezstarostného pobavení doby a místa. Hrdinou příběhu je Andrej Vasiljev (sympatický Andrej Mironov), kapitán sovětské policie v utajené misi laskavého dohledu nad ztřeštěnými italskými turisty v socialistickém ráji. Vlast a láska slaví vítězství. Hlavní ženskou postavou je Olga (příjemná Antonia Santilli s hlasem Natalije Gurzo), atraktivní italská dívka při hledání rodinných kořenů a dlouho ukrytého dědictví. Život je zábavnou hrou. K odlehčujícím postavám patří zejména svého švagra zneužívající žádostivý řidič sanitky Antonio Lo Mazzo (příjemný Alighiero Noschese s hlasem Alexandera Beljavského), Antoniův kolega i využívaný bratr Antoniovy ženy Giuseppe (příjemný Ninetto Davoli s hlasem Michaila Kononova) a vzteklý mafioso Rosario Agrò (příjemný Tano Cimarosa s hlasem Michaila Gluzského). Z dalších rolí: v povětří navěky uvězněný primář italské nemocnice (Gigi Ballista s hlasem Jakoba Beleňkého), vytrvalý italský hledač s jednou nohou v sádře (Jevgenij Jevstignějev), Rosariova těhotná manželka Santuzza (Franca Sciutto), bezelstně laskavá Andrejevova matka (Olga Aroseva), či z plynu vystrašený inspicient leningradského divadla (Jurij Šepelev). Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku jsou určeny k obveselení, ztřeštěně poskakují, honí se za pokladem Leningradu a lev prokáže svůj oprávněný královský majestát. Dostatečně zábavné a nevýznamné. ()

Zajímavosti (9)

  • Nouzové přistání letadla TU-134 na dálnici bylo natočeno u Uljanovska. Když pak Andrej Vasiljev (Andrej Mironov) vítá Italy na letišti, jsou v pozadí vidět červenobílé československé autobusy ŠM-11 (Robbi)
  • Natáčanie prebiehalo v Ríme a Leningrade. (dyfur)
  • Milicionáři v Leningradě (St. Petěrburg) používají vozy GAZ 24 Volga (Volha). (Robbi)

Reklama

Reklama