Těsně před Vánoci oznámí Ivaně (Tereza Kostková), která žije jen pro rodinu, její manžel Martin (Marián Miezga) věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty, no jej do doby než se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodě s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Ela jí v tom pomáhá. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začnou ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně… (Falcon)

Trailer 1

Leníci odpad!

Řekli jsme si doma, dlouho jsme nebyli na žádné oddechovce, zkusíme VLTŘJSM. Nemohli jsme se mýlit víc. 113 minut hmatatelného, tělesného utrpení. Parta vyžilých padesátníků se záhadným způsobem ocitne spolu v jedné WhatsApp skupině, kde jsou nuceni mezi sebou vulgárně komunikovat. Přitom předstírají, že jim je všem kolem čtyřiceti. Mluví přitom o jiných lidech, kteří se ve filmu časem objeví. Nebo neobjeví, to nevíme. Všichni jezdí jen v Land Roverech nebo Volvu. Někdo něco z nějakého důvodu dělá a předstírá že nedělá. Všichni jsou nešťastní.  Je tam figur jak na orloji, přičemž nejlépe ze všech hraje Sokol(!). Dabing je jetý na první dobrou, ze začátku není místy poznat jestli je to jen špatný lip sync, nebo postava vede vnitřní monolog. Je to podle knihy, to jsem poznal z toho, že vše musí někdo doslovně komentovat (Aha,  protože ty jsi Tonda a jsi doktor, tak trháš zuby, hahaha), akorát, že jestli někdo je nebo není doktor je pro děj naprosto ukradený, klidně by mohl být popelář, dopadlo by to stejně. Režisérka je podle mě nesvéprávná.  Pár lidí v kině se smálo. Z jejich koutku byl slyšet cinkot lahví. ()

mira007

Třetí filmová spolupráce Ferencové a Urbaníkové na téma vztahy - čili každý spí s každým, rozvod je běžné řešení problémů a všichni žijí život vyšší střední třídy, jinak by se dalo hrát najdi deset rozdílů. Všechno nebo nic (2017) mi přišlo aspoň svěží a zábavné ( podpořeno pozitivní muzikou ) Příliš osobní známost (2020) byla nekoukatelná tragédie a tohle je prostě jen nesrozumitelný pel mel, na který se díky kvalitnímu obsazení a vizuálu nebolí koukat. Minule Srbové, dneska Rumuni... ale jo koukat na neokoukané tváře se dá koukat. ()

Skarface odpad!

Po prvních 8 minutách jsem se zeblil jak je to nepřirozené. To jako se i u nás budou dabovat herci/herečky kuli slovenštině ? A skrytá reklama od samého začátku která je prostě neskutečně okatá ? Odpad všech odpadů . Dlouho mě tak nic nenasralo . Co jsem kdy označil jako odpad asi budu muset přehodnotit , popřípadě se i omluvit za to že jsem to tak označil. Tohle fakt dlouho nic nepřekoná ()

zette odpad!

Tak po delsi dobe jsem zase videl cistokrevny odpad! Stupidni pribeh, hloupe dialogy, velmi spatna rezie. I jinak sikovni herci (Kostkova, Hofmann) zde pusobi jako totalni herecti ignoranti. Strasne bych si pral, aby tento film nikdy nevidel zadny zahranicni divak, ktery by si na tomto zaklade delal obrazek o nasi soucasne kinematografii. Nebot toto je poctive kulturni dno. ()

Maraboy odpad!

Od první minuty je to neuvěřitelně jako pěst na oko uměle nastrojená sračka, scénář je tupej já Agáty Hanychové status. Herecké výkony otřesné. Úplně mě sere, jak jsou ty vztahy v českých filmech vykreslené, protože přece krize a rozvod je jedna velká sranda. Jo, tohle je mířené na diváky Ulice a podobných sraček, kde si na tohle odskočí z kuchyně do kina, úplně vypatlaná ženuška s ještě mokrým hadrem v ruce. Vizuální stránka filmu k zblití, sníh dodělaný v postprodukci, vůbec celá ta kompozice vánoc vypadá jak reklama na vánoční tarif od T-Mobile. No a ze všeho nejhorší je zvuk, celý je udělaný v postprodukci a působí to, jak když dělá lipsync vaše 9 letá dcera na TikToku. Protože to celé zní,jak Mexická telenovela. Jo a Martin Hofmann is the new Langmajer ? Tak nějak nám začal po filmech poprcávat. Prostě další hovno z české dílničky. Za tohle by režisérka měla dostat prospěšné práce. ()

• Premiéru filmu na televizní stanici TV Nova sledovalo přes 659 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Nakrúcanie sa nezaobišlo bez drobných zranení. Dana Rogoz v priebehu jedného dňa dvom hercom vrazila do zubov, ďalšiemu natrhla peru a ešte aj omylom vytrhla zárubňu na dverách. (krasomama)
  • Scéna v sále, kde se nachází klavírní křídlo Petrof, se natáčela v hotelu Imperial v Karlových Varech. (soarka)