V létě ti řeknu, jak se mám

• Slovensko V lete ti poviem, ako sa mám
Trailer 1

Těsně před Vánoci oznámí Ivaně (Tereza Kostková), která žije jen pro rodinu, její manžel Martin (Marián Miezga) věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty, no jej do doby než se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodě s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Ela jí v tom pomáhá. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začnou ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně… (Falcon)

Trailer 1

Chrustyn

Občas si říkám, že být český herec může být celkem fajn. Nemusíte se nijak snažit, natáčení máte jen jako dovolenou, dostanete se na hory nebo k moři, chlastate a žerete a výsledek nikoho nezajímá, jen aby se to zaplatilo. A to se bohužel většinou stane. Další z nic neříkajícich českých produkt placementů, které jsou pro Ferencovou standardem. ()

Arsenal83

Takéto chujoviny môžu napadnúť len pizdu Urbánikovú, ktorá si tu strihla aj svojich pár sekúnd, aby sa ďalej opíjala svojou pofidernou slávou. Ale keďže celý mainstream jej ide po ruke a všetci sú vlastne rovnakého charakteru, tak sa točia takéto príbehy o tom, kde každý šuká s každým, žiadne manželstvo nie je funkčné, každý je minimálne raz rozvedený a ak nie tak podvádza. Miezga navyše ako kokot povie žene, že sa chce rozviesť dokonca rovno na Vianoce. A mimochodom ten chlap nevie hrať, všade sa tvári ako v Partičke. Vrcholom je katastrofálny dabing, ktorý je už len pomyselným hovnom na torte z Evitinych filciek. Nie je to však úplný odpad, nakoľko Všetko alebo nič bola väčšia magorina a tu sú dobré aspoň pesničky od IMT Smile. Každopádne ďalšia nevtipná vec, ktorá oslavuje rozvody takým spôsobom, že sú vlastne happy endom. Proste štýl chudera Evita. ()

Rimsy odpad!

V příštím filmu se už možná dočkáme i návštěvy z Pobaltí, protentokrát si však musíme vystačit s česko-slovensko-rumunským obsazením. Těžko říct, jaká byla motivace Terezy Kostkové, Ondřeje Sokola, Jaroslava Plesla a Martina Hofmanna k účasti na tomto projektu, každopádně je chvályhodné, že se snaží deklamovat zjevně nesmyslné věty se stopami hereckého fištrónu. Mezinárodní obsazení si stejně jako v předchozích filmech vybralo daň v podobě nutnosti předabování postav, ovšem postsynchrony tahají za uši tak bolestivě, že až do konce filmu není možné si na ně zvyknout. A dadaistické proklamace jako „Moje postel, vaše postel, tvůj rozvod, náš rozvod!“ tomu rozhodně nepomáhají. Prostě plnotučný odpad, nic jiného. Více zde. ()

M.i.k.e odpad!

Marta Ferencová nikdy nebyla režijní superstar a cokoliv zatím vzniklo podle knih Evy Urbaníkové bylo takové divácké předpeklí.V tomhle případě se ovšem obě ženy překonaly a V létě ti řeknu jak se mám je regulérní divácké peklo.Dějově je to klasický vztahový propletenec, kde se každý nějak zná s každým, někdo s někým spí, někdo zase ne, řeší se nějaké problémy tu menší, tu větší a nakonec jsou všichni happy. Tady je to navíc tak super, že ani po půl hodině sem neměl tušení kdo je kdo a s kým, některé postavy se mi úspěšně pletly a nejhorší na tom bylo, že mi to bylo úplně jedno. Korunu tomu pak nasazuje technická stránka, která je úplně zoufalá a studentské filmy, či dokonce videa na youtube jsou na tom mnohem lépe. Nevím kdo tady měl na starosti postsynchrony, ale něco tak zoufalého sem nikdy neslyšel. Měl sem to "štěstí" že jsem viděl slovenskou verzi, takže mi uteklo předabování slovenštiny do češtiny, ovšem žádná výhra to rozhodně nebyla.Slovenská verze jde opačnou cestou a předabovává české herce do slovenštiny a takový slovensky mluvící Sokol je fakt zážitek.Perličkou je, že tak nečiní u všech herců a třeba Tereza Kostková nebo Martin Hofmann "mluví" sami sebe jenže i to je stejně zoufalé, protože to působí jako že se celý film natáčel bez zvuku a dialogy se namlouvaly až ve studiu.Ani herci mluvící sami sebe se tak pořádně nestrefují do vlastní pusy a to je teprve bizarní zážitek.Viděl sem za poslední roky hodně špatných filmů a nejen těch česko-slovenských, ovšem tohle ve své amatérské demenci jasně vede... -20% ()

Stanislaus

V létě ti řeknu, jak se mám mi hodně připomínalo oba Šťastné nové roky - děj se taktéž točí okolo rodiny a mezilidských vztahů a rovněž disponuje mezinárodním hereckým obsazením. Podobně jako u ŠNR byl i zde viditelný (a slyšitelný) problém s postsynchrony - ale budiž. Příběhově nejde o nic neviděného, nicméně oceňuji, že se film věnuje několika problematikám najednou a drží vesměs dohromady. Nejvíce mě bavily Babčáková a Rogoz. Slabší tři hvězdičky! ()

• Nakrúcanie sa nezaobišlo bez drobných zranení. Dana Rogoz v priebehu jedného dňa dvom hercom vrazila do zubov, ďalšiemu natrhla peru a ešte aj omylom vytrhla zárubňu na dverách. (krasomama)
  • Natáčelo se v Bratislavě a v obci Malé Borové (Slovensko). (SONY_)