Ahsoka - Season 1 (2023) (série)

Část 2: V potu tváře (S01E02)

(epizoda)
  • USA Part Two: Toil and Trouble (více)

Ashoka a generálka Hera Syndulla cestují do loděnic Nové republiky, kde učiní nečekaný objev. (Disney+)

DIO

"Co na to asi říká Qui-Gon?" říká doslova tohle: "Proč všichni musí do hajzlu přežít bodnou ránu světelným mečem, která mě zabila?!" Jinak opět skvělá epizoda 8,5/10 ()

Raid91

Druhý díl byl o něco slabší než první ale jako začátek skvělý. Ale nemůžu si pomoct, cast Sabine mi nějak nesedí Hera je skvělá ale Sabine bych si představoval někoho jiného, no snad si mě získá jako v Rebels. Tak pro ty co rýpou... Sabine byla bodnuta na okraj břicha a důvod proč umí ovládat lightsaber je díky tréninku s darksaberem, když ji učil Kanan. Btw slyšet hudbu z Rebels tak to byly hotový zimomravky. ()

madcap

Za mě ani druhá epizoda nezklamala, stejně jako u první to vidím na velmi slušné 4 hvězdy. Vím, že tohle je místo pro recenze, není to přímo diskuze, ale snad mi odpustíte reakci na pár "předřečníků" (ať už tady, nebo u prvního dílu) – 1. ironické zmínky o "girl power" - já si myslím, že to není žádná Filoniho pseudo-feministická "woke" agenda ... Ahsoka je de facto pokračováním Rebels a kdo sledoval Rebels, tak ví, že Kanan, který tam byl dlouho ústřední postavou, tak ten se už před lety heroicky obětoval a je po smrti a Ezra je nezvěstný, protože někde v mezigalaktických dálavách pátrá po (taktéž nezvěstném a navíc úplně modrém) admirálu Thrawnovi. Prostě jim tam došli chlapi! 🤷‍♂️ Myslím, že až se ti dva posledně jmenovaní znovu objeví na scéně, tak se dosavadní genderový nepoměr celkem slušně vyrovná ... 2. To "sporné" bodnutí beru tak, že Darth Maul byl prostě mnohem víc skilled zabiják a měl zkrátka u Qui-Gona o pár cenťáků lepší trefu, neviděl bych v tom zas takový problém, ale samozřejmě chápu, že na meme-materiál je zaděláno, hurá do toho 🙂 . 3. Souboj Ahsoky s inkvizitorem - no asi měl kluk natrénováno a má talent ... 🙂 Řekl bych, že Ahsoka určitě ještě ohledně soubojů něco zajímavého předvede v nějakých zásadnějších scénách v pozdějších epizodách. Ale ano, uznávám, že už jsme od Ahsoky viděli lepší výkony ... no i tak to pořád bylo o několik úrovní lepší, než třeba "legendární" bitka Rey+Kylo vs. Snoukova ochranka ... 😂 ()

cenitel

Hezky se nám to rozjíždí, konečně víc mečů, co nám chybělo logicky v Andorovi, tam spousta scén bych vystrihnul a zkrátil to. Ahsoka zatím vypadá slibně. Škoda trochu hudby, nezajímavá, jako v dobrým stylu. Sem tam nápěv z klasických Star Wars neuškodilo by tomu. Ahsoka velmi klidná. Už tak nějak jsem smířen, že v této sérii dominují ženy z 80% suverénně. Prakticky je tady jen pár postav, nic složitého na pochopení. Hon na lišku započal... ()

d.p.1

Dva díly a už teď mi to příjde jako ztráta času. Tohle nebude takovej trhák, jak se doufalo. Přetrpěl jsem všechny Disney seriály, jejich stupidní vandalizaci tohodle vesmíru, ale tohle už nedám. Kéž by to Disney prodalo arabskejm šejkům, i v jejich pojetí by to na 100% byly lepší hvězdné války, než co předvádí tahle banda aktivistickejch looserů z Disney.. ()

LIFOsama

Druhá epizoda byla stejně skvělá jako ta první. Užijeme si v ní část posádky Stínu z Rebelů, hlavně postavu Sabine Wren, Hery a šíleného droida Choppera, který se nebojí jít přes mrtvoly. K tomu všemu také dostaneme ochutnávku bojového umění padawanky Shin Hati. Jen mě trochu zarazilo probodnutí mečem a následné vyléčení, ale tak asi tam jezdí/lítají sanitky rychleji než u nás a bacta sprej to jistí :D ... Někdo si stěžuje na Ahsočino chování, ale vzhledem k tomu, co vše se v animácích událo, ji zcela chápu. Těším se na další epizodu. Ať vás provází síla. ()

Sadova302b50

Se seriálem nemám problém... možná proto, že po Obi-Wanovi a třetí řadě Mandaloriana jsem očekávala těžký podprůměr. Opak je pravdou. Docela solidní záležitost s dobrou atmosférou a postavami, které jsem ochotná odpustit ten ohromně jednoduchý děj. 80% ()

0liverT3kel

Táto epizóda bola ďalšou dobrou epizódou, ktorá udávala tón a príbeh. Máme tiež predstavu o oblúkoch pre naše postavy, ako sú Ahsoka a Sabine, ktoré obe zdieľali pekný moment. Rovnako ako predchádzajúci diel cením čas venovaný interakciám medzi postavami, ako aj nastaveniu zápletky a príbehu. Niekomu sa to môže zdať pomalé, ale myslím si, že pomalé hromadenie je lepšie, pokiaľ sa to neskôr vyplatí! V tejto chvíli si myslím, že sa odtiaľto stane len viac. Táto show má tiež potenciál predstaviť nám niektoré z mystickejších prvkov Star Wars, ako to občas robili animované relácie. Bojové scény boli tiež skvelé a nevytrhli ma zo zážitku! ()