Ahsoka - Season 1 (2023) (série)

Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (S01E08)

(epizoda)
  • USA Part Eight: The Jedi, the Witch, and the Warlord (více)

Hrdinové závodí s časem, aby zabránili velkoadmirálu Thrawnovi uprchnout. (Disney+)

Arany

Závěr pohřbil celou sérii. Takže dál platí, že jediné koukatelné hrané dílo co vzniklo od akvizice Disneyho je Andror. Je až fascinující, jak se tvůrci nedokážou stále dokola a dokola poučit. Nikdo nebude brát Thrawna jako geniálního taktika, pokud se chová jako úplnej imbecil. Nikdo nebude nadšený z Anakinova Force Ghosta, když je jen jako takové malé příjemné cameo na konci a nemá žádný vliv. A ačkoli jsme milovali Shin a Balona, tak ve finále nebyli a nadějný cliffhanger na Balona je úplně zbytečný, když se ho po smrti herce dočkáme možná někde v komiksu. Takže velké velké zklamání. ()

Tomulka

Když se člověk zamyslí nad dějem, tak je scénář hodně smutný. Provedení však hlavně díky hercům přijatelné. ROSARIO Dawson je dokonalá Ashoka. Ray Stevenson byl famózní (škoda, že nedostal více prostoru) a velmi mne mrzí, že svou roli nebude hrát v případném pokračování!!! Trawn nic moc, ale je zase pravdou, že koho jiného obsadit. Třeba Cumberbatch by byl dokonalý a super. No jsem zvědavý co se bude odehrávat dále. Vše nasvědčuje, že je Ashoka na planetě Otce, syna a dcery. Tak uvidíme co z toho vykouzlí u Disney, protože oni jsou opravdu machři v zabíjení slavných značek :( ()

Mukade

Najväčší dojem z tohto dielu mám z toho ako Baylan osamotený stál vo výške na ruke gigantickej sochy, pozeral do diaľky a.......... onedlho, IRL, odišiel na 2. svet. Magické. ....................... Tak ako boli Baylan, Shina (aj Ashoka) opäť charizmatickí a ľúbiví na pozeranie, tak korytnačky a Ezra ma otravovali a pppili mi krv, ugh. ()

madcap

Přiznám se, že v průběhu nočního sledování season finale u mě po většinu času převažovalo mírné zklamání. I když v epizodě o události není nouze ... stejně jsem měl pocit, že na finále je to prostě tak nějak málo. Těžko říct, čím přesně to bylo... asi těch důvodů bylo víc najednou, ale prostě jsem u toho neměl pocit, že "teď jde o všechno" ... No, ještě se v příštích dnech určitě podívám jednou, uvidíme, třeba to lépe identifikuji. Z původně zamýšlených tří hvězd jsem ale nakonec hodnocení zvedl na čtyři ... za závěr s "Mortis Gods". Tady se opět dostáváme k tomu, že před Ahsokou je prostě potřeba vidět animované The Clone Wars a Rebels, nedá se nic dělat. Kdo viděl, tak ví, že skvělá mysteriózní troj-epizoda (ve 3. sérii TCW), která se na Mortisu odehrává, je opravdu hodně zásadní - a to hned ve více rovinách. Navíc se pak na to částečně navazuje ve finále Rebels. Nyní tedy víme, nebo alespoň jasně tušíme, co Baylan Skoll na planetě hledá a i další věci se tím zasazují do souvislostí. I když nejde vysloveně o cliffhanger, je to velký příslib pro pokračování příběhu. Snad se dočkáme dřív, než za pár let, doufám. ()

Raid91

Hodně divná epizoda. To, že to bude nevyřešený se dalo čekat ale, že bude mít člověk několikrát více otázek než před seriálem to tedy ne. Hodně otevřený konec ale partie je na stole a uvidíme co bude dál. Každopádně doufám, že se to propojí s Mandem a bude se tohle vše řešit v season 4 a nasledné to vyvrcholí v tom chystaném filmu. Tato epizoda ohodnotit nejde ale celkově za season 8/10 ()

corrimson

Bacha, děti, spoilíře, ať pak nebrečíte slz plné talíře. Předešlých 7 dílů bylo plných hloupostí a nelogického chování postav. Do toho podstrojování fanouškům, ať se můžou ukájet nad výstupem digitálně vyžehleného Haydena. Do toho to, že Ahsoka z velké části ani není o Ahsoce, ale na to už si člověk po Bobáčovi celkem zvykl a celkem se na to pořád dalo i koukat. Ale to jsem ještě netušil, v jakou frašku se to zvrhne v tomto vyvrcholení série. Odhlédnu od drobností, jako že Huyang nemohl znát jméno Kanan Jarus, když to byl pseudonym vzniklý až po slavné šestašedesátce, a podívam se jen na pár největších pyjovin, tož tedy: Když tak spěchají zastavit Tróna, proč se plahočí se svou lodí nad karavanou krabich lidí? A jak je možné, že senzory té lodi neřvou jak blázen, když se k nim blíží pár TIE fighterů, které jsou navíc proslulé řvoucími motory, takže snad ani není možné si jich všimnout až asi sekundu před tím, než mi tu loď začnou kropit. Jak to, že Sabina najednou umí otevřít vrata pomocí Síly, když o pár scén před tím říká, že ve výcviku vlastně nepokročila? A pak si tam vesele hraje blasterový baseball, i když do té chvíle byla schopná svým lejzrovým mečem sotva máchat. Pak má zas problém si tu šavli telekineticky přivolat, ale vzápětí už vesele katapultuje Ezráka pomocí Síly přes stometrovou díru - asi musí našňupat midichloriany nebo co. Stormtrůpří zombíci se v jedné scéně plahočí jak zombíci a o deset sekund později už ti samí běhají jak za starých živých let. A co to vlastně mají v tom světě Star Wars za zaměřování? Na běžící vlky je i plná palba ze všech turbolaserů star destroyeru krátká? Sakra, to zdaleka není všechno, ale pro ilustraci, jaká to byla pyjovina, to snad stačí. Odpádek to není kvůlivá vizuálu, ten je pěkný, ale víc jak hvězdu za ten vizuál tomu dát prostě nejde. No a protože se to musí pořádně podojit, tak ta sérka nemohla skončit koncem, že. Takhle to vypadá, jak kdyby příští týden měl přijít další díl. Ale to v kontextu toho, že člověk bude čekat rok, fakt není cliffhanger. Do té doby se na sérii 1, snad naštěstí, téměř zapomene. ()

Gualtiero odpad!

Stormtroopeři klasicky netrefí nic a ještě k tomu je tam mando armor. Takže nulový strach o naše "hrdiny". A proč se stormtroopeři po ráně světelným mečem prostě nezvednou a nebojují dál? Vždyť světelný meč dělá jen jizvu. Zkrátka tento plot hole se bere v potaz když se to hodí, protože čarodějky tento díl oživí mrtvoly zabité světelným mečem. Při souboji Ezry a Sabine s posledními vojáky je to jako by se děti začaly bít o to, že někdo sebral někomu hračku. Ezra pořád říká "Force is my ally", ale během tohoto souboje nepoužije vůbec žádnou "force power". A Chimaera trefí úplný hovno, jelikož bombardment dělá úplný hovno, všechno dělá úplný hovno! Pryč jsou časy, kdy sithský křižník dokázal zničit celé město Telosu IV. Jediný světlo ve tmě tohoto dílu vidím v tom, že Hera dokázala projevit alespoň trochu emoce při spatření Ezry, ale jelikož 1/10 není 2/10, tak dávám odpad. ()

Plutarchos

Čím jsem starší, tím náročnějším divákem se stávám a očekávám v případě SW to nejlepší. A právě toho se mi nedostává. Na závěr první série jsem čekal uzavřenou některou z dějových linek. Možná i malá smrt některé z hlavních postav by mě přiměla se o zbylé postavy alespoň na chvíli strachovat. Bohužel o kladné postavy jsem opět strach neměl, stormtroopers je blastery netrefí ani živí, natož pak ani jako zombietroopers. Čeho jsem se nejvíc obával, což byla obava velmi závažná, že velkoadmirála Thrawna dostihnou, rozbijou Ring of Sion a on nestihne odletět, čímž by mě opravdu, ale opravdu zklamali :-) Nejzajímavější postavou vedle velkoadmirála Thrawna ještě dále shledávám Baylan Skolla a na jeho dějovou linku jsem docela zvědavý (bohužel už bez Raye Stevensona). A nebude-li pokračování seriálu, závěr děje tedy zní: Mistryně Ahsoka Tano a učednice Sabine Wren, stejně jako mistr Baylan Skoll a učednice Shin Hati, zůstali na Peridee, kde všichni žili ve vzdálené galaxii šťastně až do smrti :-) ()

FlyingGentle

Hodně otevřený konec zatím nejlepšího seriálu ze světa SW. Fantasy prvky s čarodějnicemi, jak tvoří bojovný meč k souboji pro Morgan, jsou precizně podané, stejně tak Thrawnovy úsudky a strategie záporáka. Je to promyšlená postava, která do děje v budoucnu významně zasáhne. Tady zatím taková třešinička. Souboj Ahsoky s čarodějnicí Morgan je dost efektní, a stejně i stíhání nepřátelské lodi mezi výbuchy. Nečekal jsem tak jednoduchý útěk před hrdinským triem a ani to, že se Ezra vrátí domů. Ale dává to nakonec smysl. Čekal jsem větší prolnutí se záporáky, ale Filoni chce asi ještě více rozvinout příběh v další sérii. Kéž se k tomu dostane. ()

ondravzi

Tenhle díl mě docela i šťastně překvapil. Jedijské souboje nejsou vůbec špatné, konečně stormtroopeři jsou nějakým způsobem nebezpeční a navíc to má otevřený konec, takže dost místa na pokračování. ()

TTSSPP

se serialem, respektive zacatkem jsem byl nadmiru spokojen, ale cim se blizil konci a hlavne v nove SPOILER galaxii to bylo horsi a horsi - nejaci krunyrovi zcela zbytecni pidi-mimozemstane, kteri sem nepochopil k cemu byli - "rychly" presun k hvedznemu destroyeru WTF, ale to nejhorsi prislo v posledni epizode vcetne zombie vojaku - LoTR momentu a dalsim ... za me ten konec serialu mega WTF ()