VOD (1)

V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

Trailer 1

oveckaoa

Spoilery Tak si to shrneme chlápek co dálkově ovládá dron podělá akci a zabije 2 vojáky a 2 roboty. Za trest je poslaný do akce kdesi na Ukrajinu kde je jakýsi ruský terorista (plusové body za to, že režisér ví z kama přichází nejvíce zla) co chce získat atomovku. Pomáhá mu tam jakýsi android , který ho má k té atomovce dostat pak , ale jaksi obrátí a chce hodit tu atomovku na Usa tak ten bývalý pilot dronu jde i po něm. Jako válečný film to neuspěje akce je tam sice hodně, ale žádná díru do světa neudělá a jediná zapamatovatelná scéna je ta v té bance těch robotů tam taky moc není suma sumárum těžce průměrný akčňák / sci-fi 40 procent P.s. chvílema to připomíná Mizery a jedna scéna je dokonce nápadně podobná té z Mizerů Navždy P.s. 2 Já Vám nevím, ale pokud na atomovku napálíte raketu nevybuchne i ta atomovka a o tom, že ten výbuch přežil se ani nevyjadřuji ()

scarfacer

No, afro-americkej terminátor se vážně nepoved a to bych nerad, aby to vyznělo nějak robofobicky. Začátek vypadal slibně a bylo tam pár kvalitních nápadů, včetně volby konfliktu, kór když vůbec netušíte, co jste si to pustili. To by ale nesměla bejt produkce Netflixu, aby z toho nakonec nebyl víceméně předvídatelný výtvor, plný patriotismu a postav s inteligencí šesti učitelů tělocviku. A to si vůvec nedovedu představit, jak srašný to musí bejt s českým dabingem. Ztráta času, do žánru nic nového... ()

Shitonit

OOU..! Netflix, skoro bych měl pocit, že co film, to sračka.. NO ale taková je dnes doba, tak šup na komentář. Takže za čárou jde dost přes čáru, téměř dalo by se říct že by si měl člověk dát pořádnou, bílou, nesekanou čáru před sledováním týhle megaakčnímultinádhery. Takže takovej připosranej černoušek se prokousává fakt dost nebezpečným světem po boku elektrodrsňáka.. shodou náhod taky černoušek, vlastně i důvod proč je černej, nám ten černej vysvětluje někde v polovině filmu..ale abych to hnedle neviděl tak černě, hlavní záporák, je nějakej Koval, celý se to odehrává jakože na Ukrajině, no a jak jest z filmu patrno, celá ta Ukrajinskoruská oblast je na Balkánu. No a pak v tom je mooooc nerozbitnejch vojákorobotů, nadržená kočka a dostatek chaotickejch militantistů. Elektroakčňák natrhne všem prdel, zdá se že chce zničit svět, ale celý to spěje jen k tomu, aby elektročernoušek natrh prdel sám sobě, a tím dal světu najevo, že UI (umělá iq) je cesta do prdele. Do zadku, chceteli. No, abych už to končil, nakonec z toho dost vítězně vychází ten připosranej hlavní geroj, páč po boku elektrikáře a partou honičů dronů v zádech patřičně ztvrdne, já teda tvrdnul taky.. víš jak.. no a konec dobrý, všechno dobrý, svět přežije, a amíci maj bod za záchranu vlastního zadku. No, zdá se vám, že to postrádá děj ? Hmmm, snad proto, že ta sračka žádnej děj nemá. ()

Olík

Za čárou, před čárou, nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Další Netflix kousek z edice „nablýskané nic“. Potenciál utlačený překombinovaností, logičnost na úkor efektu………..a ejhle, z plánovaného áčka tady najednou máme béčko jako vyšité. Použil bych legendární dialog z pořadu Ano, šéfe!: „Jak vám chutnalo šéfe?“  „Stálo to za hovno, děkuju za optání“. ()

filmfanouch

Švédský režisér Mikael Håfström kdysi začínal jako režisér malých dramat, přičemž film Zlo mezi námi si právem došel v roce 2004 pro nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film, což Håfströmovi následně otevřelo dveře do Hollywoodu. V Hollywoodu poté Håfström točil horory jako Pokoj 1408 nebo Obřad, v roce 2013 se ovšem chopil režie akčňáku Plán útěku se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzenegerem a povedlo se mu natočit celkem fajn zábavný rutinní akčnák, jehož odkaz poté zkazili dvě příšerná pokračování. Na těch se už ovšem Håfström nepodílel, místo toho se vrátil do Švédska a v roce 2019 zde natočil krimi Dokonalý pacient. I hned po něm se ovšem Håfström do Hollywoodu vrátil, přičemž tentokrát pro Netflix natočil akčňák Za čárou. Ten se přitom točí kolem celkem ambiciózní zápletky, která spočívá ve využívání androidů pro válečné úmysly v blízké budoucnosti. Bohužel po vzoru Plánu útěku ovšem nenatočil nic víc než béčko. A tentokrát vyloženě tupé béčko. Na Za čárou je toho špatné tolik, že vlastně nevím kde začít. Hlavní háček je ovšem jasný- Ze samotné látky šlo prostě a jednoduše vykřesat víc. Ze sci-fi, která je zasazena do roku 2036 mohla při využití lepšího scénáře a režiséra, které své pradávné kvalitní kořeny pravděpodobně definitivně neztratil vzniknout minimálně fajn podívaná, která svůj potenciál alespoň částečně využila. Jenže..... Už u castingu je něco špatně. Damson Idris je nevýrazný a víceméně necharizmatický protagonista, který je neustále zastiňován Anthony Mackiem. I s ním je ovšem problém- Osobně mám Mackieho rád, tahle akční póza mu ale vůbec nesedí. Jako s Falconem s ním v MCU nemám sebemenší problém a věřím, že jako nový Captain America bude strašně fajn. Jenomže role tohohle drsného androida mu prostě nesedne a je to celou dobu velmi očividné. Pořád se mu podaří zastínit Idrise, ani Mackieho výkon ovšem žádná paráda není a celkově je tenhle akčňák po castingové stránce strašný omyl. A hlavní dvojice navíc spolu nemá vůbec žádnou chemii, což je prostě průšvih. Scénář nejen, že nedokáže ze zajímavého tématu vykřesat téměř nic, zároveň je ale celý scénář očividně protahovaný, dialogy jsou vyloženě příšerné a postavy absolutně nezajímavé. Jediné co se dá v rámci scénáře ocenit je nečekaný zvrat, který je též ale prodán zcela nepřesvědčivě a nepodaří se z něho vykřesat víc. Přesto jsem měl ale radost z faktu, že mě alespoň v něčem dokázal scénář překvapit. Jen i z toho zvratu se dalo vykřesat víc s lepším tvůrčím uchopením a především funkčnějším scénářem. A pak je tu ta akční stránka- A bolí to! Nejenom, že střihač zničil jednu polovinu akčních scén, které lákali alespoň na něco, co by tenhle film mohlo udělat výrazným, ale druhá polovina těch akčních scén je naprosto nezajímavá. To i Plán útěku měl několik výrazných momentů, Za čárou je ale nemá. Nejsou tu působivé přestřelky ani dech beroucí bitky. Alespoň ti robotičtí roboti působí celkem dobře, i z nich se ale filmu nepodaří vykřesat nic. Je to vlastně celé akce, která už ani nezapadá do kategorie béčko a donutila mě se tak trochu smilovat nad mnoha filmy, kterým jsem kdysi vyčítal špatnou akci. Dalo by se to přitom vše odpustit, kdyby šlo film, který šel na DVD a vznikal v Bulharsku. Jenomže je to projekt Netflixu, který do něj nastrčil určitě strašně moc peněz. A zde se dokazuje hlavní problém Netflixu. Netflix prostě neustále sype peníze skutečně téměř do všeho. Nejenom, že se tím ještě rapidněji dostává do většího a většího dluhu, zároveň jim ale skutečně chybí někdo, kdo by ty scénáře kontroloval, byl by schopný adekvátně poradit a z filmu tak určitě mohlo vzniknout něco víc. Pod silnějším producentským dohledem šlo z toho určitě vykřesat víc. Dokazuje se, že dohled na tvůrce je přeci jen někdy potřeba a tvůrčí svoboda vždy není ideální nápad. Za čárou pravděpodobně po vzoru Vyproštění (snad jediný originální Netflix akčňák, který stojí za to) a Old Guard (další akční Netflix peklo!) bude hitem a dočká se možná i toho pokračování. Osobně doufám, že pokud tomu tak opravdu bude, dvojka bude lepší. Upřímně si ale nejsem jistý, jestli jí vlastně chci po jedničce dávat šanci...... () (méně) (více)

• V scéne s deťmi v sirotinci je v pozadí okrem ruštiny počuť aj maďarčinu. (Mamut)
  • Hoci dej filmu sa odohráva v Ukrajine, v jednom zábere je na ruine budovy vidno charakteristické logo Maďarských štátnych železníc (Magyar Államvasutak). (koba)
  • Kapitán Leo (Anthony Mackie) zmíní ve své první scéně s poručíkem Harpem (Damson Idris), že Harp má nalétáno 56 000 letových hodin. Pokud by to byla pravda, musel by Harp létat 12 hodin denně po dobu 13 let, což vzhledem k jeho věku a teprve tříleté službě není možné. (kesinaa)