Za čárou

• Austrálie

Akční / Sci-Fi

USA, 2021, 114 min

• BOURQUE

Nedá sa povedať, že Netflix nepumpuje dostatočné finančné prostriedky do výroby vlastného obsahu. To však áno, že medzi kvalitami jednotlivých výstupov sú mnohokrát diametrálne rozdiely. Občas sa zdá, že na „kvalite základných materiálov“ (napr. scenár) moc nezáleží a management Netflixu kývne „na všetko“. Zatiaľ to vypadá tak, že tento „trend“ pokračuje aj v roku 2021. Minimálne o tom svedčí aktuálny „blockbuster“ Netflixu, Za čárou, ktorý posilňuje tábor ich nie úplne nevydarených výstupov. Za čárou napriek všetkým snahám disponuje so slabším scenárom. Z hľadiska hlavného príbehu nedokáže dostatočne prekvapiť a neobsahuje nečakaný zvrat. Bezradnosť tvorcov je možno najlepšie vidieť v závere filmu, ktorý je taký „všelijaký“, ale rozhodne nie kvalitný. Tvorcovia, ako je to vo väčšine podobných prípadov Bohužiaľ už zvykom, sa snažia túto chybu zamaskovať tak, že to celý zabalia do kostýmu „dych berúcich“ PC efektov. (Ja od pána M. Håfström očakávam trochu viac.) Avšak aj tu narazíme spíš na také akčné scény (alebo scény, kde dominujú zvláštne efekty), ktoré v danej kategórii sú viac-menej minimom. Chémia medzi hlavnými postavami (Damson Idris a Anthony Mackie) je krehká a miestami nie úplne funkčná. Film postráca dominantnejšie postavy na všetkých frontoch (vedľajšie postavy, atď.) Za čárou je jeden z (ďalších) takých snímok v obsahu Netflixu, ktorý svoje jednotlivé zdroje (herecké, režisérske, finančné, atď.) nevyužíva efektívne. Osobné hodnotenie: 65% (**) (23.1.2021)

Mám problém v tom, a přiznávám to, že nemám rád Anthonyho Mackie. Prostě nemá talent i když hraje v akčňákách. Venku za čárou byl sice trošku robotrhanej, ale zase taková hrůza to nebyla. Zase co chtít od herce co zabil Altered carbon Takže suma sumárum to ujde.(17.1.2021)

• BarryLyndon

Je to přesně tak špatné, jak se dalo čekat. Anthony Mackie vystřihnul nejhoršího androida, co jsem ve filmu viděl. Jeho side kick byl snad minimálně o třídu ještě horší herec. Přitom v tom filmu jsou 2 dobří herci, Pilou Asbaek a Michael Kelly, kteří by to odehráli o několik tříd lépe, škoda že tam jsou jen na pár záběrů. Příběh je tak na 10 minut, twist k smíchu. V Love, Death and Robots bych to označil za nejhorší díl. Byly tam fajn 2 akční scény a úplně špatný nebyl design mariňáckých robotů. Jinak průser, který jsem mám pocit ještě nadhodnotil. Jestli chce někdo kvalitní military scifi, tak Rusové v uplynulých letech natočili minimálně 4 lepší filmy. 4/10 a Mackie definitivně potvrdil, že není herec, který má na to aby utáhnul áčkový projekt a kdyby nežil v inkluzivní době, tak už dávno nic netočí.(17.1.2021)

• Likan7

Netlifx to vypouští jak Baťa cvičky, jen je škoda, že na jeden dobrý film je 10 špatných. A Za čárou je jeden z těch špatných. Svět, kde je plno robotů, nepokoje někde na východě a Mackie v hlavní roli dává potenciál na akční výplach, který se, když se povede, bude skvělý béčko jako Vyproštění. Jenže tady není dobře snad vůbec nic. Akce je nezajímavá, námět vypadal dobře možná tak na papíru a Mackie, hrající na půl plynu, je herečky suverénně nejzajímavější. Mikael Håfström je prostě patlal, který nedokáže udělat cool ani scénu, ve které robot vykydlí skupinu nepřátel se samopaly. Twist z poloviny filmu se snaží už jen získat si u diváka nějaký ten bod za originalitu, ale ruku na srdce, Já, robot z toho taky není.(17.1.2021)

• oveckaoa

Spoilery Tak si to shrneme chlápek co dálkově ovládá dron podělá akci a zabije 2 vojáky a 2 roboty. Za trest je poslaný do akce kdesi na Ukrajinu kde je jakýsi ruský terorista (plusové body za to, že režisér ví z kama přichází nejvíce zla) co chce získat atomovku. Pomáhá mu tam jakýsi android , který ho má k té atomovce dostat pak , ale jaksi obrátí a chce hodit tu atomovku na Usa tak ten bývalý pilot dronu jde i po něm. Jako válečný film to neuspěje akce je tam sice hodně, ale žádná díru do světa neudělá a jediná zapamatovatelná scéna je ta v té bance těch robotů tam taky moc není suma sumárum těžce průměrný akčňák / sci-fi 40 procent P.s. chvílema to připomíná Mizery a jedna scéna je dokonce nápadně podobná té z Mizerů Navždy P.s. 2 Já Vám nevím, ale pokud na atomovku napálíte raketu nevybuchne i ta atomovka a o tom, že ten výbuch přežil se ani nevyjadřuji(18.1.2021)

• - Ve scéně, kdy se Leo (Anthony Mackie) setká s Viktorem Kovalem (Pilou Asbæk), můžeme vidět, jak mu během bojové scény sebere zbraň Steyr SPP. Jedná se o úplně stejný model zbraně, kterou Anthony Mackie používal v roli Falcona ve filmech MCU. (UncleMorty)

• - Spoiler: Leo (Anthony Mackie) pronese při vyslýchání těžce zraněného nepřátelského snipera hlášku: „Vydržím celej den.“ („I can do this all day.“) Tuto hlášku používal Steve Rogers/Kapitán Amerika ve filmech Captain America: První Avenger (2011) a Captain America: Občanská válka (2016). Na konci filmu Avengers: Endgame (2019) se právě Falcon (Mackie) stal novým Kapitánem Americou poté, co mu starý Steve dal svůj štít. (kesinaa)