Night Stalker: Hon na sériového vraha

• USA Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer
USA, 2021, 3 h 9 min (Minutáž: 46–48 min)

Epizody(4)

V roce 1985 číhá ve stinných zákoutích sluncem zalitého Los Angeles krutý sériový vrah. A dva neúnavní detektivové mu jdou bez ustání po krku. (Netflix)

Renswo

Night stalker : 4 dielna dokumentárna miniseria. Vizuálne veľmi dobre , super kamera, krásne panorámy z LA a SF, Autá jazdiace nočnými ulicami.Bol som pripravený na super jazdu .... čo som nedostal ! Je super že detektívi nám ukazali tu frustrujúcu aj monotónnu prácu. A tu sa zastavím ... dokument bol viac zameraný na detektívov a ich pracovne štarty , úspechy , rodine zázemia , doslova životopis detektívov. A podklady sériového vraha..a motív sériového vraha ? Čo odštartovalo brutálne besnenie , agresiu a afekt ? Pani psychiatrii alebo psychológovia nám neposkytli absolútne nič . Pričom s daným človekom mohli pracovať , očakával som v 4 časti že sa niečo dozviem . Nedozvedel som sa nič , môžem si len domyslieť ako lajik že čo asi stalo za tím všetkým ,,, mohol byť zavisli od zabíjania alebo mal ťažkú depresiu a žil v zlom svete ktorý mu ublížil a ktorý ho atakoval ..? Do hlavy vraha sme sa nedostali a to je veľká smola. ()

Cocteau

Výborná procedurálka s vynikající atmosférou a přesným soundtrackem. Silná stránka NETFLIXU je výběr témat k dokumentárnímu zpracování. Kéž bych to mohl napsat o jeho filmové tvorbě. ()

belinko

O level slabšie ako Ted. Nechápte ma zle, ale viac sa mi páči formát dokumentov, keď sa už začiatok strieda s výpoveďov vraha a keď sa vie, kto to je. Takto dostal dokument so štyrmi časťami prvé tri časti o hladaní otlačky topánky a Riška sme spoznali až v poslednej časti. Na môj vkus trošku moc o obetiach a málo o profile vraha. Avšak stále vysoký priemer v porovnaní s konkurenciou. Netflix rulezzzz ()

Veber

Pozor spoilery. Zajímavé, jak jedna bota může být tak důležitá. Krom satanismu a naznačenému špatnému dětství mi chyběl větší motiv, kterého jsem se nedočkala. Svým způsobem je děsivé, kolik toho jeden člověk "stihne". Dopadení mi přišlo i trochu úsměvné. Obávaný vrah je nakonec v podstatě srab na kterého stačí jít s trubkou (holt za bílého dne a bez momentu překvapení...). ()

Willynka

Precizně vygradovaný a často explicitní náhled do vyšetřování vražd nechvalně proslulého vraha, jehož jméno slyšíme poprvé až na konci třetí epizody a vám při tom přeběhne mráz po zádech. ()

Robbie

Opäť raz zásah do čierneho. Netflix je majster v dokumentárnej produkcii a tento dokument vás opäť vtiahne do deja, predá vám hlavných aktérov tak, že si k nim musíte vytvoriť vzťah a všetky fakty a výpovede spája do napínavej jazdy. Ocenil by som podrobnejšiu sondu do života a mysle páchateľa, ale rozumiem, že tento dokument má byť hlavne príbehom vyšetrovateľov a tých, ktorých sa Ramirezovo vyčíňanie priamo dotklo.. Jediným tŕňom v oku tak ostáva novinárska špina Laurel Erickson, ktorá by neváhala zničiť celé úsilie polície za vidinu senzácie a na konci sa ešte stavia do pozície obete, ktorú tento prípad dodnes traumatizuje. Neverím jej ani nos medzi očami keď podáva svoje herecké výkony. Oceňujem však, že tvorcovia dokumentu ostávajú nestranní, aj keď tieto novinárske špiny by si teda zaslúžili.. ()

Agnostik

NETFLIX Válí!Po dokumentu o Yorkshirském Rozparovači,další skvěle a poutavě zpracovaný případ tentokrát o vyšinutém magorovi Richardu Ramirezovi seriovém vrahovi,který terorizoval Los Angeles v polovině 80tých let.Líbí se mi že je dán u těchto dokumentů i prostor na vyprávění bývalých vyšetřovatelů kteří takové hovada loví.Skvělé a napínavé. ()

sehnalkakac

Rozhodně nejlepší dokumentární krimi série, co jsem viděla. :) Hodně mě tyhle věci zajímají a tak jsem jich viděla několik a tato série mně úplně pohltila a děsila zároveň. ()

R-2

Nejlepší "true" od Netflix co jsem zatím viděl. Dokument, který ukazuje brutalitu, zvrácenost kterou tento vrah vnesl do města andělů, strach, bezmoc... ()

stanyko

Popisovane udalosti boli zaujimavejsie ako samotny dokument. Jednak to bolo zbytocne roztahane (prva cast max nudna) a pomerne chaoticke. Miestami uplne zbytocne kecy zainteresovanych - fakt ma nezaujima, ze detektiv si poplakal do vankusa alebo ze o svojom uspechu nemohol povedat tatovi. Take blbosti si fakt mohli odpoustit... ()

agentkenny

Dechberoucí, emocionální, napínavé, poutavé, ale také hodně frustrující, co se týče děje. O zpracování dokumentu, který je od Netflixu není ani potřeba zdlouhavě psát, protože to je jedním slovem dokonalé. Pokud se ale zaměříme na tento případ dle skutečné události, tak zkrátka nemůžeme mít už nikdy pochyb o tom, že čisté zlo skutečně existuje, a rozhodně nepochází někde z údajného pekla, ale vzniklo mezi námi, a o to víc je děsivé, kolik lidí se na světě najde, co tohle zlo podporují a obdivují. ()

Poga

Povedzme si rovno, že Netflix tieto krátke kriminálne docuseries vie. Takže ak ich máte radi, toto si isto dajte. Má to príjemné tempo, skvelú atmosféru a hlavne pôvodných aktérov tych hrozných udalostí. Štyri diely zlhtnete na posedenie. ()

Muffino

Seriál, jak je u N zvykem, sází hlavně na výpovědi lidí na straně dobra a snaží se nás vtáhnout do jejich životů a ukázat nam, jak vlastně celý případ pozměnil jejich blízké. Tady to tak úplně nefunguje a trochu to ubližuje zobrazené lince vyšetřování, která pak následně trpí některými těžko uvěřitelnými prvky, jakým je např. nulová informace získáná od zubaře, s kterým pachatel zjevně strávil značnou dobu v průběhu dvou zubařských návštěv, kdy navíc u druhé návštěvy již věděl, že jde o pachatele. Každopádně mi seriál způsobil méně mrazení, než bych čekal, ale na druhou stranu mi přivodil pocit radosti, že jsem v té době v Kalifornii nežil. A to se počítá. ()

AutiXrist

Skvelý dokument, pevne sa drží dejovej línie. Bohužiaľ vyšetrovanie polície v LA a SF až také skvelé nebolo. Škoda, že nevenovali viac času psyxologickému rozboru RR. ()

r3musko

Silná téma s výborným spracovaním. Keďže som o týchto udalostiach nevedel, bolo to pre mňa aj napínavé sledovanie. ()

Ruda.neck

Výborný čtyřdílný dokument o jednom z nejznámějších vrahů v americké historii. Tento byl děsivý pro obyvatele L.A. zejména tím, že nebylo zřejmé, jak a proč si vybírá své oběti, proč některé rovnou zabije, některé znásilní, některé nechá žít, některé jen oloupí, nerozlišuje mladé, staré, dokonce děti atd. Další obětí se mohl stát kdokoli. Jeho řádění tak vyvolalo podobnou paniku, jako svého času Zodiac, svou bestialitou a nápisy na zdech připomnělo zase činy členů "rodiny" Charlese Mansona. Dvojice detektivů popisuje průběh jednotlivých vražd a probíhajícího vyšetřování, jejich vyprávění je doplněno zajímavými autentickými záběry. Atraktivita tématu sama o sobě je zárukou, že málokdo dokument vypne předčasně. Jelikož se o tuto tématiku trochu zajímám, kdo je vrah jsem věděl, nicméně i tak byl dokument pro mě strhující, tyto dokumenty Netflix prostě umí. Plný počet přesto nedám, protože i přes rozsah téměř čtyř hodin poměrně dost zajímavých informací nezaznělo, byť náznaky se objevily. Mám na mysli např. informace z doby vrahova dospívání, popis činů, pro které nebyl odsouzen, jeho svatbu ve vězení, vraždu jedné z porotkyní během procesu (byť se později ukázalo, že s případem nesouvisí) apod. Možná mi to uniklo, ale myslím, že tvůrci ani nezmínili, že Ramirez, jakmile se z médií od příliš aktivní starostky SF dozvěděl, že policie zná jeho poměrně unikátní boty Avia, je zahodil z Golden Gate Bridge. ()

Vaelor

Zbytečně roztahaný. Chápu, chtěli přiblížit většinu nebo všechny případy, ale je to v podstatě to stejné pořád dokola - muž střelen do hlavy, žena znásilněna a umlácena či střelena do hlavy, svačina, hvězda, jako důkazy stopa (boty), kulka atd. Začne to být nezáživné, protože vás nikterak neohromí bezcitnost vraha, když to slyšíte po stopadesáté (kór v dnešním světě to nemůže nikoho šokovat). Za mě tomu chybí větší tah na branku a má to přehršel těch abstraktních nesmyslů, čemuž já nefandím. Naopak, jak je již zvykem u Netflix dokumentů, exceluje to v dobových záběrech, atmosféře a vůbec prolínání rozdílných období. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD