Země

Žena zdrcená osobní tragédií se uchýlí do odlehlého srubu, zjišťuje ale, že přežít v divočině není jen tak. Najde s pomocí místního lovce sílu vyléčit svoje rány? (Netflix)

PP66

Dějově na první pohled jednoduchá linka dvou protínajících se osudů, uvnitř nesoucích velké bolesti.... ()

radektejkal

Natočeno to bylo pěkně, což o to, ale většinou to takhle nefunguje (sama to v záchvatu deprese uznává). Většina žen v podobných případech použije půdu a konopné lano (i když jsem znal jednu, která použila předsíň a drát). Tahle se rozhodla "umřít na divočinu" a jen náhodou se jí to nepovedlo. Ovšem málo uvěřitelný není pro mě jen začátek, ale i konec: vyrovnaná žena středního věku. Teď už nemá koho, s nímž my si mohla trochu popovídat, samozřejmě jen trochu; třeba: to jsem ho picla mezi voči, tos nečekal, co? Já mám dřevo nadělané na dva roky, a co mi chybí na potravinách, dokoupím v kauflandu. Proto snad mi film přinesl více pochyb než optimismu, i když USA je zemí velkých možností: vydupat z horské půdy tak krásnou zelenimu na záhoně ozdobeným plůtkem, kterého si medvěd ani nevšimne, to je množné jen v této zaslíbene zemi. ()

Aljak

Na môj vkus až príliš lyrické, no napriek jednoduchej zápletke to bolo skutočne emotívne (aj keď často skôr pod povrchom). Celý dej dopĺňajú prekrásne scenérie, na ktoré je radosť sa pozerať, hoci zima mi z toho bola už len na pohľad. Trápenie Edee dominovalo celému filmu, k čomu sa po čase pridal aj tajomný Miguel. Tamtá scéna keď Edee zišla z hôr do toho mestečka a navštívila Miguela, to boli riadne zimomriavky. Kiežby bol film viac extrovertný a epickejší, veľmi by to tomu celému pomohlo. Každopádne, určite lepšie ako velebený film Nomadland (ktorý sa nesie v podobnom štýle traumatickej depresie). ()

Vyhy

Silný příběh o tom, že občas potřebujete jednoduše změnu a nebo pauzu. Část o novém neznámém prostředí v divočině je zpracovaná na jedničku. Konec už je klasické drama, což k tomu asi směřovalo. Velmi povedené. ()

Lamprea

Až moc průhledná story, navíc to celý nepůsobí úplně přesvědčivě a chybí tam nějaká hlubší myšlenka. Varovat by vás měla už úvodní titulková ukolébavka... Přesto jsem věřil, že se z toho vyklube něco trochu dospělejšího. Vše plyne, tak jak byste čekali, Edee si najde opuštěnej srub a jak by se dalo čekat, trochu to nezvládá a bojuje o přežití. Doplňují to parádní scenérie a dobrá kamera - to je jeden z mála důvodů, proč je film koukatelnej. V týhle fázi vlastně nevím kde je problém, úplně nemyslím, že by to R. Wright nedokázala uhrát, ale něco tam prostě nehraje, není to dostatečně přirozený a film se podivně táhne. Jak by se dalo čekat, film rozpůlí samaritán Miguel, který Edee naučí pár tipů, triků k přežití. Od příchodu Miguela jde sice kvalita nahoru, ale stále je to těžce průměrná podívaná, která nakonec končí tak trochu kýčovitě. ()

Tosi

Land je o zkoumání smutku, pokud na takový film nemáte náladu, bude nudit. Je taky o primitivním přežití v divoké přírodě a hledání nového začátku. Robin Wright za i před kamerou odvedla dobrou práci, natočit tyhle tiché a citlivé filmy není zas tak snadný. ()

VanTom

Rodinnou tragédií zdrcená žena utíká přežívat do srubu v (nádherně fotogenické) divočině – s její městskou nešikovností na hraně sebetrýzně až sebevraždy, jelikož si nedokáže naštípat dříví či ulovit potravu, a když jde v mrazu na záchod do kadibudky, nechává dokořán otevřené dveře do (ne)vytopené světnice. Ale přežije, především díky chápavému zálesákovi. Zatímco zpočátku mě spíš iritovala, ve druhé polovině už jsem s vnitřním vyrovnáváním (skvělé) Robin Wright souzněl, silný závěr dokonce vydoloval i hezké emoce. ()

Danikaa

Každý sa nejako vyrovnáva so životnou traumou. Niekto sa snaží byť medzi ľuďmi a niekto naopak mimo. Edee sa rozhodla žiť sama ďaleko od ľudí , zjavne však neodhadla svoje schopnosti, sily ani zásoby jedla. Napriek krásnym záberom prírody, toto ma donútilo znížiť hodnotenie. Zaujímavé to bolo hlavne v druhej polovici, keď sa v príbehu objavil Miguel. Inak som sa občas nielen rozčuľovala, ale aj nudila. Celkovo však jedno pozretie nikomu neuškodí, aj keď je to vcelku smutný film. 3,5 * ()

netahlo

Vizualne vymazlena nezavisla zalezitost s tradicne vynikajici Robin Wright, u ktere se moc nezasmejete. A k tomu Wyoming, pro ten ja mam proste slabost. ()

Lukoboss

Paní prezidentová z House of Cards si natočila komorní film, kde si střihla i hlavní roli. Herecky to dává s přehledem a režijně s tím taky nemám problém, navíc je to celý natočený v naprosto překrásné přírodě, to prostředí samo o sobě přidává body. A pak je tady ta myšlenka ohledně žalu, samoty a životního restartu i za cenu toho, že u toho můžete umřít. Na jedné straně člověk, kterej odmítá pomoc, brání se tomu a chce si to "vyžrat" celý sám. Na druhé straně člověk, kterej podá pomocnou ruku i za cenu odmítnutí, protože mu to není jedno a nechce to nechat jen tak být. Za mě milý překvapení, i když hodně smutný... připravte si kapesník. ()

kolemjdouc

poměrně zajímavý film  o útěku před bolestí a vlastně tak nějak je to i o sebebičování.Edee si musí podstoupit tu svoji Kalvárii aby se vykoupila z toho ,co měla hluboko uvnitř a potřebovala to dostat ven.Wright si film sama režírovala takže si roli zahrála podle svého.Připomělo mi to vzdáleně miniseriál Mare z Eastownu kde podobně pracovala Kate Winslet.Z obou filmů jsem měla stejný spokojený pocit ()

Disease

Útěk do přírody nemusí být vždycky taková selanka jako v knihách Rousseaua nebo Byrona. Příroda totiž nedá nic zadarmo. Hodně silný film. ()

Darth Maul

Doráňané srdce túži nájsť pokoj uprostred divočiny ďaleko od civilizácie... Prvý režisérsky pokus Robin Wright skvelým spôsobom využíva námet, ponúka množstvo prekrásnych záberov na neskrotnú prírodu a prekvapuje veľmi silným záverom, ktorý z neho robí film nie len na jedno pozretie. ()

Isobell

Co mají společného....Divočina, Útěk do divočiny, Země a další podobné příběhy? Za mě je to obrovská touha po klidu. Říkáš si, ze už máš vážně všeho kolem dost? Život, osud, okolí ...je to fuk jak to nazvu, úplně celé se to sesypalo, jak domek z karet. Není chuť na nic, jen se sebrat, zahodit chytrej-blbej mobil (ulevnej moment), zabalit jen trochu věcí, mapu, knihy, pár konzerv, spálit mosty, neudržely už vůbec nic a někam zmizet a bejt zmizelej. Robin Wright v sobě hledá poslední zbytky sil jak žít, jak dýchat, jak dál existovat. Natočeno v naprosto nádherné přírodě, panenské kráse Skalistých hor. Ty pohledy stojí za to, léčí podobně jako hudba a nesrovnatelně víc, než desítky léčitelů. Přesto, že RW 'skočila' z civilizace do drsný přírody nepřipravená a vybavená jen lacláčema a tuňákem, tak osud či co to bylo, zamíchal kartami a posunul, vcelku jednoduchý, dost emotivní a uvěřitelný příběh o kousek dál. Víc není co říct ... možná někdy, až pověstný pohár přeteče, tak "sbalím saky paky, přes plány všelijaký a mějte se tu fajn"! ()

barteca

Chtěla tam přežít, žít, umřít ? Vybavenost praktická i mentální pro pobyt v divočině absolutně nulová, udivující u dospělého člověka. Film ty trampoty jak přežít přibližuje málo věrohodně. Smíření se s takovou ztrátou bývá letitý proces a v tom byl film silný a věrohodný. R.Wright se osvědčila. P.S. Není to film pro vegany. ()

Rockerman

Moc krásný film, na který je třeba mít tu správnou náladu. Já ji zrovna měl a proto se mi to moc líbilo. Zvláště úchvatná příroda stojí za to. ()

Axident

Robin Wright dokáže být dobrá herečka, ale rozhodně není dobrá režisérka, notabene sebe sama. Zbytečná ženská variace Útěku do divočiny, kterou ruší diletanská nedbalost, kdy je sekyrka zaseknutá ve špalku před srubem každou minutu jiná, Robin má na sobě ve zpustlém, starém srubu bez elektriky, a vody skoro stále nádherně čisťounké hadry jak z reklamy, celé je to skokovité a nevěrohodné, takže myšlenka o ženě utíkající z civilizace do lůna přírody, ač neoriginální téma, proč ne, ale realizace jednoznačně nepovedená. Jako rychle zapomenutelná jednohubka snad, ale nic víc. ()

misbos

...a to si říkáš amazonka??!! - aneb - natočím si film, ve kterém budu hezká, i když budu umírat hladem a zimou... a dám si tam medvěda, Leonardo říkal, že to pomáhá... . Rádoby hutná témata, minimální úsilí vynaložené na realizaci (byla ta smrtelná postel nalevo, nebo napravo od vchodových dveří?). Vanity Project the WRIGHT One Edition. ()