Vetřelci na Zemi

• Česko Kontaminace: Vetřelci na Zemi (více)

Z vesmíru přichází bolestivá smrt. Pořádná sci-fi řezničina! Do newyorského přístavu připlouvá opuštěná nákladní loď, původně určená k převážení kávy. Tým vyšetřovatelů nalezne v podpalubí pouze několik zohavených těl členů posádky a krabice plné zvláštních předmětů, vypadajících jako obří vejce. Ty, jak se při bližším ohledání ukáže, nepocházejí z naší planety a při explozi způsobují strašlivou smrt všech v dosahu. Vyšetřovatelka Stella Holmesová musí s kolegy vypátrat nejen zdroj tajemných vajec, ale i důvod, proč jsou expedována do světa zdánlivě obyčejnou obchodní společností. Zdá se, že stopa vede ke dvěma astronautům, kteří jako první před lety vstoupili na povrch Marsu... (Řitka video)

destroy83

Béčkové gore scifi doprovázeno hudbou Goblinů a servírováno pod taktovkou italského režiséra, co víc si může fanoušek žánru přát. Celé dílko dopadlo přesně podle očekávání, dávka poctivého gore v podobě explodující těl po kontaktu s mimozemským životem v podobě pulsujících vajec donutí milovníka hororových pecek 80. let zakvičet blahem. Divákovi je hned na zpočátku představen příběh přímočaře a brutálně, což perfektně navnadí na pozdější vyšetřování původu vajec, které vede k pochybné společnosti v Jižní Americe, kde se na kávových plantážích nepěstuje pouze káva. Klasické béčkové schéma, plné béčkových hereckých výkonů, vkusné hudby a nezapomenutelných hlášek hlavních hrdinů. Já se bavil na čtyři hvězdy. ()

Koly

Cozzi mě mile překvapil. Nemá cenu rozebírat, jestli byl film inspirován snímkem ALIEN nebo ne. CONTAMINATION určitě není první ani poslední snímek, který si z Riddleyho megaskvostu něco vypůjčil. Zápletka je jednoduchá bez zbytečných složitostí. Horrorové prvky jsou ve filmu prezentovány formou vybuchujících lidských těl a nevypadá to vůbec špatně. Alespoň co se kvality provedení týče. Za zmínku taky stojí, že hudbu k filmu dělali GOBLIN. Ale ta mě zas bůhvíjak na prdel neusadila. ()

kosta73

Dobová perlička, která musí potěšit srdce každého fanouška propadnuvšího kouzlu eurohororu 80. let. ŘITKA VIDEO je v tomto směru jednoznačně požehnáním, snad jen by si DVD zasloužilo pořádný obal. Těším se na další podobné kousky, jen houšť! ()

Javad

< Zlé, zlé a hrozne zlé > No áno je to talianska SCI-FI sračka. 1* za ten vcelku schopný začiatok. Tieto filmy (osemdesiate roky), z tejto krajiny mali len jeden účel: natočiť niečo s „Emzákmi“ – nehľadiac na výslednú podobu. ()

p6qwre

Hm...první půlhodinka: velmi dobře rozjetý sci-fi horror okořeněný ucházejícími gore efekty, skvěle vytvořená atmosféra. Jenže pak už to jde jenom z kopce, příběh pokračuje bez překvapení a bez nápadu. Osud svede dohromady tři hrdiny, kteří se vydají pátrat na vlastí pěst a pak už mají hodně štěstí, jsou na pravém místě v pravý čas, taky mají dobrou intuici, že, atd., dalo by se říct, že podobný film (bez té trošky gore) je k vidění každý den v TV:( ()

folklorman

Trochu netradiční provedení záporáků v podobě vajec, které při vysoké teplotě explodují a následný živý, zasažený cíl taky. Film má dobrý začátek, kde uvidíme spoustu dobrých gore efektů a na konci zajímavé odhalení celého problému. Po technické stránce je film docela dobrý. Ve slabším hereckém obsazení můžete jednoznačně poznat herce se jménem Ian McCulloch, který si zahrál v slavnějších filmech např. ZOMBI 2, ZOMBI HOLOCAUST. Mezi nedostatky filmu patří dlouhá hluchá místa v polovině filmu. Celkově je to zajímavé a netradiční dílko. ()

vitekpe

Italske "televizni" becko az cecko. Smes vsech moznych zanru a napadu ze sci-fi prostredi. Po celkem slibnem zacatku se film zmeni na blazinec, ktery neni pro kazdeho... Legracni podivana, kdyz na to mate naladu... 2+ :) ()

tenebrae86

Italská gore řezničina o jedné tajné zásilce kávy. V krabicích jsou ale místo kávy jakási tajemná pulzující vejce. Pozor! Pokud se vejce rozbijí, všem v okruhu několika metrů efektně explodují vnitřnosti! Počítejte s typicky italským "hloupým" scénářem ovšem celkově jde o velmi zábavný a brutální film s perfektní hudbou (Goblin). Škoda jen slabší drůhé půlky... ()

drankeryth

Zo zaciatku vypadal byt film dobry a aj hororovy. Hlavne ked tym ludom v ochrannych kombinezach explodovali brucha v tej lodi. Tie zelene vajicka boli velmi nebezpecne a s nikym sa nemaznali:) Dali to pekne pocitit svojim obetiam. Priebeh filmu sa neuveritelne vliekol pomaly a nic sa v nom vobec nedialo. Na zaver filmu bol ten kyklop co znasal tie vajcia ako sliepka dost smiesny, hlavne to svetelkujuce oko. Film sa skor niesol v takom krimi zanru, v ktorom sa patralo po ludoch, ktori za tymi vajciami stoja.. Toho hororu tam nebolo skoro nic, co je dost velka skoda :( ()

gp_one odpad!

Tak tady někdo hodně ulétl. Nevěděl jsem zda mám plakat nebo se smát nekončící stupiditě dialogů, herců, kostýmů, kamery, kulis, prostředí i logickým kravinám tam, kde bylo potřeba trocha toho vědeckého slangu na vysvětlenou. Přitom ze scénáře by nebylo těžké dostat slušné sci-fi béčko. Tohle je ale víc než trapné i na dobu svého vzniku. ()

Likan7 odpad!

To se takhle jednou Italové rozhodli, že manželku detektiva Columba pošlou vyšetřovat podivná vajíčka jak z Vetřelčí ságy. Ve finále tu máme detektivní film, kde hlavní zápletka není "proboha, konec světa, zachraňme svět", ale "kdo může za ty mimozemská vajíčka, která dýchají a hučí?". Výsledek? Velice nezáživný film, který se snaží svou brutalitou, která je na svůj rok velice pěkná a propracovaná, snaží zamaskovat fakt, že nemá zhola co říct. Maximálně šokovat panďulákem na konci, který jako by vyšel z Heroes of might and magic 3. ()

Shanen29

Velmi dobrá osmdesátka,je to nasti a dobře udělané.Já se bavil,ale nikdy bych nesrovnával s Vetřelci,jelikož je to zcela něco jiného. ()

masekjc

Sice to má hluchá místa a nějaké ty mouchy (...jak se dostal kyklop na zem?), ale má to, na svoji dobu, celkem slušné brutální efekty. 6/10 ()

djbarrel

Pro mě velké zklamání, obsah filmu zněl dobře, ale ... Je třeba si uvědomit, že s Vetřelcem ani jiným jeho klonem to nemá nic společného. Ve filmu jsou vlastně jen vejce, údajně vejce jakéhosi Kyklopa z Marsu který se ve filmu objeví asi na 4 minuty a vypadá jako přerostlá řepa s reflektorem místo oka. O smyslu vajec jsme se nic nedozvěděli protože sice údajně se jedná o rozmnožovací, ale jen to zabíjí explozí. Moc jsem to tedy nepochopil. Efekty jako z roku 1950 a ty vědátoři s kyblíkama na hlavách mě fakt dostali. Ačkoliv měl film jen cca 90 minut šíleně jsem se nudil a pocitově to byli tak 4 hodiny. A o logických chybách a trapnosti dialogů radši pomlčím. Možná v roce 1980 to fungovalo a možná to zafunguje u milovníků sci-fi béček, ale u mě to teda nefunguje. Nuda nuda a zase jenom nuda. 10 % ()

moviefan4

V skutku fajn hororové sci-fi B-čko. Gore tu bolo na spravnom mieste a dej nebol najhorší. Herecké výkony mi robili väčší problém. K deju musim poznamenať že začalo to naozaj super a postupne sa to presunulo do viac menej nudného krimi filmu. Škoda toho. ()

MonarC

Začátek vypadal slibně, konec filmu byl taky ucházející. Prostředek byl však nudný a dlouze se táhl. Nesmíme ale zapomenout na nesmrtelnou hlášku "Jsou to dlouhá oválná vejce... jako fotbalový míč". ()