Zrůdy. Jsou to ti, co vypadají jako monstra nebo ti, co se tak chovají? V tomto filmu naleznete odpověď. Handicapovaní lidé se snaží zapojit do "normálního" světa. Někteří je přijmou a jiní zneužívají. Bizardnější na tom je, že se film odehrává v cirkuse, kde se pro nás diváky stává vše atrakcí. Po celou dobu je příběh v dramatickém sledu až na poslední čtvrthodinu, kde se vše obrátí naruby a je z toho horrorová podívaná, kdy posledních pět minut sledujete se zatajeným dechem. O jednu hvězdičku jsem musel ubrat, kvůli jistým místům, kde se film vleče. Ale jako celek, to působí dobře.(5.9.2008)

Ono to má hodně co říct, už jen díky těm lidem co tam hráli. Není to ani tak horor, ale spíž trochu tak ke zamyšlení o chování lidí k těm co neměli takové"štěstí" a nenarodili se jako normální zdraví. Scéna kde se "zrůdy" mstí je perfektní, popravdě i já bych se bál, kdyby na mě šli potmě takové" zrůdy" , vlastně lidé.(1.1.2016)

Zrůdy jsou tady ti dobře rostlí a krásní lidé. Kouzelné.(15.1.2016)

Najlepšie efekty sú žiadne efekty. Film však nestojí iba na kontroverzii, ale aj na skutočnej nefalšovanej emocionálnej sile. Film taký krutý a zároveň dojímavý. Rozhodne povinná jazda pre všetkých milovníkov filmovej klasiky.(29.5.2018)

Slepice.(22.2.2010)

Fascinující snímek na svou dobu to muselo být něco neskutečného.. Není to ani tak horor jako morální drama o chamtivosti..(22.4.2011)

Děkuji Karlu Pilkingtonovi, že mne k tomuto filmu přivedl ;-)(25.7.2011)

Film má určitě něco do sebe. Byla jsem z něj nadšená, moc se mi líbil.Určitě doporučuji shlédnout. V tomto směru bych řekla, že je to nepřekonatelný film. Na svou dobu výborně zpracované a k tomu se přidává i to, že "zrůdy" byli skuteční lidé.(19.11.2014)

Vskutku klasika. Po úspěchu Drákuly Tod Browning stvořil tohle. Zrůdy byly původně považovaný za film proti postiženejm a zdeformovanejm lidech. Až po dekádách si začli lidi uvědomovat, že je to ve skutečnosti naopak. Většina filmu není ani vlastně zneklidňující. Drama v zásadě. Trpaslík se zamiluje do 'normalní' ženský, ze který se vyklube kunda. To je prakticky děj.(6.12.2015)

Tak tohle je 5* žrádlo ;) výborná atmosféra.(27.1.2017)

Bizarné obsadenie(23.8.2018)

"We accept her, we accept her, one of us !" Mé první setkání s tímto filmem proběhlo díky "Snílkům" Bernarda Bertolucciho. Právě záběry ze svatby jsou tam umně vložené a já hned zatoužil tento snímek vidět. Podařilo se o něco později díky ČT. Je to skutečně dost morbidní podívaná a ten závěr, kdy v dešti a bahně lezou torza lidských těl s cílem vraždit, ten je prostě geniální. Jak moc bych si přál tento film vidět v plné verzi a bez vynuceného šťastného konce ! Ze Cinemy, číslo 03/2005, vybírám : "Tod Browning do svého bestiáře vybral z několika stovek uchazečů z celých Spojených států zhruba dvacítku, jež v úhrnu vytvořila svého druhu "the best of" dobové nabídky. V roce 1931 se podobné anomálie sice už nevystavovaly v klecích, byly ale stále poměrně oblíbenou součástí kabaretů, přičemž mnozí z protagonistů měli statut skutečné hvězdy. Browningův celebritami nabitý casting ale způsobil ve studiu pozdvižení. Zaměstnanci dokonce sepsali petici požadující, aby noví "kolegové" neměli přístup do kantýny..."(10.1.2019)

Tímhle filmem se vlastně inspirovali všechny seriály či filmy (viz. Simpsonovi), který si dělali srandu z jiných a děsivých lidí v cirkuse. Jo bylo to dobrý a zajímavý, ale pro mě se jedná jen o jednorázovku.(3.11.2019)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>