Komentáře uživatelů k filmu (213)

 • Kryšpín
  ****

  Zrůdy. Jsou to ti, co vypadají jako monstra nebo ti, co se tak chovají? V tomto filmu naleznete odpověď. Handicapovaní lidé se snaží zapojit do "normálního" světa. Někteří je přijmou a jiní zneužívají. Bizardnější na tom je, že se film odehrává v cirkuse, kde se pro nás diváky stává vše atrakcí. Po celou dobu je příběh v dramatickém sledu až na poslední čtvrthodinu, kde se vše obrátí naruby a je z toho horrorová podívaná, kdy posledních pět minut sledujete se zatajeným dechem. O jednu hvězdičku jsem musel ubrat, kvůli jistým místům, kde se film vleče. Ale jako celek, to působí dobře.(5.9.2008)

 • sibskyn
  ****

  Ono to má hodně co říct, už jen díky těm lidem co tam hráli. Není to ani tak horor, ale spíž trochu tak ke zamyšlení o chování lidí k těm co neměli takové"štěstí" a nenarodili se jako normální zdraví. Scéna kde se "zrůdy" mstí je perfektní, popravdě i já bych se bál, kdyby na mě šli potmě takové" zrůdy" , vlastně lidé.(1.1.2016)

 • doriana.g
  *****

  Zrůdy jsou tady ti dobře rostlí a krásní lidé. Kouzelné.(15.1.2016)

 • Kanibal39
  ****

  Najlepšie efekty sú žiadne efekty. Film však nestojí iba na kontroverzii, ale aj na skutočnej nefalšovanej emocionálnej sile. Film taký krutý a zároveň dojímavý. Rozhodne povinná jazda pre všetkých milovníkov filmovej klasiky.(29.5.2018)

 • kvetazal
  *****

  Slepice.(22.2.2010)

 • Pattrick
  ****

  Fascinující snímek na svou dobu to muselo být něco neskutečného.. Není to ani tak horor jako morální drama o chamtivosti..(22.4.2011)

 • koci
  ****

  Děkuji Karlu Pilkingtonovi, že mne k tomuto filmu přivedl ;-)(25.7.2011)

 • TynTynka
  ****

  Film má určitě něco do sebe. Byla jsem z něj nadšená, moc se mi líbil.Určitě doporučuji shlédnout. V tomto směru bych řekla, že je to nepřekonatelný film. Na svou dobu výborně zpracované a k tomu se přidává i to, že "zrůdy" byli skuteční lidé.(19.11.2014)

 • rbr
  ****

  Vskutku klasika. Po úspěchu Drákuly Tod Browning stvořil tohle. Zrůdy byly původně považovaný za film proti postiženejm a zdeformovanejm lidech. Až po dekádách si začli lidi uvědomovat, že je to ve skutečnosti naopak. Většina filmu není ani vlastně zneklidňující. Drama v zásadě. Trpaslík se zamiluje do 'normalní' ženský, ze který se vyklube kunda. To je prakticky děj.(6.12.2015)

 • oskiii
  *****

  Tak tohle je 5* žrádlo ;) výborná atmosféra.(27.1.2017)

 • DFA
  ****

  Bizarné obsadenie(23.8.2018)

 • Rattlehead
  *****

  "We accept her, we accept her, one of us !" Mé první setkání s tímto filmem proběhlo díky "Snílkům" Bernarda Bertolucciho. Právě záběry ze svatby jsou tam umně vložené a já hned zatoužil tento snímek vidět. Podařilo se o něco později díky ČT. Je to skutečně dost morbidní podívaná a ten závěr, kdy v dešti a bahně lezou torza lidských těl s cílem vraždit, ten je prostě geniální. Jak moc bych si přál tento film vidět v plné verzi a bez vynuceného šťastného konce ! Ze Cinemy, číslo 03/2005, vybírám : "Tod Browning do svého bestiáře vybral z několika stovek uchazečů z celých Spojených států zhruba dvacítku, jež v úhrnu vytvořila svého druhu "the best of" dobové nabídky. V roce 1931 se podobné anomálie sice už nevystavovaly v klecích, byly ale stále poměrně oblíbenou součástí kabaretů, přičemž mnozí z protagonistů měli statut skutečné hvězdy. Browningův celebritami nabitý casting ale způsobil ve studiu pozdvižení. Zaměstnanci dokonce sepsali petici požadující, aby noví "kolegové" neměli přístup do kantýny..."(10.1.2019)

 • Eric.Kosar
  ****

  Tímhle filmem se vlastně inspirovali všechny seriály či filmy (viz. Simpsonovi), který si dělali srandu z jiných a děsivých lidí v cirkuse. Jo bylo to dobrý a zajímavý, ale pro mě se jedná jen o jednorázovku.(3.11.2019)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>