Zrůdy. Jsou to ti, co vypadají jako monstra nebo ti, co se tak chovají? V tomto filmu naleznete odpověď. Handicapovaní lidé se snaží zapojit do "normálního" světa. Někteří je přijmou a jiní zneužívají. Bizardnější na tom je, že se film odehrává v cirkuse, kde se pro nás diváky stává vše atrakcí. Po celou dobu je příběh v dramatickém sledu až na poslední čtvrthodinu, kde se vše obrátí naruby a je z toho horrorová podívaná, kdy posledních pět minut sledujete se zatajeným dechem. O jednu hvězdičku jsem musel ubrat, kvůli jistým místům, kde se film vleče. Ale jako celek, to působí dobře.(5.9.2008)

Nejen ve své době, ale i kdyby se něco takového natočilo nyní, tak by většina Freaks odsuzovala, nebo k tomu měla odpor. Já patřím do té části publika, která na takové věci nehledí. No, popravdě dějová linka je velmi prostá, to ale nemění nic na tom, že tento snímek přeci jen něco v sobě má a proto jsem přidal čtvrtou hvězdu.(23.3.2014)

Film překypující bizarnostmi všeho druhu, černým humorem na účet postižených i docela slušnou výzvou k zamyšlení. Více než samotné kvality filmu vás však nejvíc zaujmou pohledy na všechny ty postavičky, jejichž těla i mysl jsou od těch našich trochu, čí více (někdy, pravda, o dost více:-) odlišná. Konec byl ale parádně stylově hororově natočený a dooost napínavý...pohled na přibližující se zrůdy, kroutící se jako velcí červi byl odporně cool! Doporučuji filmovým fajnšmekrům ;-)(15.9.2006)

Docela síla jsou tyhle Zrůdy! Vidět, jak schopně si bezruký a beznohý chlápek vytahuje z krabičky sirku a podpaluje cigaretu, je skoro k nezaplacení. Jenže podobných momentů ze života těchto "hříček přírody" je tu mnohem víc. Ale nestojí to jenom bizardních výjevech, ale i na silném příběhu: dlouhá žena Cleopatra se dozví o obřím dědictví liliputa Hanse, načež ho zpočátku jen zneužívá, aby se po svatební hostině nešťastníka zbavila. Snímek je romantickou tragédií, cirkusovou fraškou (neustále podstrkovaná otázka ohledně toho, kdo je větší zrůda) i černočernou komedií s typicky hororovým závěrem, kdy pomsta všech zúčastněných nabere na šílených otáčkách.(3.4.2012)

Co si budem namlouvat. Hororu Freaks moc nepobrali. Ale pokud na to koukám jako na drama o životu z cirkusového prostředí, kde jako "atrakce" vystupují lidé s handicapem, tak to působí velmi dobře. "Tak vidíte, monsieur, pusťe nás sem, ráda bych je vzala na sluníčko a nechala si je trochu pohrát...jako děti!" - "Děti? Jsou to zrůdy!" Příběh o lidech bez končetin, siamských dvojčatech, trpaslících a dalších krásně ukazuje, jakému opovržení a posměchu jsou vystavováni, jen kvůli tomu, že neměli to štěstí a nevypadají jako ostatní. "Proč bych se vám měla smát?" - "Většina velkejch to dělá." Příběh o slepé lásce trpaslíka k velké ženě, který by jí snesl modré z nebe, ale dočkává se jen využívání a posměchu. Příběh, který vyústí v pomstu. Příběh, při kterém si člověk řekne jak může být rád, že je zdravý, bez handicapu a to více ho film zasáhne, protože ti herci takové štěstí neměli. Přitom jsou stejní uvnitř jako my a chtějí to samé. Lásku, pocit bezpečí a normální život. Což dokazuje například fakt, že Prince Randian, muž bez rukou a nohou měl v reálném životě 5 dětí. Nemyslím si, že snímek patří mezi 25 nejnebezpečnějších filmů historie. Spíše 25 nejsmutnějších a nejsilnějších.(8.4.2013)

• - Olga Roderick - vousatá dáma později film odsoudila a litovala, že v něm hrála. (Kulmon)

• - Tento film silno ovplyvnil americkú punkrockovú skupinu Ramones. Na koncertoch používali pokrik: "Gabba gabba hey", ktorý zaznie vo filme, a ako maskota používali jednu z oblúd z tohto filmu. (Jello Biafra)

• - Prince Randian, muž bez rukou a nohou měl 5 dětí! (Kulmon)