Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vesman
  ***

  Film shlédnutý dnešního rána před odchodem do práce pouze kvůli tomu, abych na večerním rande ohromil svou potencionální milou... Jasné a dodnes pravdivé poselství o tom, že to nejhorší v lidech se ukrývá uvnitř a nikoliv na povrchu v případě Freaks na můj vkus zpracováno až příliš naivně a nereálně. Navzdory určitému nostalgickému kouzlu a úžasnému malému Hansovi tak moje neemotivní duše zůstává chladnou...(17.12.2013)

 • Vančura
  ****

  Nečekaně skvělý film, který (nejen) ze studijních důvodů určitě stojí za vidění. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale od svatby už se film správně rozjel, a posledních 10 minut je naprosto výborných (pouze ty by snesly označení "horor", a to ještě s přimhouřenými očima a s ohledem na rok vzniku filmu). Osobně mi hlava moc nebere, proč si film musel projít všemi těmi peripetiemi se zakazováním apod. - osobně mě pohled na ty chudáky nijak nepohoršuje a neshledávám nic problematického ani na myšlence dát jim roli ve filmu (nějak jsem moc ani nepochopil smysl úvodních titulků, které vysvětlují postavení mrzáků a tělesně postižených lidí v minulosti). Osobně mi to naopak přijde jako skvělý nápad, který by geniálně fungoval i dnes, stačilo by dát dohromady dobrý scénář, náležitý rozpočet a odpovídající casting podobně postižených nešťastníků, a mohl by vzniknout naprosto velkolepý horor. Je ale otázka, jestli by něco takového bylo v dnešní éře politcké korektnosti možné a jestli vůbec kdy v historii byla doba, která by přála vzniku takového filmu. Natočit ho tehdy by si po stránce odvahy možná nezadalo s tím přivést takový film na svět dnes (tehdy pohoršoval samotný pohled na ty mrzáky, dnes by pro změnu pohoršovala už jen myšlenka nechat je hrát v hororu nebo je nedejbože předvádět jako atrakci v cirkusu). V každém případě Browning velmi příjemně překvapil - jeho Dracula mě k smrti uspává, ale Zrůdy mi neobyčejně sedly. Snad jen škoda toho nudného rozjezdu a dodatečných úprav vycházejících vstříc dobovému publiku - měli to nechat s tím původním koncem a už na to nešahat, každé takovéto "zmírňovací" zásahy do hotového filmu jsou zlo.(17.9.2015)

 • poz3n
  ****

  Zrůdy vs zrůdy. Je úžasný jak v roce 32 někdo natočí film s tak nadčasovym smyslem. Jako horor bych to moc neviděl, ale to možná v dnešní době. V době vzniku to muselo bejt něco neuvěřitelnýho. Z těch tzv. zrůd vycházelo něco mrazivě děsivýho a zárověn něco láskyplnýho. Skvělá atmosféra, škoda že neni ta původní delší verze.(13.9.2009)

 • dr.horrible
  *****

  Slonieho muža som videl prvýkrát asi v roku 2005, keď sa u nás v rámci Projektu 100 vrátil do kín a v tej dobe som ho považoval za najlepší film vôbec.To len okrajovo, pretože sa chystám porovnávať a aby to nevyznelo tak, že sa mi nepáčil. Niečo podobné som čakal od Freaks, ibaže oni vlastne rovnakú myšlienku zobrali z úplne iného konca.Sloní muž sa (byť umierneným) lynchovským spôsobom snažil rozprávať o tom, že všetci sme ľudia a že aj v tej najškaredšej telesnej schránke, môže žiť pekný človek.Zrůdy zostali pritom, že všetci sme ľudia a to znamená, že všetci máme kopu negatívnych vlastností: žiarlime, podliezame, ide nám o peniaze, pomstu...To je proste dokonalý prístup!Čakal som aspoň nejaké moralizovanie a nič.Ani na sekundu!Browning a jeho Freaks o päťdesiat rokov skorej, prišli s vyspelejším obsahom ako David vo svojom opuse, čo je obdivuhodné nielen na dobu vzniku. Pár výhrad samozrejme mám, SPOILER! (teda ak sa to pri 80 rokov starom diele píše) hlavne k výslednej podobe Cleo na konci filmu, ale to nič nemení na tom, že keď končí film liliputánskym vyznaním lásky a nepôsobí to smiešne ale neuveriteľne dojemne a zároveň je to stále funkčný horor, tých päť silných hviezd si proste zaslúži(2.5.2013)

 • Kryšpín
  ****

  Zrůdy. Jsou to ti, co vypadají jako monstra nebo ti, co se tak chovají? V tomto filmu naleznete odpověď. Handicapovaní lidé se snaží zapojit do "normálního" světa. Někteří je přijmou a jiní zneužívají. Bizardnější na tom je, že se film odehrává v cirkuse, kde se pro nás diváky stává vše atrakcí. Po celou dobu je příběh v dramatickém sledu až na poslední čtvrthodinu, kde se vše obrátí naruby a je z toho horrorová podívaná, kdy posledních pět minut sledujete se zatajeným dechem. O jednu hvězdičku jsem musel ubrat, kvůli jistým místům, kde se film vleče. Ale jako celek, to působí dobře.(5.9.2008)

 • - Ač byli na plátně Hans a Frieda milenci, herci se ve svých projevech lásky mírnili, neboť ve skutečnosti byli sourozenci. (Kulmon)

 • - Časopis Premiere zvolil snímek mezi 25 nejnebezpečnějších filmů historie. (Kulmon)

 • - Tod Browning dal scenáristom voľnosť, ale mal podmienku, aby bol film strašidelnejší než Dracula. (slavo_held)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace