Obsadit v době rodícího se star-systemu do hlavních rolí holywoodské produkce fyzicky znetvořené herce, to je opravdu velká odvaha. Stejně odvážné je narušení tradiční horrového modelu, ve které jsou reprezentatnti normálnosti napadeni (nenormálním) monstrem. Přitom sám Tod Browning natočil rok před Freaks klasického Draculu, který nejen, že výše zmíněný model důsledně dodržuje, ale vlastně jej pomáhal definovat. V cirkusovém prostředí Freaks je hranice mezi monstrem a normálním hrdinou naprosto převrácena. Fyzicky znetvořená lidská monstra jsou tak daleko lidštější než řada normálních hrdinů. Freaks tedy hned dvakrát podkopávají dobový kánon - výběrem hrdinů i celkovým vyzněním příběhu. Gooble gobble, gooble gobble, we accept you, one of us!(13.4.2006)

Dnes "Zrůdy" jako snímek nepůsobí nijak nechutně, ale svou atmosféru si zachovali stejně jako s velkou otázkou, kterou si divák pokládá od začátku, "Jak vypadá ta kráska tam dole v té ohradě...". Skutečné zrůdy dodávají filmu neopakovatelnou atmosféru, která je nesrovnatelná s triky nebo maskami. Postavy vám nenahánějí vysloveně hrůzu, ale je na nich něco jiného, jemně děsivého až mrazivého. Rovina s otázkou kdo je ve skutečnosti zrůda, zda ti co tak vypadají, nebo ti co takový jsou uvnitř, je pro každého velmi čitelná a snímek tak naplňuje jednoduchostí a přehledností až do posledního okamžiku, kdy divák pohlédne na největší zrůdu celého snímku...a bývala tak krásná.(17.4.2008)

Tohle je něco, co má jako jedno z mála pořád ještě slušnou váhu i po všech těch letech, díky čemuž nemusím mít výčitky, že buď dávám vyšší hodnoceni za stáří, nebo že jsem to strhal, ale přitom ve své době to bylo parádní. Zrůdy na svém hodinovém prostoru rozjíždí creepy show, která končí pěkně děsivě, takže tady dávám s čistým svědomím čtvereček. 75%(23.6.2013)

Freaks sú iste šokujúci, poburujúci, vzbudzujúci súcit, ale sú hlavne dobre vyrozprávaným príbehom s pevným a jasným scenárom. Takže sú okrem prehliadky autentických anomálnych postavičiek aj plnohodnotným filmom so silným katarzným záverom. Dnes ich môžeme vnímať aj ako dielo, ktoré bojuje s predsudkami ľudí a ich deformácie môžeme zameniť za ľubovoľnú farbu pokožky alebo náboženstvo. To, že sme všetci rovnocenní ľudia bola však v 30tych rokoch minulého storočia úplne nová myšlienka, ktorá ešte dlhé desaťročia nebola plno akceptovateľná. Obludnosť človeka sa totiž prejavuje jeho skutkami, ako ukazuje aj tento film.(23.10.2012)

Co si budem namlouvat. Hororu Freaks moc nepobrali. Ale pokud na to koukám jako na drama o životu z cirkusového prostředí, kde jako "atrakce" vystupují lidé s handicapem, tak to působí velmi dobře. "Tak vidíte, monsieur, pusťe nás sem, ráda bych je vzala na sluníčko a nechala si je trochu pohrát...jako děti!" - "Děti? Jsou to zrůdy!" Příběh o lidech bez končetin, siamských dvojčatech, trpaslících a dalších krásně ukazuje, jakému opovržení a posměchu jsou vystavováni, jen kvůli tomu, že neměli to štěstí a nevypadají jako ostatní. "Proč bych se vám měla smát?" - "Většina velkejch to dělá." Příběh o slepé lásce trpaslíka k velké ženě, který by jí snesl modré z nebe, ale dočkává se jen využívání a posměchu. Příběh, který vyústí v pomstu. Příběh, při kterém si člověk řekne jak může být rád, že je zdravý, bez handicapu a to více ho film zasáhne, protože ti herci takové štěstí neměli. Přitom jsou stejní uvnitř jako my a chtějí to samé. Lásku, pocit bezpečí a normální život. Což dokazuje například fakt, že Prince Randian, muž bez rukou a nohou měl v reálném životě 5 dětí. Nemyslím si, že snímek patří mezi 25 nejnebezpečnějších filmů historie. Spíše 25 nejsmutnějších a nejsilnějších.(8.4.2013)

• - Někteří členové štábu chtěli zastavit natáčení, protože je velmi rozrušovala rozsáhlá tělesná postižení herců. (dezert)

• - Režisér do filmu obsadil skutečně handicapované herce. [Zdroj: časopis Cinema 04/2019] (Stoka)

• - Na natáčení byla tak mizerná úroveň izolace elektrických zařízení, že členové štábu často dostávali elektrické šoky. (HellFire)