Legendárna šokáreň Toda Browninga (DRACULA, 1931), ktorá nás polodokumentaristickým spôsobom zavádza do dejiska v zákulisí cirkusu a predstavuje nám skupinku liliputánov a fyzicky handicapovaných ľudí, stavaných do konfliktov s nenávistným a falošným "zdravým" osadenstvom cirkusu. Najkontroverznejšie filmové dielo svojej doby. (POMO)

sibskyn

Ono to má hodně co říct, už jen díky těm lidem co tam hráli. Není to ani tak horor, ale spíž trochu tak ke zamyšlení o chování lidí k těm co neměli takové"štěstí" a nenarodili se jako normální zdraví. Scéna kde se "zrůdy" mstí je perfektní, popravdě i já bych se bál, kdyby na mě šli potmě takové" zrůdy" , vlastně lidé. ()

Pokri

Najlepšie efekty sú žiadne efekty. Film však nestojí iba na kontroverzii, ale aj na skutočnej nefalšovanej emocionálnej sile. Film taký krutý a zároveň dojímavý. Rozhodne povinná jazda pre všetkých milovníkov filmovej klasiky. ()

Eric.Kosar

Tímhle filmem se vlastně inspirovali všechny seriály či filmy (viz. Simpsonovi), který si dělali srandu z jiných a děsivých lidí v cirkuse. Jo bylo to dobrý a zajímavý, ale pro mě se jedná jen o jednorázovku. ()

Feacher

Hrozně jsem se těšil až se na film podívám a nezklamal. Užíval jsem si každou minutu tohoto díla, které lze se známými okolnostmi chápat různě. Mně k dobrém pocitu stačilo si užívat černobílé umění a skvěle natočený a vymyšlený příběh. Kus filmové historie! ()

c.mravenciar

Film plný ohavných ľudí a krásnych netvorov.  Fascinujúce dielo, ktoré by som si rád pozrel v originálnej minutáži. Máloktorý film má v sebe taký silný humanizmus a zároveň tak presnú, nepatetickú, zbytočne nesugestívnu, citovo nevydieracu štruktúru, spôsob rozprávania a skutočne silnú atmosféru. Špecialita pre každého nadšenca filmov. ()

Pattrick

Fascinující snímek na svou dobu to muselo být něco neskutečného.. Není to ani tak horor jako morální drama o chamtivosti.. ()

TynTynka

Film má určitě něco do sebe. Byla jsem z něj nadšená, moc se mi líbil.Určitě doporučuji shlédnout. V tomto směru bych řekla, že je to nepřekonatelný film. Na svou dobu výborně zpracované a k tomu se přidává i to, že "zrůdy" byli skuteční lidé. ()

rbr

Vskutku klasika. Po úspěchu Drákuly Tod Browning stvořil tohle. Zrůdy byly původně považovaný za film proti postiženejm a zdeformovanejm lidech. Až po dekádách si začli lidi uvědomovat, že je to ve skutečnosti naopak. Většina filmu není ani vlastně zneklidňující. Drama v zásadě. Trpaslík se zamiluje do 'normalní' ženský, ze který se vyklube kunda. To je prakticky děj. ()

BigJohn02

Hluboce lidský příběh o tom, jak se trpaslík zamiluje do hnusné hamižné zrůdy. Ted Browning naštěstí na tu svini uvařil vodu poměrně svižně. Díky cirkusovému prostředí plnému handicapovaných má film nezapomenutelně zvláštní atmosféru. Je to všechno možné, jen ne horror. ()

StaryMech

"Jeden z nejvášnivějších filmů, jaké kdy byly natočeny"? Možná ano; rozhodně jeden z nejbizarnějších. Browning za něj zaplatil ztrátou komerčně slibné budoucnosti; dnes by jeho kousek sotva dostal razítko "Korektní". ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?