Osvoboďte Britney Spears

(TV film)
  • USA Framing Britney Spears (více)
Dokumentární
USA, 2021, 74 min

Samantha Stark

Emily Topper

John E. Low

Britney Spears (a.z.), Kevin Tancharoen, Daniel Ramos, Paris Hilton, Adele (a.z.), Anderson Cooper (a.z.), James Corden (a.z.), Simon Cowell (a.z.), Ellen DeGeneres (a.z.), Eve (a.z.) (více)

Dokument, který připravil slavný deník The New York Times, mapuje kariéru popové ikony Britney Spears od jejích začátků v kostelním sboru a The Mickey Mouse Clubu až po soudní spory s otcem o opatrovnictví. Ukazuje Britney nejen jako neuvěřitelný talent a holku z malého amerického městečka, která se vydala za slávou, ale také jako idol mladých lidí, dříče, diskutovanou morální autoritu, matku nebo objekt nekonečného zájmu médií a paparazzi. Režisérka Samantha Starková poskládala mozaiku z výpovědí lidí, kteří se se zpěvačkou v určitých částech jejího života znali nejlépe, fanoušků bojujících o ukončení opatrovnictví, novinářů, bulvárních fotografů, právníků a dalších. Film obsahuje nejen záznamy z reportáží bulváru, televizních rozhovorů, které mnohdy dohnaly Britney až k pláči, ale také rodinné fotografie, videa či ukázky z koncertů. (TV Nova)

Dzeyna

Asi bych se měla stydět, když jsem jako skalní fanynka Britney (před 10 lety) celou tuhle záležitost vůbec nezaznamenala. Dokument sám o sobě je průměrný, nicméně, když o tom nemáte ponětí, tak má dost velkou informační hodnotu a překvapí vás. A samozřejmě je to celé padlé na hlavu a měli by opatrovnictví zrušit, ale na to si asi ještě pár let počkáme. ()

rikitiki

Fandové - pro fandy. Dokument neobsahuje mnoho důležitých postav z reálného příběhu jedné reálné popstar. Ani ona sama, ani její rodina a nikdo podstatný z její současnosti se neobjeví. Takže jsou závěry snímku snadno zpochybnitelné. Na druhou stranu ukazuje velmi dobře dospívání pod neskutečným tlakem, které si Britney musela protrpět a popravdě, je docela zázrak, že to skončilo jen jedním oholením hlavy (a co je komu vlastně do toho!) a pár pobyty na odvykačce. Vsadila bych se, že většina lidí by to odnesla mnohem hůř. Velmi dobře ukázaná rovněž i manipulace a vlezlost médií, stejně jako veřejnosti, kteří si všichni osvojují právo radit a soudit někoho, koho neznají. Dost drzé, urážlivé a hnusné. SHRNUTÍ: Myslím, že Britney by měli osvobodit. Pokud si to sama přeje. ()

dr.horrible

Dokument kladúci si za cieľ oslobodiť Britney Spears, ktorý neprichádza s jedinou novou informáciou a zo 70-minútovej stopáže venuje 50 tomu, prečo skončila na psychiatrii a zvyšných 20, že by tam, pre vlastné bezpečie, mala ostať. Wtf? Dajte si radšej toto. ()

JohnnyD

Tak NYT sa rozhodli robiť dokumenty. Dobrá správa je, že človek teraz nemusí vyše hodiny čítať longread a môže si to rovno pozrieť. Zlá správa je, že štandardné súčasné longready sú násobne lepšie napísané, než je toto nakrútené. Zo 74 minút sa dokument nezmyselne venuje polhodinu predstavovaniu divákom, kto je to Britney Spears (It's Britney, bitch!), aby sa až v poslednej polhodinke dostali k problému "conservatorship". Výsledok je tak technicky zručnejšia varianta na americké televízne dokumenty o celebritách. Showbiz pre mestských intelektuálov. Je to štýlovejšie ale stále pomerne povrchné. Čo ma ale vyslovene vytočilo je neprístojný priestor pre papparazzi fotografa, ktorý sa tam snaží štylizovať za dobráka, ktorý vlastne len robil, čo Britney chcela. No isteže.. ()

Marze

První čtyřicet minut je životopis Britney. Rychlým tempem bez nějaké hloubky. Pak začíná téma opatrovnictví. Nějak jsem nepochopil proč bylo zavedeno. Má lékařka mi při našich filosofických diskusích jednou říkala to, čeho jsem si všimnul také. Většina lidí když je potká nějaké velké povýšení, zbohatnutí, získání moci apod. se od základu změní k horšímu do zcela jiné osobnosti. Na životě Britney je vidět, že život není žít jednoduché a ne každý to zvládne. Dokument je k vidění zde: https://dokumenty.tv/osvobodte-britney-spears-dokument/ ()

• Režisérka filmu odhalila, že Britneyn otec Jamieho a jeho tím sa snažili zastrašiť The New York Times právnikmi, aby zastavili uvedenie tohto dokumentu. (dwdb)