Epizody(7)

Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

kubilov

Perfektní. První série White Lotusu byla naprostým zjevením, ta druhá tento koncept povýšila téměř k dokonalosti. Zachovala si všechny trademarky a navíc vše povýšila. Je tu víc postav, které jsou ale často skoro i hlubší než v první sérii, na druhou stranu to ale do značné míry znamená trochu méně satiry. Obrovskou devízou jsou lokace, do kterých se filmaři vydali. Protože kromě toho, že je Taormina a vůbec okolí Sicílie neuvěřitelně fotogenické, shodou okolností jsem tam v létě byl taky a moc si to užil. Z tohoto pohledu je tak jediným nedostatkem absence výletu na Etnu. Jennifer Coolidge v 60 letech získala životní roli, jinak jde od recepční, přes skvělou Aubrey Plaza či F. Murray Abraham až po neuvěřitelně si svou hereckou polohu užívajícího Toma Hollandera o ještě lepší televizní zábavu než byla první série. A to už je něco. ()

Hrabovo

No, viděli jsme hodně mořských vln, až to trochu nudilo, dosti racků a přemíru nahatých pánských pozadí (některá docela pěkná). Vlekoucí se děj oživovala jen krásná Tanya a její neuvěřitelné róby. Oproti svěží, vtipné a kritické 1. sérii sešup o 2 hvězdy. Škoda. ()

Mamutol

Nemám, co bych dodal. Vymazlené dialogy, nádherná hudba, dokonalá kamera a propracovaný příběh odehrávající se na krásné Sicílii. Vida, že jde natočit skvělé dílo i bez bubáků z pralesa. ()

IZFNP

V niečom horšia, v niečom lepšia séria, no subjektívne u mňa o chlp vyhráva 1. havajská štaca. Tá bola uhrančivejšia, išla viac na kosť, charaktery, ktoré sú úplne normálne, ale vlastne každý majú to niečo, čo z nich robí otrasných ľudí… Tu seriál v druhej sérii akoby zjemnil. Tá idea tu stále je, ale postavy sú viac čiernobiele, fádnejšie. Ničmenej linka dvoch párov je klenotom. ()

Slayaphine

George Orwell raz do svojho denníku napísal o tom ako umenie, ktoré ukazuje individuálov z pracujúcej triedy ako prekonávajú a prechytračujú svojich utláčateľov, je len ďalšia forma kontroly a útlaku. Presne tomu sa White vyhol v prvom White Lotus, v druhej sérii sa mu to však nepodarilo. Sociálna neschopnosť bohatých idiotov je tu zmiernená, z celého seriálu sa stáva iba obyčajná prestížna dráma oproti originálnej komédii prvej sezóny. Kým v prvej časti som sa moc nezastavil nad vyobrazením homosexuality, je čudné koľko intimity dáva seriál lesbickému vzťahu v porovnaní s gay vzťahmi. Ak chcete pozerať zostaňte iba u o dosť lepšej prvej série. ()

wendus92

Naprostá ztráta času. Jednu hvězdičku dávám akorát za dějovou linku s Jennifer Coolidge, jinak to nestálo vůbec za nic. Hodnocení nechápu, první série byla super, tohle byl otřes. ()

Ironhead

HBO tady jen potvrzuje že je pořád králem kvality TV a skvělých minisérií. Netflix se má stále co učit, hlavně v tom, že pro kvalitu seriálu nestačí co nejširší rasové a LGBT+ obsazení (přitom zde máme partičku bohatých gayů, lesbičku i asiata v jedné z hlavních rolí, ale není to na sílu jako na Netflixu, ale přirozené), ale že to chce především chytrý scénář, dobré herce a kvalitní tvůrce. Musím přiznat, že druhá série mě bavila víc než ta první a přitom už i ta byla výtečná. Těším se rozhodně na třetí sérii a jsem si jistý, že bude ;) btw... Meghann Fahy se zrzavým přelivem a sexy pihama mě neskutečně ...... hmmm... bavila ;) ()

BarVo

Tunajšie nadšenie z druhej série nezdieľam. Dala som tomu šancu kvôli Taormine a výbornej prvej sérii a bola sklamaná. Predvídateľné, pomalé, rozbehlo sa to asi v 6. časti, nudné postavy s nudnými problémami, zbytočné scény, ktoré mala asi zachrániť nestráviteľná nadmiera sexu. Krásne prostredie, zaujímavá kamera a dobrá hudba to tiež nespasili. Záver sa vydaril, ale pre mňa už bolo neskoro. ()

filmovyfan

Za mě nejlepší seriálový počin letošního roku. Dost kvalitní první sérii tahle druhá sicilská převyšuje snad v každém myslitelném aspektu. Nejvíc bych asi vypíchnul obsazení, protože mám pocit že u žádné z postav prakticky nemohlo být lepší. K tomu přidejte skvělý scénář, kameru, soundtrack, výpravu a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Jednotlivé epizody jsou celkem vyrovnané, ale ta poslední je opravdová lahůdka. Jennifer Coolidge je královna! ()

VLADEK

V zásadě stejné hodnocení jako u první řady: místy slušné, místy velmi velmi slabé, převážně průměrné a závěr jedno velké zklamání. Místy hodně banální rozhovory a dětinské příběhové zkratky. Mám pocit, že jsem se díval na něco jiného než většina zdejších recenzentů. Jako casting výborný, ale to je u HBO pravidlem, ale absolutně nechápu to "shodu" nad "charakterovými typy ". Pro mě byla naopak věština charakterů plochá a vlastně o většině postav se nedá říct víc než dvě tři věty, povětšinou banální. Jo místy se na tohle soft porno hezky kouká, ale za chvilku je to nudné a "hlavní zápletku" moje žena vyslovila ihned jak se na place objevila parta okolo Toma Hollandera. A závěr mi přijde že scénárista nevěděl jestli to bude alla Quentin Tarantino nebo Rowan Atkinson. ()

VesVes

Nesdílím bezbřehé nadšení z druhé série. Poslední díl byl pro mě zklamáním, jedna zápletka tak nějak vyšuměla, jinou zazdili tím, jaký osud vymysleli pro jednu z postav. Oproti první sérii ten konec byl vlastně hrozně depresivní pro všechny. Ale jinak se na to moc dobře koukalo. ()

Annaroz

První dva díly se mi nelíbily vůbec. Kdybych neznala první sérii, která mě chytla od samého začátku, tak ani dál nekoukám. Ale po třetím dílu se děj už docela rozjel a poslední dva díly byly bezva. Jen mi bylo líto Tanyi... ()

hanca.uh

Druhá serie se povedla na 1, možná mě bavila i maličko víc než první, vtipně zahrané (Jenifer C. svým výrazem skvělá, chtěla bych ji za kamarádku, bez toho jejího konce teda:-))). Za mě super pobavení a nemám serii co vytknout. ()

Pekyno

Na lodi do luxusného a predraženého hotela prídu zhýralí zbohatlíci na dovolenku, čo sa môže pokaziť? White Lotus má množstvo skvelých dialógov, karikatúrnych až groteskných postáv a v kombinácii s krásnym Sicílskym prostredím a sympatickým osadenstvom dotvára skutočne výbornú podívanú. Vietor mi zavial tento veľmi svieži seriál v pravý čas. Už dlho som nezažil takýto, ako dnes tomu mladí hovoria "binge watching". Pripútaný k stoličke som to zhltol na jeden šup. I keď musím povedať, že osobne ma prvá séria tak nenadchla a s druhou som mierne váhal. Bola by to ale chyba!  Trpezlivosť ruže prináša, a pomalší úvod zatienila túžba zistiť kto sa vlastne stal dovolenkovou obeťou. ()

motyka52

Zdánlivě podobný vzorec jak v případě první série (kamarádi, dvě holky, gayové, mrtvola, Jennifer Coolidge ...), ale přece jen působí tahle série jinak a přirozeněji. V jejím světle vypadají některé postavy první série spíš trochu jako karikatura, tady je to všechno o něco uvěřitelnější, což není na škodu. Cením, že se zbytečně nekombinuje, nejde se přes mrtvoly za šokujícími twisty, přesto se děj posouvá svižně dopředu a celé se to fakt dá vdechnout za dva večery. Vizuálně je navíc Sicílie ještě přitažlivější - a to výrazně - než exotika z první série. Krásně se na to kouká a pokud jde o hudební doprovod, tak to je za šest hvězd. Audiovizuální ohňostroje to jsou. Některé záběry jsou tak nenápadně dokonalé (Ethan odcházející po souboji z moře), že si člověk okamžitě uvědomí, na jaký skvost se dívá. A k tomu nevtíravý humor ("Je to penis, není to západ slunce"). Nemůžu se dočkat třetí série. ()

Peky

Druhá série ze sicilského prostředí má pomalejší rozjezd, nicméně od nějaké třetí epizody už je to zase ta skvělá podívaná na poněkud depresivní vlně, na kterou jsme byli zvyklí z předchozí série. Baví mě, jak se - i přes současné trendy - tvůrci s ničím neserou a explicitně ukazují i to, co by divák vlastně skoro ani vidět nechtěl, heh. Scénář i hlavní postavy jinak opět skvěle napsané, radost sledovat jejich postupný vývoj, ať už v pozitivním nebo negativním směru. Ani po audiovizuální stránce není co vytknout, prostě paráda. Dějová linka se Stiflerovo mámou mě osobně celou dobu bavila za všech nejméně, ale to vypointované finále pak bylo famózní, to se musí nechat. Zkrátka další vydařený počin z dílny HBO, která na rozdíl od Netflixu nejede kvantitu, ale sází na kvalitu. Ciao! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD