Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Polter1

Na moj vkus až príliž veľa strielania. Až toľko, že sa človek začal nudiť. V porovnaní so Zabijákom ide o niečo slabší kúsok, ale Johny Woo zas nesklamal. ()

Desmi

Upřímně nevím k čemu se podobné filmy točí. V podstatě se od začátku do konce jen bezmyšlenkovitě střílí a žádná vražda nevyvolává sebemenší emoce, tak k čemu to? Méně vražd, košatější příběh a udělalo by to na mě větší dojem. ()

Teron odpad!

Tuhle...věc...jsem na něčí doporučení viděl celou asi před 10-15ti lety s tím, že to má bejt něco naprosto úžasnýho. Dočkal jsem se přehypovanýho obyčejnýho akčňáku a dál to neřešil. Protože jsem za ty roky zapomněl, co tam vlastně bylo, pustil jsem si to teď znova a vypnul to ani ne po hodině, protože u týhle nehorázný trapárny prostě usínám. Takhle to dopadá, když někdo natočí vlastně průměrnou akční parodii, ale přitom to myslí vážně. Ve výsledku ty nejmasivnější akční scény vyvolávají asi stejné zaujetí jako sledování toho, jak vám pokladní v Lidlu markuje na pásu zboží. Ne, děkuji, život je moc krátkej na sledování věcí jako je tohle... ()

Scaevola

Zdá se, že jedinou kvalifikací hongkongského gangstera je schopnost vyběhnout zpoza rohu se zbraní namířenou na strop a nechat se co možná nejefektivněji zastřelit... Jistě uznávám snahu režisérovu pojmout přímočarý a notně krvavý příběh lyričtěji, co se týče různorodých prostřihů, jazzové hudby a komponování scén, ale při nezasvěceném pohledu mi snímek připadal jako nesourodá slepenice přehnaných nápadů. Jenže co naplat, závěrečná bitva v nemocnici byla velkolepá, takže s radostí dávám průměrné hodnocení. ()

KritikRik

Velmi, ale velmi kvalitní akčňák, můj jediný problém je že jsem se nevyznal v postavách, mohli jim aspoň dát barevnější oblečení. Ale takhle kreativní akci už prostě dneska neuvidíte. ()

MDoctor

Druhý nejlepší film Johna Woo hned po Zabijákovi. Je sice víc akční (počet mrtvol asi jen tak nespočítáte), ale už v něm není tolik emocí jako u Zabijáka. Přesto vám to vynahradí třeba jen ta nestříhaná dvou a půl minutová scéna v nemocnici, kde Chow Yun Fat a Tony Leung postřílejí okolo třiceti maníků. ()

Kratasedf

Jedno je jisté kulkama se zde nešetřilo:-). Ale jinak film musí posoudit každý sám, je trochu zvláštní a každý ho pochopí jinak. ()

Agent24

Na začátku se začne střílet a tenhle balet ukončí jen závěrečné titulky. Parádní film a hra,která k němu vyšla (STRANGLEHOLD) mu nedělá ostudu. Vynikající práce strýčku Woo. ()

Spike86

První půl hodina je sice efektně natočena, ale postrádající jakýkoliv náznak nějakého příběhu. S postupem času se to trochu zlepšilo co se příběhu týče a už to nebylo tak bezduché. Celkově to ale na mě bylo až moc "výplachově" akční. Efektní kamera se tomu ale upřít nedá. ()

svist10

Svého času jsem viděl Tváří v tvář a říkal jsem si ty vole. ale nevěřil jsem, že po jediném filmu bude mít John Woo statut génia, tak jsem si sehnal jeho starší filmy. Už Killer byl nářez. Příběh o skutečně nekompromisním policajtovi a gangsterovi, ze kterého se vyklube polda v přestrojení, aby se vzápětí stali přáteli na život a na smrt zrovna nevyniká originalitou, ale styl heroic bloodshed mu sedí, takže se kolem něj může rozehrát krvavý balet. A v něm je Woo opravdu těžkej řízek. Co úvod v čajovně a další akce jen naznačí, to definitivně potvrdí dobře čtyřicetiminutové finále. Stovky mrtvých a tisíce vystřílených nábojů v pravděpodobně největší řeži filmových dějin, kdy se nemocnice změní v regulerní bitevní pole. Nekompromisnost akce až zaráží ve srovnání s vypulírovanými akčňáky z hollywoodu. Takže už vím proč je Woo borec. ()

lajkus

Myslel jsem si, že větší masakr než v Lepším zítřku 2 už nejde vytvořit........ šeredně jsem se spletl závěr v nemocnici kdy ti 2 poldové prochází chodbami a v jediném záběru zmasakrují asi 10000 gangsterů, tohle je pro mě nejlepší akčnák všech dob..... ()

pikinek

Žádnou hloubku v tomto filmu nehledejte, ale kdo je akčněji laděný nemůže šlápnout vedle. Film se nesnaží hrát na city a tudíž se nezaměřuje tolik na vykreslování postav a emocí, což mě docela vyhovovalo, protože by tím ztratil tempo a ukrojilo by to z akce, která je podle mě hutná a špičková. Možná se někomu může zdát, že přestřelky jsou chvílemi trochu kýčovité (nepřátelé nabíhající na mušku), a že hlavní hrdinové jsou téměř nesmrtelní, ale nikdy nepřekročí práh absurdity a já sem si je užil a byl ohromen. Nejvychtanější mi přišla choreografie a nápaditost přestřelek, kdy hlavní protagonista během jedný minuty roztřílí 30 maníků v různých polohách, na několik způsobů, a přitom to nepůsobí vůbec krkolomě, což režisér umě dokazuje v jedné několika minutové scéně z nemocnice, kdy hlavní představitelé popravují všechno co jim příde do cesty a kamera se za nimi volně loudá a to bez jediného střihu!, takže vše musí být perfektně načasováno a promyšleno. John Woo všem ukázal jak by se měli točit akční filmy a já mu musím dát za pravdu, protože tohle se jen tak nevidí. ()

michael2684

Naprosto dokonalá akční jízda od začátku až do konce. Chow Yun Fat stojící na straně zákona vypadá neskutečně stylově ( stejně jako dřív, když byl na druhé straně zákona - to byla taky jízda ale o tom jindy a jinde :-) Nikdo se nemůže považovat za znalce akčních filmů, pokud neviděl tenhle majstrštyk. ()

Mr.Hackels

Tak teda nevim, co je na tomhle tak dokonalého??? Dobře, jsem ochoten připustit, že jsem se spádem nechal 90 minut strhnout a že to (ikdyž ne na 100%) byla super akční podívaná. Ale poslední půlhodinka mě spíše rozesmála. Nemám nic proti pohádkám, ale tady mě to fakt nebralo. Dva hlavní borci si půl hodiny klestí cestu skrz nemocnici bez jediného škrábance. Všichni protivníci naskakují do chodby se zbraní zdviženou nad hlavou. Pardon, pár jich jí drží u boku a po čtyřech až pěti si běží na férovej pěstní souboj, aby následně dostali kulku se svojí jmenovkou. A v závěru hořící nohavici pochčije dítě a tím se to vyřeší. Těch pár facek si na konci měl místo Chow Yun-Fata dát scénárista! Mimochodem, je ideální, když už se vymaním z gaunerova sevření a držím jeho pistoli, sejmout ho skrz svůj žaludek! Kór když na něj míří celý policejní sbor + nejlepší střelec z Hong Kongu!!! ()

MartinBFFan

Ak poviete "Hong Kongský klasický akčný film", každý si asi hneď vybaví kung fu klasiky s Bruce Leem alebo Jackiem Chanom, kde nesmrteľný hrdina ovládajúci nejaké bojové umenie bije ľudí po tuctoch. Avšak Hong Kongské akčné filmy majú aj svoju druhú stránu. Ringo Lam a John Woo boli experti na "heroic bloodshed" filmy, filmy s hlbšími príbehmi a veľmi štýlovou akciou, kde pri prestrelkách lietajú úlomky všade a zbrane nikto neprebíja. Hard Boiled je vlastne takým pomyselným vrcholom tohto žánru. Svižná akcia, skvelé obsadenie, dobrý príbeh, skvelá hudba a rýchle tempo z tohto filmu robia podľa mňa vrchol Hong Kongskej akčnej tvorby a zároveň ide o zatiaľ posledný heroic bloodshed film, ktorý John Woo natočil v Hong Kongu. Veľmi odporúčam. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)