Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Threepwood

Akční film z roku 1992,který po všech stránkách (akce,herci,originalita..)poráží věškeré své konkurenty až do roku 2005.Není to ostuda pro současné tvůrce akčních filmů? ()

sup

Onanie............................................................ Kam se poděly příběh, emoce a podmanivá hudba z Lepších zítřků? ()

Nixon

Když jsem šel z půjčovny, věděl jsem, že večer něco zažiju. Ono to ale předčilo moje veškerá očekávání. Dvě hoďky v kuse jsem strnule hleděl na neustávající, nabušenou a i po čase nenudící akci. Pravděpodobně nejlepší akční film, co víc říct. 85-90% ()

Looka

K tomuhle filmu v podstatě není co dodat. To se prostě musí vidět spolu s Lepším zítřkem a Kulkou v hlavě dodnes nejlepší film Chow Yun Fata. ()

beso74

Noooooooooo, tento film hneď od začiatku šľape na 1OO% a postupne pridáva. Film postavený na prestrelkach, streľbe, výbuchoch, všade sama krv, mrtvoly a tony nábojníc... Dĺžka vyše 2 hodín... A aj napriek tomu je divák vrazený do kresla a so spadnutou sánkou sleduje čo ešte v živote nevidel a už asi ani neuvidí. Pardon, uvidí, pretože tento film stojí zato vidieť ešte raz a vychutnať si ho... ()

predsedajs

Množství kulek a mrtvol větší než malé... přestřelky jsou bombastické a hlavní hrdinové taky nebyli špatní, ale to je asi tak všechno. Stále dokola opakující se hudba rozhodně filmu na kvalitě nepřidala a dějově to taky nebyla žádná sláva. Potřeboval bych nějaký zásadnější důvod pro všechno to střílení. Počet mrtvol: 307 (by Satan) ()

flu

Ani na x-tý pokus jsem Johnovi Woo a jeho rádoby chlapáckým střílečkám na chuť nepřišel (a to jsem se opravdu poctivě snažil). Pan Woo je možná z jiné planety, ale jak tak koukám na všechna ta pětihvězdičková hodnocení kolem, tak jsem extraterrestrial spíše asi já sám. ()

kihsleek

Další mistrovský film Johna Woo. Snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno Woo umí skvěle, každopádně to všechno tu je. A to, jak spolu funguje dvojice Chow Yun-Fat a Tony Leung, to už jsem dlouho nikde neviděl... Jen ty mimina na konci, to už jsem nedal :) Takže 5*, ale slabších 5*. ()

Izz

Tohle není úplně čistých pět hvězdiček,ale za tu choreograficky brilantní akci a dvojku Chow Yun-Fat a Tony Leung prostě nemůžu jinak.Ten motiv přátelství mezi dvěma muži,který by Woovi v Hollywoodu asi neprošel,mě prostě nepřestává fascinovat,stejně jako fakt,že i když akci dvakrát neholduji,přesto mě tyhle filmy strašně baví,i když v nich v podstatě o nic jiného než o akci nejde.Už za to si John zaslouží velkou poklonu. ()

acn

Chtěl bych být akční, a ještě akční, až budu nejakčnější na celém světe. Ratatabeng, chutřz zpátečka pong. RATATA PUM CHUTRZ RUZATTAUAZAUTA BUM BAC AJ KARAMBA NO COMPRENDE. A takhle pořád dokola a dokola, dokola, dokola a dokola, až to otupí, převážně díky absenci výraznějších postav. Chow je cool, ale to nestačí, akce je hodně, ale až tak moc, že mi už vlastně byla ukradená. Tři ať nežeru. ()

J.e.r.e.c

Po letech už mě to tolik nebere. Respektive, já jsem Hard Boiled vlastně nikdy úplně nežral, proti Better Tomorrow nebo Killerovi mi to přišlo emocionálně ploché a až zbytečně moc akční. Motorky a výbuchy fakt ke štěstí nepotřebuji, stačí mi střílení. Ale i toho je tady snad až příliš, hlavně finální nemocniční inferno už je krapet over-the-top. Nakonec mě nejvíc bavilo kočkování Chow Yun-Fata s „madam“ a jeho teskné preludování na ságo. 75 % ()

MERKATtv

Akčné scény sú geniálne natočené a zábavné ale chýba tomu lepší príbeh a motivácie pre postavy. Taktiež soundtrack je celkom slabý. ()

Cortesz

Film naprosto postrádá nějakej silnější příběh, které Woo starší filmy sice také moc neměli, ale snažili citově vydírat smrtí hlavní postavy, zde příběh není téměř žádny, emoce nulové, ale ta akce je bezkonkurenčně nejlepší z jeho dosavadní tvorby. Akce střídá akci, 120 minut slyšet jen střelbu, padání kulek na zem, minimum dialogů, které zde trhají uši, ale proč ne, když to můžou dělat američani tak proč ne Woo. Yun-Fat Chow je bezkonkurenčně ta nejlepší vraždící mašina, kterou znám a ten nejkultovnější akční hrdina co znám. Počet mrtvol: 307 ? :-D tak to je brutální mazec, nemám slov. Sice nejslabší Woo film po stránce příběhu, ale co se týče akce tak nejlepší. Škoda, že šlo o poslední film, který natočil ve své domovině a který za něco stál. Ať se vrátí a natočí další masakr s Yun-Fat Chowem. ()

Tales

Ty krávo! Tak tohle mi naprosto urvalo prdel. Hned po pár minutách sem zjistil, že tohle bude masakr jak hovado, když během první asi pětiminutový přestřelky chcípne tak 30 lidí. John Woo se s tim ale vůbec nesere a pořád to stupňuje, dokud nepřijde asi 40 minutová hyperakční párty v nemocnici, z který sem se málem posral. Čuměl sem s votevřenou hubou čeho je Woo schopnej, protože jak tu někdo řek, tak ostrovní sólo Johna Matrixe je proti tomuhle hovno. Jinak by mě zajímalo kolik tam celkově bylo sejmuto lidí, protože jak už sem řek, John Woo se s tim vůbec nesere a řek bych, že takovejch 300 mrtvejch by tam mohlo bejt, z čehož budou tak tři čtvrtiny civilisti, který se vyskytovali někde okolo přestřelek :)) ()

HarlanWade

Tenhle film je vážně jako z jiné planety. To se prostě John Woo jednou rozhodl, že si v Hong Kongu natočí akční klasiku a Terminátor se Smrtonosnou pastí blednou závistí. A ten audiovizuál, to je prostě bomba. ()

SamFisher

Takhle by se nějak dal definovat akční film. John Woo ukazuje že akce mu jde prostě na jedničku a je v ní nejlepší. Poslední scéna v nemocnici je prostě jen čistá akce a i když trvá snad 20 minut člověk se u ní vůbec nenudí. Prostě tenhle režiser měl natočit Maxe Payna a byla by to pecka ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)