The Brasher Doubloon

The Brasher Doubloon

The High Window

Krimi / Film-Noir / Drama / Mysteriózní

USA, 1947, 72 min

Konečně jsem dostal možnost tuto Brahmovu adaptaci Chandlerovy předlohy vidět. Velmi podařené, zvláště co se vizuálu týče. Brahma budu muset prozkoumat detailněji. http://filmnoirblog.blogspot.com/2011/02/brasher-doubloon-1947.html(27.2.2011)

Klasicka Chandlerovka (Vysoke okno) prevedena doslovne na filmove pasmo. Merle Davisovou zde hraje (me dosud neznama) Nancy Guild.(1.6.2009)

Asi jsem se moc těšil nebo prostě potřebuju skutečně kvalitní obraz a zvuk, ale zatím je pro mě The Brasher Doubloon jen velmi lehký marloweovský nadprůměr.(15.8.2011)

Tentokrat si Fyla Marlowa zahral George Motgomery /Bitva v Ardenach 1965/, a kupodivu, celkom slusny Marlow. Slusna detektivka, u ktorej nehrozi nuda, tempo na urovni, reziser odviedol vybornu pracu a Florence Bates /Tajny Zivot Waltera Mittyho/ bola proste vyborna : 71 %(19.11.2016)

Další černobílé zpracování příběhů Philipa Marlowa. Tentokrát se role slavného detektiva ujal George Montgomery (nezaměňovat s Robertem Montgomerym, který hrál stejnou postavu ve stejném roce ve snímku Lady in the Lake), který lehce připomíná Errola Flynna. Jedná se o svižné sedmdesátiminutové béčko, u kterého se ani na chvíli nudit nebudete. Nejvíce mě bavila skvělá temná atmosféra a potom také krásná famme fatale.(22.7.2011)